Euro winners cup blau web

Euro Winners Cup 2016



The date for the fourth edition of the Euro Winners Cup has been confirmed, together with the venue, which will be once again the Sicilian resort of Catania (Italy).

The Euro Winners Cup has deservedly earned a very special place in the beach soccer calendar, as it has quickly become one very important competition in the Old Continent. 

Close to 30 teams have been taking part in this very anticipated Pan-European competition, which experienced its first edition in San Benedetto del Tronto, to find the following year Catania as a wonderful venue. 

Again this year, the best clubs of each of the European National Football Associations will come down to the Sicilian resort to vie for the throne. 

Having won the two last editions, BSC Krystall hold the European Clubs crown, with hosts Catania as the defending runner ups. 

This year, as already announced by Beach Soccer Worldwide, the competition will also feature a Women’s division. 


Date K.O Time Heat Match Result
23/May/2016
09:45
Group Stage - Group B Cartel waterloo Cartel Waterloo BST - CD Melistar Cd melistar 4 - 9
23/May/2016
11:00
Group Stage - Group A Atlas ao Atlas AO - FC Bate Borisov Bateborisov 2 - 4
23/May/2016
11:00
Group Stage - Group H Bsc chargers baselland1 BSC Chargers Baselland - Copenhagen BSC Copenhagen 13 - 3
23/May/2016
12:15
Group Stage - Group G Acs performer constanta AS Performer Constanta - WKR Santos Wkr santos bsc logo 7 - 3
23/May/2016
12:15
Group Stage - Group H Portsmouth ladies bs Portsmouth Beach Soccer Club - ESC Gyongyos Esc gyongyos 3 - 10
23/May/2016
13:30
Group Stage - Group F Bsc igol BSC Igol - ARHM Antalyaspor Alanyaspor 3 - 6
23/May/2016
13:30
Group Stage - Group G Cs djoker CS Djoker - Tornado Chisinau - SC Braga Sporting clube braga 0 - 7
23/May/2016
14:45
Group Stage - Group E Bsc peugeot BSC Peugeot Estonia - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 5 - 4
23/May/2016
14:45
Group Stage - Group F Grembach Grembach Lodz - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 2 - 1
23/May/2016
16:00
Group Stage - Group D Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem - FC Odesos Fc odesos 8 - 2
23/May/2016
16:00
Group Stage - Group E Omida hemako sztutowo Hemako Sztutowo - Artur Music Arturmusic 1 - 4
23/May/2016
17:15
Group Stage - Group C Rostockerrobben Rostocker Robben - Viareggio Beach Soccer Viareggio 3 - 6
23/May/2016
17:15
Group Stage - Group D Winti panthers Winti Panthers - ASD Terracina Itlay   asd terracina bs 4 - 6
23/May/2016
18:30
Group Stage - Group C Bfk zep forevers BFK Zep - BSC Krylya Sovetov Bsc krylya sovetov 1 - 8
23/May/2016
19:45
Group Stage - Group B La grande motte Grande Motte Pyramide BS - BSC Kristall Bsc kristall 2 - 4
23/May/2016
21:00
Group Stage - Group A Pelikan bs zwolle PBS Zwolle - DomusBet BS Catania Domusbet catania bs 1 - 9
24/May/2016
09:45
Group Stage - Group C Rostockerrobben Rostocker Robben - BFK Zep Bfk zep forevers 6 - 5 (AET)
24/May/2016
09:45
Group Stage - Group H Bsc chargers baselland1 BSC Chargers Baselland - Portsmouth Beach Soccer Club Portsmouth ladies bs 17 - 5
24/May/2016
09:45
Women - Group Stage - Gr. C Beachkick berlin logo BeachKick Ladies Berlin - Nomme Kalju Nomme  kalju copia 8 - 1
24/May/2016
11:00
Group Stage - Group G Acs performer constanta AS Performer Constanta - CS Djoker - Tornado Chisinau Cs djoker 5 - 7
24/May/2016
11:00
Group Stage - Group H Esc gyongyos ESC Gyongyos - Copenhagen BSC Copenhagen 10 - 3
24/May/2016
11:00
Women - Group Stage - Gr. B Portsmouth ladies bs Portsmouth Ladies BSC - ASD Terracina Ladies Asd lady terracina 5 - 3
24/May/2016
12:15
Group Stage - Group F Bsc igol BSC Igol - Grembach Lodz Grembach 2 - 9
24/May/2016
12:15
Group Stage - Group G Sporting clube braga SC Braga - WKR Santos Wkr santos bsc logo 17 - 1
24/May/2016
12:15
Women - Group Stage - Gr. A Dts ede DTS' 35 - UKS Sparta Daleszyce Uks sparta daleszyce 9 - 2
24/May/2016
13:30
Group Stage - Group E Bsc peugeot BSC Peugeot Estonia - Hemako Sztutowo Omida hemako sztutowo 0 - 1
24/May/2016
13:30
Group Stage - Group F Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - ARHM Antalyaspor Alanyaspor 9 - 1
24/May/2016
13:30
Women - Group Stage - Gr. C Catanzaro beach soccer Catanzaro BS - WFC Zvezda Fc zvezda 3 - 4
24/May/2016
14:45
Group Stage - Group D Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem - Winti Panthers Winti panthers 7 - 2
24/May/2016
14:45
Group Stage - Group E Arturmusic Artur Music - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 6 - 7
24/May/2016
14:45
Women - Group Stage - Gr. B Htc zwolle HTC Zwolle - Grasshopper Club Zurich Switzerland Switzerland   grasshopper club zurich 3 - 8
24/May/2016
16:00
Group Stage - Group B Cartel waterloo Cartel Waterloo BST - Grande Motte Pyramide BS La grande motte 1 - 6
24/May/2016
16:00
Group Stage - Group D Itlay   asd terracina bs ASD Terracina - FC Odesos Fc odesos 7 - 4
24/May/2016
17:15
Group Stage - Group A Atlas ao Atlas AO - PBS Zwolle Pelikan bs zwolle 6 - 4
24/May/2016
17:15
Group Stage - Group C Bsc krylya sovetov BSC Krylya Sovetov - Viareggio Beach Soccer Viareggio 5 - 6
24/May/2016
18:30
Group Stage - Group B Bsc kristall BSC Kristall - CD Melistar Cd melistar 3 - 0
24/May/2016
19:45
Women - Group Stage - Gr. A Sogesport Sogesport Club Esportiu - DomusBet BS Catania Women Domusbet catania bs 8 - 3
24/May/2016
21:00
Group Stage - Group A Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - FC Bate Borisov Bateborisov 6 - 3
25/May/2016
09:45
Group Stage - Group D Fc odesos FC Odesos - Winti Panthers Winti panthers 4 - 0
25/May/2016
09:45
Group Stage - Group H Copenhagen Copenhagen BSC - Portsmouth Beach Soccer Club Portsmouth ladies bs 4 - 7
25/May/2016
09:45
Women - Group Stage - Gr. C Beachkick berlin logo BeachKick Ladies Berlin - Catanzaro BS Catanzaro beach soccer 6 - 4
25/May/2016
11:00
Group Stage - Group G Wkr santos bsc logo WKR Santos - CS Djoker - Tornado Chisinau Cs djoker 2 - 4
25/May/2016
11:00
Group Stage - Group H Esc gyongyos ESC Gyongyos - BSC Chargers Baselland Bsc chargers baselland1 3 - 4
25/May/2016
11:00
Women - Group Stage - Gr. B Portsmouth ladies bs Portsmouth Ladies BSC - HTC Zwolle Htc zwolle 4 - 3
25/May/2016
12:15
Group Stage - Group F Alanyaspor ARHM Antalyaspor - Grembach Lodz Grembach 4 - 5
25/May/2016
12:15
Group Stage - Group G Sporting clube braga SC Braga - AS Performer Constanta Acs performer constanta 11 - 1
25/May/2016
12:15
Women - Group Stage - Gr. A Dts ede DTS' 35 - Sogesport Club Esportiu Sogesport 5 - 4
25/May/2016
13:30
Group Stage - Group E Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - Hemako Sztutowo Omida hemako sztutowo 2 - 3
25/May/2016
13:30
Group Stage - Group F Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - BSC Igol Bsc igol 12 - 1
25/May/2016
13:30
Women - Group Stage - Gr. C Fc zvezda WFC Zvezda - Nomme Kalju Nomme  kalju copia 12 - 0
25/May/2016
14:45
Group Stage - Group C Viareggio Viareggio Beach Soccer - BFK Zep Bfk zep forevers 7 - 1
25/May/2016
14:45
Group Stage - Group E Arturmusic Artur Music - BSC Peugeot Estonia Bsc peugeot 15 - 0
25/May/2016
14:45
Women - Group Stage - Gr. B Switzerland   grasshopper club zurich Grasshopper Club Zurich Switzerland - ASD Terracina Ladies Asd lady terracina 5 - 3
25/May/2016
16:00
Group Stage - Group B Cd melistar CD Melistar - Grande Motte Pyramide BS La grande motte 7 - 4
25/May/2016
16:00
Group Stage - Group D Itlay   asd terracina bs ASD Terracina - Falfala Kfar Qassem Israel   falfala kfar qassem bs club 5 - 2
25/May/2016
17:15
Group Stage - Group A Bateborisov FC Bate Borisov - PBS Zwolle Pelikan bs zwolle 9 - 1
25/May/2016
17:15
Group Stage - Group C Bsc krylya sovetov BSC Krylya Sovetov - Rostocker Robben Rostockerrobben 6 - 3
25/May/2016
18:30
Group Stage - Group B Bsc kristall BSC Kristall - Cartel Waterloo BST Cartel waterloo 13 - 3
25/May/2016
19:45
Women - Group Stage - Gr. A Domusbet catania bs DomusBet BS Catania Women - UKS Sparta Daleszyce Uks sparta daleszyce 7 - 3
25/May/2016
21:00
Group Stage - Group A Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - Atlas AO Atlas ao 7 - 1
26/May/2016
09:45
Women - Group Stage - Gr. B Switzerland   grasshopper club zurich Grasshopper Club Zurich Switzerland - Portsmouth Ladies BSC Portsmouth ladies bs 4 - 3
26/May/2016
11:00
Round of 16 Bsc chargers baselland1 BSC Chargers Baselland - CD Melistar Cd melistar 8 - 3
26/May/2016
11:00
Women - Group Stage - Gr. C Nomme  kalju copia Nomme Kalju - Catanzaro BS Catanzaro beach soccer 1 - 13
26/May/2016
12:15
Round of 16 Sporting clube braga SC Braga - FC Bate Borisov Bateborisov 5 - 2
26/May/2016
12:15
Women - Group Stage - Gr. B Asd lady terracina ASD Terracina Ladies - HTC Zwolle Htc zwolle 8 - 4
26/May/2016
13:30
Round of 16 Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - Hemako Sztutowo Omida hemako sztutowo 3 - 0
26/May/2016
13:30
Women - Group Stage - Gr. A Uks sparta daleszyce UKS Sparta Daleszyce - Sogesport Club Esportiu Sogesport 2 - 9
26/May/2016
14:45
Round of 16 Arturmusic Artur Music - Grembach Lodz Grembach 4 - 3
26/May/2016
14:45
Women - Group Stage - Gr. C Fc zvezda WFC Zvezda - BeachKick Ladies Berlin Beachkick berlin logo 5 - 5 (4 - 3) (PSO)
26/May/2016
16:00
Round of 16 Itlay   asd terracina bs ASD Terracina - CS Djoker - Tornado Chisinau Cs djoker 11 - 3
26/May/2016
17:15
Round of 16 Viareggio Viareggio Beach Soccer - Falfala Kfar Qassem Israel   falfala kfar qassem bs club 6 - 4
26/May/2016
18:30
Round of 16 Bsc kristall BSC Kristall - BSC Krylya Sovetov Bsc krylya sovetov 5 - 6
26/May/2016
19:45
Women - Group Stage - Gr. A Domusbet catania bs DomusBet BS Catania Women - DTS' 35 Dts ede 4 - 3
26/May/2016
21:00
Round of 16 Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - ESC Gyongyos Esc gyongyos 5 - 3
27/May/2016
09:45
Women - Play-off for 9th place Htc zwolle HTC Zwolle - UKS Sparta Daleszyce Uks sparta daleszyce 5 - 4
27/May/2016
11:00
Women - Play-off for 9th place Asd lady terracina ASD Terracina Ladies - Nomme Kalju Nomme  kalju copia 4 - 1
27/May/2016
12:15
Women - Quarter-finals Portsmouth ladies bs Portsmouth Ladies BSC - BeachKick Ladies Berlin Beachkick berlin logo 3 - 4
27/May/2016
13:30
Quarter-finals Itlay   asd terracina bs ASD Terracina - Artur Music Arturmusic 4 - 6
27/May/2016
14:45
Women - Quarter-finals Fc zvezda WFC Zvezda - DTS' 35 Dts ede 15 - 2
27/May/2016
16:00
Quarter-finals Viareggio Viareggio Beach Soccer - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 5 - 3
27/May/2016
17:15
Women - Quarter-finals Sogesport Sogesport Club Esportiu - Catanzaro BS Catanzaro beach soccer 3 - 5
27/May/2016
18:30
Quarter-finals Bsc krylya sovetov BSC Krylya Sovetov - SC Braga Sporting clube braga 3 - 3 (2 - 3) (PSO)
27/May/2016
19:45
Women - Quarter-finals Switzerland   grasshopper club zurich Grasshopper Club Zurich Switzerland - DomusBet BS Catania Women Domusbet catania bs 9 - 7
27/May/2016
21:00
Quarter-finals Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - BSC Chargers Baselland Bsc chargers baselland1 2 - 1
28/May/2016
10:45
Women - Play-off for 5th place Domusbet catania bs DomusBet BS Catania Women - DTS' 35 Dts ede 7 - 5
28/May/2016
10:45
Women - Play-off for 11th place Uks sparta daleszyce UKS Sparta Daleszyce - Nomme Kalju Nomme  kalju copia 1 - 0
28/May/2016
12:00
Play-off for 5th Place Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - BSC Krylya Sovetov Bsc krylya sovetov 6 - 3
28/May/2016
12:00
Women - Play-off for 9th place Htc zwolle HTC Zwolle - ASD Terracina Ladies Asd lady terracina 7 - 4
28/May/2016
13:15
Women - Play-off for 5th place Sogesport Sogesport Club Esportiu - Portsmouth Ladies BSC Portsmouth ladies bs 1 - 3
28/May/2016
14:30
Play-off for 5th Place Bsc chargers baselland1 BSC Chargers Baselland - ASD Terracina Itlay   asd terracina bs 6 - 5
28/May/2016
15:45
Women - Semi-finals Switzerland   grasshopper club zurich Grasshopper Club Zurich Switzerland - WFC Zvezda Fc zvezda 4 - 3
28/May/2016
17:00
Semi-finals Viareggio Viareggio Beach Soccer - SC Braga Sporting clube braga 3 - 3 (5 - 4) (PSO)
28/May/2016
18:15
Women - Semi-finals Catanzaro beach soccer Catanzaro BS - BeachKick Ladies Berlin Beachkick berlin logo 5 - 8
28/May/2016
19:30
Semi-finals Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - Artur Music Arturmusic 3 - 4 (AET)
29/May/2016
10:45
Women - Play-off for 7th place Sogesport Sogesport Club Esportiu - DTS' 35 Dts ede 5 - 4 (AET)
29/May/2016
12:00
Play-off for 7th Place Itlay   asd terracina bs ASD Terracina - BSC Krylya Sovetov Bsc krylya sovetov 5 - 5 (5 - 4) (PSO)
29/May/2016
13:15
Women - Play-off for 5th place Domusbet catania bs DomusBet BS Catania Women - Portsmouth Ladies BSC Portsmouth ladies bs 4 - 6
29/May/2016
14:30
Play-off for 5th Place Bsc chargers baselland1 BSC Chargers Baselland - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 7 - 2
29/May/2016
15:45
Women - Play-off for 3rd place Catanzaro beach soccer Catanzaro BS - WFC Zvezda Fc zvezda 3 - 5
29/May/2016
17:00
Play-off for 3rd place Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - SC Braga Sporting clube braga 4 - 5
29/May/2016
18:15
Women - FINAL Beachkick berlin logo BeachKick Ladies Berlin - Grasshopper Club Zurich Switzerland Switzerland   grasshopper club zurich 4 - 5
29/May/2016
19:30
Final Arturmusic Artur Music - Viareggio Beach Soccer Viareggio 6 - 6 (6 - 7) (PSO)
Country TV
Women - Play-off for 5th place
Domusbet catania bs CATW 7 - 5 DTS'35 Dts ede
Sogesport SOG 1 - 3 PTML Portsmouth ladies bs
Domusbet catania bs CATW 4 - 6 PTML Portsmouth ladies bs
Women - Play-off for 11th place
Uks sparta daleszyce UKSD 1 - 0 NMK Nomme  kalju copia
Women - Group Stage - Gr. A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sogesport Sogesport Club Esportiu 3 2 0 1 21 10 11 6
Dts ede DTS' 35 3 2 0 1 17 10 7 6
Domusbet catania bs DomusBet BS Catania Women 3 2 0 1 14 14 0 6
Uks sparta daleszyce UKS Sparta Daleszyce 3 0 0 3 7 25 -18 0
Women - FINAL
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Switzerland   grasshopper club zurich Grasshopper Club Zurich Switzerland 1 1 0 0 5 4 1 3
Beachkick berlin logo BeachKick Ladies Berlin 1 0 0 1 4 5 -1 0
Women - Group Stage - Gr. B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Switzerland   grasshopper club zurich Grasshopper Club Zurich Switzerland 3 3 0 0 17 9 8 9
Portsmouth ladies bs Portsmouth Ladies BSC 3 2 0 1 12 10 2 6
Asd lady terracina ASD Terracina Ladies 3 1 0 2 14 14 0 3
Htc zwolle HTC Zwolle 3 0 0 3 10 20 -10 0
Women - Group Stage - Gr. C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc zvezda WFC Zvezda 3 2 1 0 21 8 13 7
Beachkick berlin logo BeachKick Ladies Berlin 3 2 0 1 19 10 9 6
Catanzaro beach soccer Catanzaro BS 3 1 0 2 20 11 9 3
Nomme  kalju copia Nomme Kalju 3 0 0 3 2 33 -31 0
Women - Quarter-finals
Portsmouth ladies bs PTML 3 - 4 BLB Beachkick berlin logo
Fc zvezda WFCZ 15 - 2 DTS'35 Dts ede
Sogesport SOG 3 - 5 CTZ Catanzaro beach soccer
Switzerland   grasshopper club zurich GCZ 9 - 7 CATW Domusbet catania bs
Women - Semi-finals
Switzerland   grasshopper club zurich GCZ 4 - 3 WFCZ Fc zvezda
Catanzaro beach soccer CTZ 5 - 8 BLB Beachkick berlin logo
Women - Play-off for 7th place
Sogesport SOG 5 - 4 (AET) DTS'35 Dts ede
Women - Play-off for 3rd place
Catanzaro beach soccer CTZ 3 - 5 WFCZ Fc zvezda
Women - Play-off for 9th place
Htc zwolle HTCZ 5 - 4 UKSD Uks sparta daleszyce
Asd lady terracina TERL 4 - 1 NMK Nomme  kalju copia
Htc zwolle HTCZ 7 - 4 TERL Asd lady terracina
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs DomusBet BS Catania 3 3 0 0 22 5 17 9
Bateborisov FC Bate Borisov 3 2 0 1 16 9 7 6
Atlas ao Atlas AO 3 1 0 2 9 15 -6 3
Pelikan bs zwolle PBS Zwolle 3 0 0 3 6 24 -18 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall BSC Kristall 3 3 0 0 20 5 15 9
Cd melistar CD Melistar 3 2 0 1 16 11 5 6
La grande motte Grande Motte Pyramide BS 3 1 0 2 12 12 0 3
Cartel waterloo Cartel Waterloo BST 3 0 0 3 8 28 -20 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Viareggio Viareggio Beach Soccer 3 3 0 0 19 9 10 9
Bsc krylya sovetov BSC Krylya Sovetov 3 2 0 1 19 10 9 6
Rostockerrobben Rostocker Robben 3 0 1 2 12 17 -5 2
Bfk zep forevers BFK Zep 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Itlay   asd terracina bs ASD Terracina 3 3 0 0 18 10 8 9
Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem 3 2 0 1 17 9 8 6
Fc odesos FC Odesos 3 1 0 2 10 15 -5 3
Winti panthers Winti Panthers 3 0 0 3 6 17 -11 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Arturmusic Artur Music 3 2 0 1 25 8 17 6
Omida hemako sztutowo Hemako Sztutowo 3 2 0 1 5 6 -1 6
Bsc peugeot BSC Peugeot Estonia 3 1 0 2 5 20 -15 3
Dinamo batumi FC Dinamo Batumi 3 1 0 2 13 14 -1 3
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Grembach Grembach Lodz 3 3 0 0 16 7 9 9
Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow 3 2 0 1 22 4 18 6
Alanyaspor ARHM Antalyaspor 3 1 0 2 11 17 -6 3
Bsc igol BSC Igol 3 0 0 3 6 27 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga SC Braga 3 3 0 0 35 2 33 9
Cs djoker CS Djoker - Tornado Chisinau 3 2 0 1 11 14 -3 6
Acs performer constanta AS Performer Constanta 3 1 0 2 13 21 -8 3
Wkr santos bsc logo WKR Santos 3 0 0 3 6 28 -22 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc chargers baselland1 BSC Chargers Baselland 3 3 0 0 34 11 23 9
Esc gyongyos ESC Gyongyos 3 2 0 1 23 10 13 6
Portsmouth ladies bs Portsmouth Beach Soccer Club 3 1 0 2 15 31 -16 3
Copenhagen Copenhagen BSC 3 0 0 3 10 30 -20 0
Round of 16
Bsc chargers baselland1 CHA 8 - 3 MEL Cd melistar
Sporting clube braga SCB 5 - 2 BAT Bateborisov
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 - 0 HMS Omida hemako sztutowo
Arturmusic AMS 4 - 3 GLZ Grembach
Itlay   asd terracina bs TER 11 - 3 DJO Cs djoker
Viareggio VBS 6 - 4 FKQ Israel   falfala kfar qassem bs club
Bsc kristall KRS 5 - 6 KSV Bsc krylya sovetov
Domusbet catania bs CAT 5 - 3 EGY Esc gyongyos
Play-off for 7th Place
Itlay   asd terracina bs TER 5 - 5 (5 - 4) (PSO) KSV Bsc krylya sovetov
Play-off for 5th Place
Russia   lokomotiv moscow LOK 6 - 3 KSV Bsc krylya sovetov
Bsc chargers baselland1 CHA 6 - 5 TER Itlay   asd terracina bs
Bsc chargers baselland1 CHA 7 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Quarter-finals
Itlay   asd terracina bs TER 4 - 6 AMS Arturmusic
Viareggio VBS 5 - 3 LOK Russia   lokomotiv moscow
Bsc krylya sovetov KSV 3 - 3 (2 - 3) (PSO) SCB Sporting clube braga
Domusbet catania bs CAT 2 - 1 CHA Bsc chargers baselland1
Semi-finals
Viareggio VBS 3 - 3 (5 - 4) (PSO) SCB Sporting clube braga
Domusbet catania bs CAT 3 - 4 (AET) AMS Arturmusic
Play-off for 3rd place
Domusbet catania bs CAT 4 - 5 SCB Sporting clube braga
Final
Arturmusic AMS 6 - 6 (6 - 7) (PSO) VBS Viareggio


Final standings


COACH: Vitali Krupitsa
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mamon Amer
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Stefano Santini
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Emiliano Del Duca
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Ilya Leonov
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Jaroslaw Jagielki
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Luca Della Negra
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Aleksandr Elizarov
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: José Marques
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Anton Butko
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Ruslan Barburos
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Jamie O´Rourke
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Marlen Triest
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Dejan Stankovic
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
March 04, 2017 - March 11, 2017
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
China CHI 0 0 0 0 0 0 0 0
Afghanistan AFG 0 0 0 0 0 0 0 0
Malaysia MAS 0 0 0 0 0 0 0 0
Bahrain BHR 0 0 0 0 0 0 0 0
Iran IRN 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Lebanon LEB 0 0 0 0 0 0 0 0
Oman OMA 0 0 0 0 0 0 0 0
Thailand THA 0 0 0 0 0 0 0 0
Uzbekistan UZB 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Uae UAE 0 0 0 0 0 0 0 0
Japan JPN 0 0 0 0 0 0 0 0
Qatar QAT 0 0 0 0 0 0 0 0
Iraq IRA 0 0 0 0 0 0 0 0
Semi-finals
Play-off for 3rd place
Final
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER BALLS
Banner pilotes
BEACH BABES
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC