Fixtures & Results

Switch to local time

Switch to competition time

Sunday, 18 June

20:00h PIS PIS 2 (3) - (5) 2 FAL FAL
11:45h ATL ATL 7 - 2 MDM MDM
14:15h SCB SCB 7 - 8 VIT VIT
17:00h SOT SOT 3 - 2

Monday, 12 June

10:00h RIG RIG 3 - 0 ROY ROY
10:00h NEW NEW 7 - 2 HUS HUS
12:30h CDN CDN 2 - 8 LUD LUD
12:30h TEL TEL 2 - 5 BOH BOH
13:45h GRP GRP 4 - 9 ROS ROS
13:45h NIS NIS 3 - 7 MUN MUN
13:45h TXSC TXSC 1 - 8 VSC VSC
15:15h 7 - 3 GMPBS GMPBS
15:15h IOW IOW 2 - 7 FAL FAL
15:15h CDM CDM 4 - 7 ART ART
17:45h SPA SPA 4 - 5 NAP NAP
17:45h WES WES 4 - 5 NAX NAX
17:45h NOM NOM 1 - 5 SCB SCB
17:45h ESB ESB 1 - 5 MBT MBT
20:15h VIA VIA 4 - 3 ALN ALN
20:15h PAF PAF 3 - 2 SOT SOT
20:15h VIT VIT 4 - 5 PIS PIS
20:15h ETA ETA 1 - 7 ATL ATL

Tuesday, 13 June

10:00h MUN MUN 3 - 4
10:00h ART ART 10 - 1 TXSC TXSC
10:00h LUD LUD 3 - 1 NEW NEW
12:30h GMPBS GMPBS 8 - 2 NIS NIS
12:30h HUS HUS 1 - 4 CDN CDN
12:30h MBT MBT 2 - 3 RIG RIG
13:45h ROS ROS 6 - 5 VIT VIT
13:45h ATL ATL 6 - 5 * VIA VIA
13:45h NAP NAP 7 - 3 IOW IOW
15:15h SCB SCB 13 - 1 TEL TEL
15:15h FAL FAL 6 - 3 SPA SPA
16:30h ALN ALN 3 - 5 ETA ETA
17:45h BOH BOH 4 - 1 NOM NOM
17:45h PIS PIS 6 - 1 GRP GRP
17:45h ROY ROY 0 - 3 ESB ESB
20:15h NAX NAX 2 - 10 PAF PAF
20:15h VSC VSC 8 - 2 CDM CDM
20:15h SOT SOT 6 - 3 WES WES

Wednesday, 14 June

10:00h ESB ESB 3 - 2 RIG RIG
10:00h VIA VIA 9 - 0 ETA ETA
10:00h ROY ROY 0 - 3 MBT MBT
11:15h GRP GRP 6 (0) - (3) 6 VIT VIT
12:30h NIS NIS 8 - 7
12:30h ATL ATL 5 - 1 ALN ALN
12:30h PIS PIS 5 - 2 ROS ROS
13:45h SPA SPA 6 - 1 IOW IOW
13:45h CDM CDM 12 - 2 TXSC TXSC
13:45h VSC VSC 1 - 5 ART ART
15:15h TEL TEL 1 - 7 NOM NOM
15:15h FAL FAL 6 - 0 NAP NAP
15:15h GMPBS GMPBS 3 - 4 MUN MUN
17:45h LUD LUD 6 - 1 HUS HUS
17:45h SCB SCB 5 - 1 BOH BOH
17:45h NEW NEW 2 - 6 CDN CDN
17:45h WES WES 4 - 8 PAF PAF
20:15h SOT SOT 12 - 3 NAX NAX

Thursday, 15 June

10:00h PAF PAF 3 - 7 VIT VIT
10:00h 4 - 3 * RIG RIG
11:15h LUD LUD 6 - 2 NIS NIS
11:15h VIA VIA 9 - NAP NAP
12:30h FAL FAL 5 - 3 NAX NAX
12:30h ATL ATL 6 - 5 NEW NEW
12:30h ROS ROS 3 - 4 CDM CDM
13:45h ART ART 8 - 1 NOM NOM
13:45h MUN MUN 4 - 2 BOH BOH
13:45h VSC VSC 6 - 2 ESB ESB
15:15h SCB SCB 14 - 2 ETA ETA
15:15h PIS PIS 5 - 2 SPA SPA
16:30h SOT SOT 6 - 3 CDN CDN
16:30h MBT MBT 3 - 2 GMPBS GMPBS

Friday, 16 June

09:30h PIS PIS 4 - 3 CDM CDM
09:30h LUD LUD 3 - 4
09:30h VIT VIT 4 (4) - (3) 4 VIA VIA
09:30h ATL ATL 9 - 5 MBT MBT
10:45h ART ART 3 (4) - (5) 3 SOT SOT
10:45h SCB SCB 8 - 1 VSC VSC
10:45h FAL FAL 6 - 5 MUN MUN
16:15h 6 - 2 VIT VIT
17:30h PIS PIS 3 - 1 ATL ATL
19:00h FAL FAL 9 - 2 MDM MDM
20:15h SCB SCB 2 - 3 SOT SOT
20:15h SCB SCB 2 - 3 SOT SOT

Saturday, 17 June

13:00h VIT VIT 8 - 4 MDM MDM
14:15h ATL ATL 3 - 5 SCB SCB
17:00h 2 - 4 FAL FAL
20:00h PIS PIS 3 - 2 SOT SOT

Monday, 19 June

01:00h TBD TBD (3) - (5) TBD TBD

Thursday, 22 June

01:00h TBD TBD (3) - (5) TBD TBD
* : After Extra Time

All matches +

Kick-off

19:00

Nazaré, Portugal

Pitch

Main Stadium

Vladimir Tashkov

Lenergy Pisa BS
Lenergy Pisa BS
2(3) (5)2
Falfala KQ BSC
Falfala KQ BSC

-

Kick-off

ORTOLINI 06:23:25'/1P
ELIOTT 11:08:02'/1P

STE MARINAI 02:51:69'/2P
ELIOTT 11:11:39'/2P


STE MARINAI 00:00:00'/PSO JORDAN 00:00:00'/PSO SIMO MARINAI 00:00:00'/PSO
OTT 00:00:00'/PSO S.MOREB 00:00:00'/PSO DMAIS 00:00:00'/PSO H.JABAREEN 00:00:00'/PSO AMER YATIM '/PSO

Full time

OFFICIAL

1P
#14 ORTOLINI6'
#12 ELIOTT11'
2P
#10 STE MARINAI2'
#12 ELIOTT11'
#8 OTT10'
3P
#18 BRUNO XAVIER 11'
#10 AMER YATIM11'
ET

Minute by minute

Penalty scored by AMER YATIM (Falfala KQ BSC)
Penalty shot by AMER YATIM (Falfala KQ BSC)
Penalty scored by STE MARINAI (Lenergy Pisa BS)
Penalty shot by STE MARINAI (Lenergy Pisa BS)
Penalty scored by JORDAN (Lenergy Pisa BS)
Penalty shot by JORDAN (Lenergy Pisa BS)
Penalty scored by SIMO MARINAI (Lenergy Pisa BS)
Penalty shot by SIMO MARINAI (Lenergy Pisa BS)
Penalty missed by CAMI (Lenergy Pisa BS)
Penalty scored by OTT (Falfala KQ BSC)
Penalty shot by OTT (Falfala KQ BSC)
Penalty scored by S.MOREB (Falfala KQ BSC)
Penalty shot by S.MOREB (Falfala KQ BSC)
Penalty scored by DMAIS (Falfala KQ BSC)
Penalty shot by DMAIS (Falfala KQ BSC)
Penalty scored by H.JABAREEN (Falfala KQ BSC)
Penalty shot by H.JABAREEN (Falfala KQ BSC)

End of Extra Time. PIS 2 - 2 FAL

2' Foul by OTT (Falfala KQ BSC)

End of 3rd period. PIS 2 - 2 FAL

Yellow card for BRUNO XAVIER (Lenergy Pisa BS) 11'
11' Yellow card for AMER YATIM (Falfala KQ BSC)

End of 2nd period. PIS 2 - 2 FAL

Goal by STE MARINAI (Lenergy Pisa BS) PIS 2 - 2 FAL 2'
Foul by STE MARINAI (Lenergy Pisa BS) 3'
3' Foul by S.MOREB (Falfala KQ BSC)
10' Foul by OTT (Falfala KQ BSC)
10' Yellow card for OTT (Falfala KQ BSC)
11' Goal by ELIOTT (Falfala KQ BSC) PIS 1 - 2 FAL

End of 1st period. PIS 1 - 1 FAL

Goal by ORTOLINI (Lenergy Pisa BS) PIS 1 - 1 FAL 6'
11' Goal by ELIOTT (Falfala KQ BSC) PIS 0 - 1 FAL

Start of 1st period.

Match details

Kick-off

19:00

Nazaré, Portugal

Pitch

Main Stadium

Vladimir Tashkov

Official partners

Event partners