Euro winners cup 2018 web

Euro Winners Cup 2018



The Euro Winners Cup returns to Nazaré, Portugal, between May 28th and June 3rd with the best men's teams from across the continent set to battle it out to be crowned European champions.

Details of both the preliminary and women's events will be confirmed soon here at www.beachsoccer.com.

Official Nutrition Partner: Prozis


Date K.O Time Heat Match Result
28/May/2018
09:00
Group Stage - Group G Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS - Rostocker Robben Rostockerrobben 5 - 0
28/May/2018
10:15
Group Stage - Group E Alanya belediyespor web Alanya Belediye Spor - BLC Vamos Logo blc vamos format web 8 - 1
28/May/2018
10:15
Group Stage - Group F Cs djoker CS Djoker - CD Melistar Cd melistar 2 - 11
28/May/2018
11:30
Group Stage - Group D Logo grap copia web GR Amigos da Paz - ACS West Deva Sigla web 6 - 7 (AET)
28/May/2018
11:30
Group Stage - Group E Igol web Igol BSC - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 2 - 10
28/May/2018
12:45
Group Stage - Group D Oslo beachsoccer logo web Oslo BSC - BSC Vybor Fc vybor 0 - 3
28/May/2018
12:45
Group Stage - Group I Logo cbl copia web Casa Benfica de Loures - Playas de Mazarrón BS Cd playas de mazarron web 4 - 3
28/May/2018
14:00
Group Stage - Group H Viareggio Viareggio Beach Soccer - Artur Music Arturmusic 4 - 2 (AET)
28/May/2018
14:00
Group Stage - Group I Logo bsc bg copia web Boca Gdansk - Falfala Kfar Qassem Israel   falfala kfar qassem bs club 0 - 9
28/May/2018
15:15
Group Stage - Group C Copenhagen Copenhagen BSC - Sporting Clube de Portugal Sportingportugal 1 - 12
28/May/2018
15:15
Group Stage - Group H Domusbet catania bs Catania BS - BSC Kristall Bsc kristall 5 - 6
28/May/2018
16:30
Group Stage - Group B Sk bosnia online eu logo 2017 web SK Bosnia Online EU Teplice - SC Braga Sporting clube braga 2 - 14
28/May/2018
16:30
Group Stage - Group C Nomme bsc logo copia Nõmme BSC Olybet - Beach Soccer Egmond Netherlands   bs egmond 5 - 4
28/May/2018
17:45
Group Stage - Group B Spartak varna MFC Spartak - Marseille Beach Team Marseille 5 - 3
28/May/2018
19:00
Group Stage - Group A Logotipo sotao web ACD O Sotão - Kreiss Kreiss 1 - 2
29/May/2018
09:00
Group Stage - Group G Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - Rostocker Robben Rostockerrobben 5 - 4
29/May/2018
10:15
Group Stage - Group E Alanya belediyespor web Alanya Belediye Spor - Igol BSC Igol web 6 - 1
29/May/2018
10:15
Group Stage - Group F 0 - 0
29/May/2018
11:30
Group Stage - Group D Logo grap copia web GR Amigos da Paz - Oslo BSC Oslo beachsoccer logo web 5 - 2
29/May/2018
11:30
Group Stage - Group E Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - BLC Vamos Logo blc vamos format web 7 - 0
29/May/2018
12:45
Group Stage - Group D Fc vybor BSC Vybor - ACS West Deva Sigla web 3 - 1
29/May/2018
12:45
Group Stage - Group H Arturmusic Artur Music - BSC Kristall Bsc kristall 1 - 3
29/May/2018
12:45
Group Stage - Group I Logo cbl copia web Casa Benfica de Loures - Boca Gdansk Logo bsc bg copia web 5 - 4 (AET)
29/May/2018
14:00
Group Stage - Group H Domusbet catania bs Catania BS - Viareggio Beach Soccer Viareggio 3 - 5
29/May/2018
14:00
Group Stage - Group I Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem - Playas de Mazarrón BS Cd playas de mazarron web 6 - 2
29/May/2018
15:15
Group Stage - Group C Nomme bsc logo copia Nõmme BSC Olybet - Copenhagen BSC Copenhagen 5 - 3
29/May/2018
16:30
Group Stage - Group B Spartak varna MFC Spartak - SK Bosnia Online EU Teplice Sk bosnia online eu logo 2017 web 7 - 3
29/May/2018
16:30
Group Stage - Group C Sportingportugal Sporting Clube de Portugal - Beach Soccer Egmond Netherlands   bs egmond 8 - 6 (AET)
29/May/2018
17:45
Group Stage - Group A Logo kp lodz web KP Lodz - Kreiss Kreiss 3 - 2
29/May/2018
19:00
Group Stage - Group B Sporting clube braga SC Braga - Marseille Beach Team Marseille 9 - 2
30/May/2018
09:00
Group Stage - Group F 0 - 0
30/May/2018
09:00
Group Stage - Group G Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 6 - 1
30/May/2018
10:15
Group Stage - Group E Logo blc vamos format web BLC Vamos - Igol BSC Igol web 0 - 7
30/May/2018
10:15
Group Stage - Group F Cd melistar CD Melistar - FC Bate Borisov Bateborisov 0 - 0
30/May/2018
11:30
Group Stage - Group D Sigla web ACS West Deva - Oslo BSC Oslo beachsoccer logo web 6 - 3
30/May/2018
11:30
Group Stage - Group E Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - Alanya Belediye Spor Alanya belediyespor web 9 - 3
30/May/2018
12:45
Group Stage - Group H Bsc kristall BSC Kristall - Viareggio Beach Soccer Viareggio 4 - 1
30/May/2018
12:45
Group Stage - Group I Cd playas de mazarron web Playas de Mazarrón BS - Boca Gdansk Logo bsc bg copia web 5 - 6
30/May/2018
14:00
Group Stage - Group D Fc vybor BSC Vybor - GR Amigos da Paz Logo grap copia web 2 - 1
30/May/2018
14:00
Group Stage - Group I Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem - Casa Benfica de Loures Logo cbl copia web 5 - 4
30/May/2018
15:15
Group Stage - Group C Sportingportugal Sporting Clube de Portugal - Nõmme BSC Olybet Nomme bsc logo copia 9 - 2
30/May/2018
15:15
Group Stage - Group H Arturmusic Artur Music - Catania BS Domusbet catania bs 3 - 3 (9 - 10) (PSO)
30/May/2018
16:30
Group Stage - Group B Sporting clube braga SC Braga - MFC Spartak Spartak varna 11 - 0
30/May/2018
16:30
Group Stage - Group C Netherlands   bs egmond Beach Soccer Egmond - Copenhagen BSC Copenhagen 3 - 2
30/May/2018
17:45
Group Stage - Group B Marseille Marseille Beach Team - SK Bosnia Online EU Teplice Sk bosnia online eu logo 2017 web 8 - 5
30/May/2018
19:00
Group Stage - Group A Logotipo sotao web ACD O Sotão - KP Lodz Logo kp lodz web 3 - 6
31/May/2018
09:00
Round of 16 Bateborisov FC Bate Borisov - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 2 - 3
31/May/2018
10:15
Round of 16 Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS - ACS West Deva Sigla web 6 - 1
31/May/2018
11:30
Round of 16 Fc vybor BSC Vybor - Alanya Belediye Spor Alanya belediyespor web 2 - 3
31/May/2018
12:45
Round of 16 Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - Kreiss Kreiss 5 - 1
31/May/2018
14:00
Round of 16 Logo kp lodz web KP Lodz - CD Melistar Cd melistar 4 - 3
31/May/2018
15:15
Round of 16 Sportingportugal Sporting Clube de Portugal - MFC Spartak Spartak varna 4 - 2
31/May/2018
17:45
Round of 16 Sporting clube braga SC Braga - Nõmme BSC Olybet Nomme bsc logo copia 9 - 2
31/May/2018
19:00
Round of 16 Bsc kristall BSC Kristall - Falfala Kfar Qassem Israel   falfala kfar qassem bs club 3 - 2
01/Jun/2018
09:00
Play-off for 9th Place Bateborisov FC Bate Borisov - CD Melistar Cd melistar 6 - 7
01/Jun/2018
11:30
Quarter-finals Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - KP Lodz Logo kp lodz web 5 - 9
01/Jun/2018
14:00
Quarter-finals Alanya belediyespor web Alanya Belediye Spor - BSC Kristall Bsc kristall 4 - 6
01/Jun/2018
14:00
Play-off for 9th Place Sigla web ACS West Deva - Nõmme BSC Olybet Nomme bsc logo copia 3 - 2
01/Jun/2018
15:15
Play-off for 9th Place Spartak varna MFC Spartak - Kreiss Kreiss 4 - 3
01/Jun/2018
16:30
Quarter-finals Sportingportugal Sporting Clube de Portugal - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 3 - 4 (AET)
01/Jun/2018
16:30
Play-off for 9th Place Fc vybor BSC Vybor - Falfala Kfar Qassem Israel   falfala kfar qassem bs club 3 - 4
01/Jun/2018
19:00
Quarter-finals Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS - SC Braga Sporting clube braga 2 - 4
02/Jun/2018
09:00
Play-off for 13th Place Bateborisov FC Bate Borisov - BSC Vybor Fc vybor 3 - 5 (AET)
02/Jun/2018
10:15
Play-off for 9th Place Sigla web ACS West Deva - MFC Spartak Spartak varna 4 - 0
02/Jun/2018
11:30
Play-off for 9th Place Cd melistar CD Melistar - Falfala Kfar Qassem Israel   falfala kfar qassem bs club 4 - 3
02/Jun/2018
12:45
Play-off for 5th Place Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - Alanya Belediye Spor Alanya belediyespor web 2 - 7
02/Jun/2018
16:30
Semi-finals Logo kp lodz web KP Lodz - BSC Kristall Bsc kristall 2 - 3
02/Jun/2018
16:30
Play-off for 13th Place Nomme bsc logo copia Nõmme BSC Olybet - Kreiss Kreiss 3 - 6
02/Jun/2018
19:00
Semi-finals Sporting clube braga SC Braga - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 3 - 1
03/Jun/2018
09:00
Play-off for 15th Place Nomme bsc logo copia Nõmme BSC Olybet - FC Bate Borisov Bateborisov 5 - 8
03/Jun/2018
10:15
Play-off for 13th Place Kreiss Kreiss - BSC Vybor Fc vybor 5 - 10
03/Jun/2018
11:30
Play-off for 11th Place Spartak varna MFC Spartak - Falfala Kfar Qassem Israel   falfala kfar qassem bs club 2 - 5
03/Jun/2018
12:45
Play-off for 7th Place Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 6 - 1
03/Jun/2018
14:00
Play-off for 5th Place Sportingportugal Sporting Clube de Portugal - Alanya Belediye Spor Alanya belediyespor web 7 - 4
03/Jun/2018
16:30
Play-off for 3rd place Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - KP Lodz Logo kp lodz web 3 - 4
03/Jun/2018
19:00
Final Sporting clube braga SC Braga - BSC Kristall Bsc kristall 3 - 3 (5 - 4) (PSO)
Country TV
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem 3 3 0 0 20 6 14 9
Logo cbl copia web Casa Benfica de Loures 3 1 1 1 13 12 1 5
Logo bsc bg copia web Boca Gdansk 3 1 0 2 10 19 -9 3
Cd playas de mazarron web Playas de Mazarrón BS 3 0 0 3 10 16 -6 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo kp lodz web KP Lodz 2 2 0 0 9 5 4 6
Kreiss Kreiss 2 1 0 1 4 4 0 3
Logotipo sotao web ACD O Sotão 2 0 0 2 4 8 -4 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga SC Braga 3 3 0 0 34 4 30 9
Spartak varna MFC Spartak 3 2 0 1 12 17 -5 6
Marseille Marseille Beach Team 3 1 0 2 13 19 -6 3
Sk bosnia online eu logo 2017 web SK Bosnia Online EU Teplice 3 0 0 3 10 29 -19 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal Sporting Clube de Portugal 3 2 1 0 29 9 20 8
Nomme bsc logo copia Nõmme BSC Olybet 3 2 0 1 12 16 -4 6
Netherlands   bs egmond Beach Soccer Egmond 3 1 0 2 13 15 -2 3
Copenhagen Copenhagen BSC 3 0 0 3 6 20 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc vybor BSC Vybor 3 3 0 0 8 2 6 9
Sigla web ACS West Deva 3 1 1 1 14 12 2 5
Logo grap copia web GR Amigos da Paz 3 1 0 2 12 11 1 3
Oslo beachsoccer logo web Oslo BSC 3 0 0 3 5 14 -9 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow 3 3 0 0 26 5 21 9
Alanya belediyespor web Alanya Belediye Spor 3 2 0 1 17 11 6 6
Igol web Igol BSC 3 1 0 2 10 16 -6 3
Logo blc vamos format web BLC Vamos 3 0 0 3 1 22 -21 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cd melistar CD Melistar 1 1 0 0 11 2 9 3
1 0 0 1 2 5 -3 0
1 0 0 1 2 5 -3 0
1 0 0 1 2 5 -3 0
1 0 0 1 2 5 -3 0
Cs djoker CS Djoker 1 0 0 1 2 11 -9 0
0 0 0 0 0 0 0 0
Bateborisov FC Bate Borisov 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS 2 2 0 0 11 1 10 6
Dinamo batumi FC Dinamo Batumi 2 1 0 1 6 10 -4 3
Rostockerrobben Rostocker Robben 2 0 0 2 4 10 -6 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall BSC Kristall 3 3 0 0 13 7 6 9
Viareggio Viareggio Beach Soccer 3 1 1 1 10 9 1 5
Domusbet catania bs Catania BS 3 0 1 2 11 14 -3 1
Arturmusic Artur Music 3 0 0 3 6 10 -4 0
Round of 16
Italy   sambenedettese bs SAM 6 - 1 ACS Sigla web
Bateborisov BAT 2 - 3 DNB Dinamo batumi
Fc vybor BSVY 2 - 3 ABS Alanya belediyespor web
Russia   lokomotiv moscow LOK 5 - 1 KRE Kreiss
Logo kp lodz web KPL 4 - 3 MEL Cd melistar
Sportingportugal SCP 4 - 2 MSV Spartak varna
Sporting clube braga SCB 9 - 2 NOLY Nomme bsc logo copia
Bsc kristall KRS 3 - 2 FKQ Israel   falfala kfar qassem bs club
Play-off for 15th Place
Nomme bsc logo copia NOLY 5 - 8 BAT Bateborisov
Play-off for 13th Place
Bateborisov BAT 3 - 5 (AET) BSVY Fc vybor
Nomme bsc logo copia NOLY 3 - 6 KRE Kreiss
Kreiss KRE 5 - 10 BSVY Fc vybor
Play-off for 11th Place
Spartak varna MSV 2 - 5 FKQ Israel   falfala kfar qassem bs club
Play-off for 9th Place
Bateborisov BAT 6 - 7 MEL Cd melistar
Sigla web ACS 3 - 2 NOLY Nomme bsc logo copia
Spartak varna MSV 4 - 3 KRE Kreiss
Fc vybor BSVY 3 - 4 FKQ Israel   falfala kfar qassem bs club
Cd melistar MEL 4 - 3 FKQ Israel   falfala kfar qassem bs club
Sigla web ACS 4 - 0 MSV Spartak varna
Play-off for 7th Place
Italy   sambenedettese bs SAM 6 - 1 DNB Dinamo batumi
Play-off for 5th Place
Dinamo batumi DNB 2 - 7 ABS Alanya belediyespor web
Sportingportugal SCP 7 - 4 ABS Alanya belediyespor web
Quarter-finals
Dinamo batumi DNB 5 - 9 KPL Logo kp lodz web
Alanya belediyespor web ABS 4 - 6 KRS Bsc kristall
Sportingportugal SCP 3 - 4 (AET) LOK Russia   lokomotiv moscow
Italy   sambenedettese bs SAM 2 - 4 SCB Sporting clube braga
Semi-finals
Sporting clube braga SCB 3 - 1 LOK Russia   lokomotiv moscow
Logo kp lodz web KPL 2 - 3 KRS Bsc kristall
Play-off for 3rd place
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 - 4 KPL Logo kp lodz web
Final
Sporting clube braga SCB 3 - 3 (5 - 4) (PSO) KRS Bsc kristall


Final standings


COACH: Aliaksandr Danilenka
Name Shirt Name Position Birth Date
Mikhail Kavalenka KOVALENKA Defender 22 Feb 1985
Andrei Davidovich DAVIDOVICH Defender 18 Feb 1985
Ivan Miranovich MIRANOVICH Defender 29 Jul 1985
Yauheni Haiduk HAIDUK Forward 09 Feb 1983
Aliaksandr Karpau KARPOV Forward 24 Jan 1990
Dzmitry Kamzolau KAMZOLAU Defender 12 May 1983
Aleh Slavutsin SLAVUTSIN Forward 21 Apr 1986
Vladislav Aksenov AKSENOV Defender 13 Feb 1988
Dzianis Samsonov SAMSONOV Forward 20 Jul 1991
KANSTANTSIN MAHALETSKI MAHALETSKI Goalkeeper 21 Oct 1991
YAN PELETSKIY PELETSKI Forward 20 Aug 1996
Mikita Chaikouski CHAIKOUSKI Defender 21 May 1998
COACH: Oliviero Di Lorenzo
Name Shirt Name Position Birth Date
Franco Palma PALMA Defender 07 Oct 1987
Alessandro Ietri IETRI Forward 02 Sep 1988
Felice Pastore PASTORE Defender 17 Jan 1981
Pablo Perez PABLO Forward 28 Jul 1985
Luca Addarii ADDARII Forward 09 Mar 1994
Andrea Chiodi CHIODI Goalkeeper 29 Oct 1988
Pedro Moran MORAN Midfielder 09 Jun 1990
Michele di Palma DI PALMA Midfielder 10 Aug 1988
Jordan Soares de Oliveira JORDAN Forward 24 Oct 1993
GENTILIN JOSEP JUNIOR JOSEP JR Defender 19 May 2000
Simone Del Mestre DEL MESTRE Goalkeeper 28 Aug 1983
Sacha di Tullio SAVINO Midfielder 07 Jan 1988
COACH: Miguel Souza E Faro
Name Shirt Name Position Birth Date
Anton Shkarin SHKARIN Defender 15 Nov 1982
Boris Nikonorov NIKONOROV Forward 03 Apr 1989
Nelito Oliveira da Silva Junior NELITO Defender 16 Sep 1991
Diogo Catarino da Silva CATARINO Defender 09 Jan 1990
Lucas Tadeu Azevedo LUCãO Forward 04 Aug 1991
OSTAP FEDOROV FEDOROV Forward 18 Nov 1995
Aleksei Krutikov KRUTIKOV Forward 09 Sep 1991
KIRILL FILIPPOV FILIPPOV Forward 19 Jan 1986
Nikita Safronov SAFRONOV Defender 30 Mar 1993
PAVEL DRONOV DRONOV Goalkeeper 22 Mar 1993
ROMAN PUTINTSEV PUTINTSEV Goalkeeper 27 May 1990
COACH: Bas Kampman
Name Shirt Name Position Birth Date
JEFFREY KLEIBROEK KLEIBROEK Forward 05 Oct 1990
Simon Duindam DUINDAM Defender 13 Nov 1987
Karel Wijker WIJKER Forward 27 Mar 1989
Emile Gronsfelt GRONSFELT Defender 10 Feb 1988
Ezra Romeijn ROMEIJN Defender 17 Jan 1991
BARRY VAN DIJK VAN DIJK Goalkeeper 25 Mar 1985
BAS KAMPMAN KAMPMAN Goalkeeper 02 Aug 1997
MILOUD WEIJERS WEIJERS Forward 24 Mar 1986
LARS BOEKEL BOEKEL Defender 30 May 1991
JELLE JANSEN JANSEN Forward 06 Mar 1988
TIM VAN GELDER VAN GELDER Defender 25 Aug 1993
COACH: Maksims Sens
Name Shirt Name Position Birth Date
Aivis Poklikajevs AIVIS Goalkeeper 08 Jan 1986
Aleksejs Lavrenovs LAVRENOVS Defender 03 Jan 1988
Grigorjs Stepanuks STEPANUKS Defender 20 Mar 1986
Dmitrijs Jakovlevs JAK Forward 03 Jan 1985
Edgars Rubenis RUBA Forward 23 Dec 1985
Maksims Sens SENS Defender 13 13 Jun 1985
Pavels Skalenko SKALENKO Defender 20 Dec 1986
Aleksei Galkin GALKIN Forward 12 Jul 1979
SERGEJS TRAVKINS S. TRAVKINS Defender 28 Oct 1981
DMITRY KUZMIN KUZMIN Forward 19 Aug 1991
Alexander Novozhilov NOVOZHILOV Forward 20 Dec 1989
COACH: Marco Octavio
Name Shirt Name Position Birth Date
Rui Coimbra COIMBRA Defender 14 Apr 1986
Nuno Miguel Belchior BELCHIOR Forward 09 Oct 1982
Joao Vitor Tavares Saraiva MADJER Forward 22 Jan 1977
Fernando Valença FERNANDO DDI Defender 08 Mar 1981
Tiago Petrony Ferreira PETRONY Goalkeeper 18 Nov 1988
Jordan Alexandre Santos JORDAN Midfielder 02 Jul 1991
Ricardo Baptista RICARDINHO Midfielder 24 Jul 1989
Mathew Santos MATHEW Midfielder 20 Jul 1987
José Maria Fonseca Zé MARIA Forward 23 Jul 1982
BRUNO ALEXANDRE CAETANO CEPEDA DA COSTA CEPEDA Midfielder 19 Jan 1990
Benjamin Junior BENJAMIN JR Forward 12 Mar 1994
Jenilson Brito Rodrigues MAO Goalkeeper 06 Dec 1978
COACH: José Marques
Name Shirt Name Position Birth Date
Bruno Miguel Silva Torres TORRES Defender 21 Apr 1980
Nuno Hidalgo Pereira HIDALGO Goalkeeper 06 Nov 1991
Fernando Pinheiro MIGUEL Forward 01 Jan 1981
Nelson Viana RUDY Defender 01 Dec 1979
Bernardo Barral Martins Santos BE MARTINS Midfielder 29 Dec 1989
Leonardo Barral Martins Santos LEO Forward 29 Dec 1989
Rafael Antonio Jesus Pinto R. BOKINHA Forward 06 Jan 1991
Antonio Bernardo de Farias Junior ANTONIO Midfielder 02 Oct 1995
Filipe Duarte da Silva FILIPE SILVA Forward 12 Sep 1993
Bernardo de Oliveira Botelho BERNARDO Midfielder 13 Oct 1988
JOSÉ HENRIQUE VIANA SAMPAIO ZÉ HENRIQUE Midfielder 07 Aug 1988
COACH: Ian Iacovenco
Name Shirt Name Position Birth Date
Ruslan Istrati ISTRATI Goalkeeper 08 Apr 1981
Vitalie Budigai BUDIGAI Defender 18 Mar 1980
Yevgen Frolov FROLOV Defender 06 Feb 1979
Sergiu Munteanu MUNTEANU Forward 16 Jun 1986
Alexandru Timbalist TIMBALIST Defender 10 Jan 1987
Leonid Podlesnov PODLESNOV Forward 12 May 1989
Chiril Alipins ALIPINS - JN Midfielder 26 May 1996
Grigorii Cojocari COJOCARI Defender 10 Sep 1991
NicolaI Ignat IGNAT Forward 24 Mar 1993
Oleg Chitoroagi CHITOROAGI Goalkeeper 11 21 Jul 1985
Victor Iordachi IORDACHI Defender 25 Dec 1988
COACH: Simeon Hristov
Name Shirt Name Position Birth Date
Simeon Hristov HRISTOV Forward 28 May 1975
Pavel Adamov P. ADAMOV Forward 19 Sep 1985
Kaloyan Tsvetkov TSVETKOV Midfielder 27 Sep 1988
Dobromir Gospodinov GOSPODINOV Goalkeeper 29 Dec 1987
Martin Velikov MARTI Defender 28 Dec 1992
Iliyan Iliev ILIEV Defender 29 Oct 1986
Filip Filipov FILIPOV Forward 22 Sep 1985
Ivan Todorov MARTINOV Forward 22 Dec 1980
STANISLAV IVANOV IVANOV Goalkeeper 08 Jan 1983
Stanislav Dzhambazov DJAMBAZOV Midfielder 11 Dec 1996
COACH: Gérald Guidarini
Name Shirt Name Position Birth Date
Anthony Mendy MENDY Midfielder 05 Oct 1983
Franck Gnepo GNEPO Forward 12 Aug 1982
Jeremy Bru BRU Forward 29 Nov 1989
Anziz Mansoibou MANSOIBOU Defender 03 Sep 1987
Davide Quaziz QUAZIZ Defender 31 Mar 1988
Abdelghani Mahraoui MAHRAOUI Midfielder 25 Feb 1978
Sébastien Tognarelli TOGNARELLI Defender 10 Jul 1985
Laurent Torre TORRE Goalkeeper 05 May 1983
DIONIZIO SANTOS DIAS DIONIZIO Forward 11 Nov 1999
COULIBALY KIDJOU Defender 30 Dec 1978
Arnaud Szymanski SZYMANSKI Forward 01 Mar 1979
COACH: Marlen Triest
Name Shirt Name Position Birth Date
Christoph Thürk THüRK Forward 11 Jul 1984
Hannes Knüppel H. KNüPPEL Goalkeeper 13 May 1990
MATTHIAS SANDMANN SANDMANN Goalkeeper 02 Dec 1982
Tim Kautermann KAUTERMANN Defender 16 Jul 1987
Ben Pötke PöTKE Midfielder 26 Aug 1985
Tom Rönsch RöNSCH Defender 16 Aug 1990
THILO MÜLLING MÜLLING Goalkeeper 05 May 1991
Sven Korner SVENSON Forward 29 Apr 1989
TORSTEN DAHNKE TORSTEN DAHNKE Midfielder 16 Jul 1989
Tim Schmitt SCHMITT Midfielder 07 Aug 1990
COACH: Marco Casarsa
Name Shirt Name Position Birth Date
Karen Minasyan MINASYAN Goalkeeper 10 Jan 1987
VAJA IVANIADZE IVANIADZE Defender 21 Jun 1993
Gocha Beridze BERIDZE Defender 01 Jan 1993
Zurabi Shamiladze SHAMILADZE Midfielder 07 Dec 1993
Kakhi Todadze TODADZE Midfielder 15 Aug 1991
Levan Partenadze PARTENADZE Forward 19 Oct 1994
Adrian Frutos Garcia ADRIAN Midfielder 25 Jul 1991
Eliott Mounoud ELIOTT Goalkeeper 10 Aug 1995
Eduard Suarez Molina EDUARD Forward 06 Aug 1990
Deiwerson Pureza Oureza DMAIS Midfielder 24 May 1991
GULADI KOKOLADZE KOKOLADZE Forward 27 May 1992
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Artur Poplawski POPLAWSKI Defender 04 Oct 1988
Konrad Kubiak KUBIAK Forward 24 Oct 1992
Daniel Krawczyk KRAWCZYK Forward 28 Oct 1982
Szymon Gasinski GASINSKI Goalkeeper 08 Jul 1983
Ihar Bryshtel BRYSHTEL Forward 13 Jul 1987
Boguslaw Saganowski SAGANOWSKI Forward 06 Mar 1977
Dominik Depta DEPTA Forward 10 24 Sep 1986
Paulo Victor Barboza PAULINHO Midfielder 12 Aug 1993
Jakub Jesionowski JESIONOWSKI Defender 06 Jul 1989
Dariusz Slowinski SLOWINSKI Goalkeeper 10 Aug 1983
Filip Gac GAC Defender 20 Sep 1996
Karim Madani MADANI Defender 30 Nov 1992
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Andrii Nerush NERUSH Goalkeeper 21 Aug 1982
Yevhen Andrusenko ANDRUSENKO Goalkeeper 01 Jan 1970
Andrii Cherevko CHEREVKO Defender 30 Jul 1985
Vadzim Bokach BOKACH Forward 25 Jan 1984
ANDRII BAHATSKIY BAHATSKIY Defender 24 Mar 1997
Oleg Zborovskyi ZBOROVSKYI Forward 31 Mar 1982
OLEH SHCHYTNIK SHCHYTNIK Forward 27 Nov 1998
Ilia Savich SAVICH Defender 02 Mar 1991
YURII SHCHERYSTSIA SHCHERYSTSIA Midfielder 25 Feb 1994
Ivan Kanstantsinau KANSTANTSINAU Forward 08 Jul 1989
ANATOLIY RYABKO RYABKO Forward 10 Sep 1989
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Mik Wallin Skott SKOTT Goalkeeper 11 Feb 1991
AXEL EUGENE DAMM DAMM Midfielder 14 Sep 1996
DAN STORM STORM Defender 13 Aug 1998
Klaus Dewaegenaere Ryding RYDING Defender 22 Nov 1982
DENNIS DORPH JOSEPHSEN JOSEPHSEN Defender 10 Sep 1980
Casper Dorph Jorgensen DORPH Goalkeeper 22 Feb 1989
HENRIK RÆDKJÆR RÆDKJÆRHUS RÆDKJÆRHUS Forward 05 Jul 1987
RASMUS LYNG ANDERSEN ANDERSEN Defender 08 May 1984
OLIVER LINDBERG-LEVIN LINDBERG-LEVIN Goalkeeper 25 Dec 1997
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Cristian Méndez CHRISTIAN Goalkeeper 05 Mar 1983
Christian Biermann BIERMANN Midfielder 26 May 1994
Riduan Dris R. DRIS Midfielder 21 Oct 1990
SALVADOR MANUEL ARDIL NAVARRO ARDIL NAVARRO Forward 17 Apr 1998
MARIO JESUS SORIA MELLADO MARIO J. SORIA Midfielder 09 Jan 1992
Javier Torres Medina JAVI T. Forward 9 16 Feb 1983
Abderrahim Omar Al Gazi SIDI Forward 11 Mar 1987
Roman Pachev PACHEV Defender 10 Sep 1987
MIZZIAN EL KAYCHOUCHI AKOUDAD AKOUDAD Goalkeeper 09 Oct 1992
Pedro Jose Garcia Paredes PAREDES Defender 07 Jul 1996
Jose Cintas CINTAS Defender 20 Sep 1987
Maksym Voitok VOITOK Forward 17 01 Nov 1991
COACH: Paulo Henriques
Name Shirt Name Position Birth Date
Bruno Vidinha VIDINHA Midfielder 15 Jun 1993
Alexandre Lanca LANCA Midfielder 12 Jan 1999
Flavio Carmo CARMO Midfielder 12 Sep 1984
Takasuke Goto GOTO Forward 04 Jun 1985
Nuno Robalo ROBALO Midfielder 27 Jan 1983
Bruno da Silva Henriques BRUNO DA SILVA Goalkeeper 09 Dec 1996
LUIS HENRIQUE FILIPE DE FIGUEIREDO FIGUEIREDO Goalkeeper 11 Jul 1997
Cristian Torres Medina CRISTIAN T. Defender 16 Feb 1983
RICARDO ANTÓNIO DA SILVA FERREIRA RICARDO Midfielder 13 Jan 1982
LAURO FILIPE FRANÇA BORDA DE ÁGUA LAURO Defender 05 Nov 1988
SAMUEL LIMPINHO LOPES LIMPINHO Midfielder 06 Sep 2000
Lucio Carmo LUCIO Forward 3 09 Dec 1986
COACH: Kovacs Eduard
Name Shirt Name Position Birth Date
Virtan Cristian Emil VIRTAN Defender 04 Mar 1984
Voica Petru VOICA Defender 26 Jun 1987
Alin Bugala ALIN Defender 27 Jul 1985
Ionel Florea BOATA Forward 26 Aug 1984
Kelemen Andras KELEMEN Goalkeeper 03 May 1985
RUXANDARI VASILE LIVIU LIVIU Defender 02 May 1993
Andrei Negara NEGARA Forward 27 Oct 1985
Viktor Fekete FEKETE Forward 17 Nov 1981
Andrei Paul Neag ANDREI PAUL Goalkeeper 26 Apr 1993
Marian Maciuca MACI Forward 31 Dec 1981
Oliver Romrig OLLI Midfielder 31 Jul 1982
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
SÉRGIO CARVALHO FONSECA FONSECA Goalkeeper 20 Oct 1983
DIOGO ALEXANDRE GOMES OLIVEIRA OLIVEIRA Midfielder 30 Jul 1993
CELSO RICARDO PATROCÍNIO BRITO BRITO Defender 18 Aug 1990
ANDRÉ FONSECA LOURENÇO LOURENÇO Midfielder 29 Sep 1995
RICARDO ALEXANDRE FERREIRA COSTA COSTA Forward 13 Aug 1983
JOSÉ MIGUEL SILVA ESTEVES ESTEVES Midfielder 28 May 1990
MIGUEL PEREIRA CARVALHO CARVALHO Forward 03 Sep 1984
PEDRO MANUEL MENINO SECO SECO Midfielder 10 Nov 1982
JOÃO CARLOS PATROCÍNIO CORREIA CORREIA Defender 02 Jul 1988
WILSON JOSÉ FERREIRA PEDROSO PEDROSO Goalkeeper 02 Sep 1986
BRUNO RICARDO AMADO JORGE JORGE Midfielder 09 May 1978
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
VÁCLAV ŠLÉGR ŠLÉGR Goalkeeper 02 Aug 1994
Jiri Baran BARAN Midfielder 28 May 1996
David Radosta RADOSTA Forward 12 Nov 1990
David Cerny CERNY Forward 10 Dec 1995
JOSÉ LAURENCO BARREIRA DOS SANTOS SANTOS Forward 02 Aug 2000
FILIPE OLIVEIRA FILIPE Goalkeeper 18 Jul 1997
Jakub Tosovsky TOSOVSKY Forward 10 Mar 1988
Robert Husty HUSTY Midfielder 05 Oct 1994
JAN RUDA RUDA Forward 17 Nov 1993
DENAN BEGANOVIC BEGANOVIC Defender 22 Sep 1995
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Vaiko Tammevali TAMMEVALI Goalkeeper 20 Jul 1980
Rando Rand RAND Defender 02 Feb 1984
PRIIT RAAMAT RAAMAT Midfielder 05 Apr 1984
Indrek Palm PALM Defender 23 Nov 1982
Verner Uibo UIBO Forward 05 Sep 1983
Aleksander Saharov SAHAROV Midfielder 22 Apr 1982
Marten Rimmel RIMMEL Goalkeeper 04 Apr 1995
RAIDO LUHAORG LUHAORG Defender 01 Jun 1989
Andreas Aniko ANIKO Defender 10 Sep 1979
ERIK TOOM TOOM Midfielder 06 Jul 1979
RAIN HINDRIMAE HINDRIMAE Midfielder 14 Mar 1991
Priit Mäeorg MäEORG Goalkeeper 09 Dec 1987
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Thomas Sandsor SANDSOR Goalkeeper 07 Apr 1985
DAN ROBIN WILSGARD WILSGARD Defender 06 Jan 1985
Rune Kandal KANDAL Midfielder 07 Jun 1976
Jorgen Jalland JALLAND Forward 09 Sep 1977
LARS BRUVIK BRUVIK Forward 19 Apr 1988
Tome-Rune Sorensen SENJA Defender 25 Jul 1984
PAK LING LI LI Midfielder 30 Mar 1988
Tom Kristoffersen KRISTOFFERSEN Midfielder 15 Oct 1976
Henrik Salveson SALVESON Forward 28 Jul 1981
Jørn- Andre Lygre Jacobsen JACOBSEN Midfielder 05 Apr 1990
Daniel Moen Hansen MOEN HANSEN Forward 18 Nov 1983
RUNE JATHUN JATHUN Goalkeeper 13 May 1989
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
IGOR STORMS STORMS Goalkeeper 18 Mar 1995
KENNY WAERZEGGERS WAERZEGGERS Defender 01 Jul 1997
LUCAS STORMS VIERA PEREZ Forward 06 Jun 1997
MILAN BERLOT BERLOT Forward 26 Oct 1990
DYLAN BAILLY BAILLY Forward 29 Apr 1993
ANTHONY LALOUX LALOUX Midfielder 12 Mar 1996
OLIVIER LALOUX LALOUX. O Defender 19 Jul 1974
JEREMY BOURGEOIS BOURGEOIS Forward 10 Dec 1989
KEVIN VANDER AUWERA VANDER AUWERA Defender 18 Aug 1992
VINCENT DEPOTBECKER DEPOTBECKER Goalkeeper 28 Apr 1996
KEVIN MAISTRIAUX MAISTRIAUX Midfielder 04 Jan 1995
ERIC FERREIRA MONELI FERREIRA MONELI Defender 11 Sep 1995
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Mehmet Aslamaci MEHMET Goalkeeper 13 Jan 1985
SERHAN KOCAROGLU SERHAN KOCAROGLU Forward 05 Oct 1980
Yasin Bagci YASIN Defender 17 Jan 1990
Ferit Yücel Ergün YüCEL Defender 27 Nov 1978
Rui Mota Alves RUI MOTA Defender 31 Oct 1979
Cem Keskin CEM Goalkeeper 09 Sep 1988
Ismail Kerem Sinc KEREM SINC Forward 16 Jul 1984
Ionel Florea BOATA Forward 26 Aug 1984
JOAO GUILHERME SILVA GARCINDO GARCINDO Forward 02 Sep 1996
Ahmet Sanlidere AHMET Goalkeeper 10 Jan 1974
Seyit Ahmet Süer SEYIT Forward 06 Oct 1983
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Aivaras Meskinis MESKINIS Defender 13 Nov 1995
ANTON KETC KETC Goalkeeper 09 Jun 1988
IVAN TETERIN TETERIN Forward 09 Jun 1995
MANTAS MAKUTUNOVICIUS MAKUTUNOVICIUS Forward 29 Apr 1991
NERIJUS BUDRAITIS BUDRAITIS Defender 12 May 1987
Pavelas Smolkovas SMOLKOVAS Defender 14 Jun 1984
Ramunas Radavicius RADAVICIUS Defender 20 Jan 1981
Ruslan Pernai PERNAI Forward 13 Sep 1977
Sergejs Vasiljevs VASILJEVS Forward 9 15 Jul 1983
TAUTVYDAS SVIDRAS TSVIDRAS Defender 19 Jul 1993
TOMAS STANKEVICIUS TOMAS STANKEVICIUS Defender 13 Dec 1989
COACH: Mamon Amer
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Stefano Santini
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Fabio Panizza
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Aleksandr Elizarov
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Anton Butko
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
November 06, 2018 - November 10, 2018
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Brazil BRA 0 0 0 0 0 0 0 0
Uae UAE 0 0 0 0 0 0 0 0
Egypt EGY 0 0 0 0 0 0 0 0
Spain ESP 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Tahiti TAH 0 0 0 0 0 0 0 0
Iran IRN 0 0 0 0 0 0 0 0
Russia RUS 0 0 0 0 0 0 0 0
Usa USA 0 0 0 0 0 0 0 0
Play-off for 7th Place
Play-off for 5th Place
Semi-finals
Play-off for 3rd place
Final
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC