Euro Winners Challenge 2022

porJune 3rd - June 10th ·
Nazaré, Portugal map markNazaré, Portugal

Fixtures & Results

Switch to local time

Switch to competition time

Detailed table +

Time Venue Location Stage
09:30h
PER PER
0 - 3
CBC CBC
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
10:45h
MDM MDM
5 - 4
GDN GDN
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
12:00h
VIO VIO
4 - 5
ALF ALF
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
13:15h
DPM DPM
3 - 5
GEN GEN
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
14:45h
GDC GDC
3 - 0
DJO DJO
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
14:45h
TOU TOU
0 - 5
VSC VSC
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
16:00h
VIL VIL
1 - 3
MUN MUN
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
16:00h
ESB ESB
5 - 8
GDS GDS
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
17:15h
BLB BLB
3 - 6
RHA RHA
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
17:15h
LEG LEG
0 - 6
ADB ADB
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
18:45h
NAZ NAZ
1 - 2
GRP GRP
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
18:45h
SDF SDF
5 - 2
KEF KEF
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
20:00h
VIS VIS
6 (1) - (4) 6
STB STB
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
20:00h
BLN BLN
3 - 4
NAP NAP
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
Time Venue Location Stage
09:30h
TOU TOU
2 - 3 *
DPM DPM
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
09:30h
TOU TOU
2 - 3
DPM DPM
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage plus
10:45h
ESB ESB
11 - 7
GDC GDC
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
12:00h
LEG LEG
4 - 5
VIL VIL
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
13:15h
NAP NAP
7 - 4
ALF ALF
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
14:45h
PER PER
0 - 3
BLB BLB
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
14:45h
VIS VIS
2 - 3
SDF SDF
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
16:00h
RHA RHA
9 - 3
CBC CBC
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
16:00h
DJO DJO
0 - 3
GDS GDS
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
17:15h
VIO VIO
4 - 11
BLN BLN
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
17:15h
GEN GEN
2 - 6
VSC VSC
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
18:45h
GRP GRP
7 - 9 *
GDN GDN
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
18:45h
KEF KEF
3 - 6
STB STB
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
20:00h
MUN MUN
3 - 2
ADB ADB
Main Stadium Nazaré, Portugal Group Stage play plus
20:00h
MDM MDM
0 - 3
NAZ NAZ
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
Time Venue Location Stage
10:45h
RHA RHA
3 - 0
PER PER
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
10:45h
GDS GDS
2 - 4
GDC GDC
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
10:45h
DJO DJO
- 3
ESB ESB
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
12:00h
VSC VSC
1 - 0
DPM DPM
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
12:00h
GEN GEN
3 - 1
TOU TOU
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
13:15h
NAP NAP
5 - 4
VIO VIO
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
13:15h
ALF ALF
6 - 10
BLN BLN
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
14:45h
ADB ADB
11 - 3
VIL VIL
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
14:45h
MUN MUN
13 - 3
LEG LEG
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
17:15h
CBC CBC
3 - 5
BLB BLB
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
18:45h
STB STB
1 - 2
SDF SDF
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
18:45h
KEF KEF
2 (4) - (3) 2
VIS VIS
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
20:00h
GDN GDN
2 - 4
NAZ NAZ
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
20:00h
GRP GRP
6 - 1
MDM MDM
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group Stage play plus
Time Venue Location Stage
16:00h
GDS GDS
3 - 8
VSC VSC
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group stage play plus
17:15h
ADB ADB
3 - 7
MUN MUN
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group stage play plus
18:45h
RHA RHA
5 - 2
SDF SDF
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group stage play plus
20:00h
NAP NAP
4 - 2
GRP GRP
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group stage play plus
Time Venue Location Stage
14:45h
RHA RHA
2 - 1
ADB ADB
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group stage play plus
16:00h
NAP NAP
5 - 1
GDS GDS
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group stage play plus
17:15h
MUN MUN
6 - 4
SDF SDF
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group stage play plus
18:45h
VSC VSC
2 (3) - () 2
GRP GRP
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group stage play plus
Time Venue Location Stage
16:00h
SDF SDF
4 - 2
ADB ADB
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group stage play plus
16:00h
MUN MUN
6 - 7
RHA RHA
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group stage play plus
17:15h
GRP GRP
2 - 3
GDS GDS
Pitch 3 Nazaré, Portugal Group stage play plus
17:15h
VSC VSC
0 - 1
NAP NAP
Pitch 2 Nazaré, Portugal Group stage play plus
Time Venue Location Stage
20:00h
RHA RHA
1 (7) - (6) 1
NAP NAP
Main Stadium Nazaré, Portugal Final play plus
* : After Extra Time
Player Team Goals PMatches played
1 OBA (JPN) Real MünsterReal Münster 12 6
2 EDSON HULK (BRA) Rosh Haayin BSCRosh Haayin BSC 11 7
3 METZLER (GER) Real MünsterReal Münster 10 6
4 TL SHEIK (BRA) Varzim SCVarzim SC 9 6
5 Zé LUCAS (BRA) Rosh Haayin BSCRosh Haayin BSC 9 7
6 JAMOTTE (BEL) Etoile Sportive BrainoiseEtoile Sportive Brainoise 8 2
7 AUGUSTO (BRA) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 8 6
8 MEDINA (PAR) CF Os BelenensesCF Os Belenenses 7 3
9 RãO (POR) GD SesimbraGD Sesimbra 7 6
10 JOSE (JPN) Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 7 7
11 TRIVELAS (POR) Varzim SCVarzim SC 6 6
12 BEQIRI (GER) Real MünsterReal Münster 6 6
13 WALEED B. () Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 6 7
14 MOTA (POR) GD Os NazarenosGD Os Nazarenos 5 3
15 IGA (POR) CF Os BelenensesCF Os Belenenses 5 3
16 PONZETTI (ARG) CF Os BelenensesCF Os Belenenses 5 3
17 BERNARDO (POR) FC Genappe Beach SoccerFC Genappe Beach Soccer 5 3
18 BIERMANN (GER) Real MünsterReal Münster 5 6
19 MACHUQUEIRO () São DomingosSão Domingos 5 6
20 LEITãO () São DomingosSão Domingos 5 6
21 MATHEUS (BRA) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 5 6
22 DIAMANTOPOULOS A. (GRE) Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 5 7
23 RUI (POR) GD Os NazarenosGD Os Nazarenos 4 3
24 LúCIO (POR) GD Os NazarenosGD Os Nazarenos 4 3
25 POLA (POR) ACD O Sótão – BACD O Sótão – B 4 3
26 DICãO (BRA) CF Os BelenensesCF Os Belenenses 4 3
27 P.H. (BRA) Varzim SCVarzim SC 4 6
28 ROBINHO (BRA) GRAP – Grupo Recreativo Amigos da PazGRAP – Grupo Recreativo Amigos da Paz 4 6
29 ANDRé DUARTE (POR) GRAP – Grupo Recreativo Amigos da PazGRAP – Grupo Recreativo Amigos da Paz 4 6
30 ELIHAY (ISR) Rosh Haayin BSCRosh Haayin BSC 4 7
31 PATRICK (ESP) Casa do Benfica ViseuCasa do Benfica Viseu 3 3
32 NEGRETO (POR) Casa do Benfica ViseuCasa do Benfica Viseu 3 3
33 ALI (UAE) Vila Flor Sport ClubeVila Flor Sport Clube 3 3
34 DIOGO (POR) GD AlfarimGD Alfarim 3 3
35 IVO (POR) GD AlfarimGD Alfarim 3 3
36 FERNANDO (POR) GD AlfarimGD Alfarim 3 3
37 LEANDRO (POR) CF Os BelenensesCF Os Belenenses 3 3
38 BATISTA (POR) FC Vion Zlaté Moravce – VrábleFC Vion Zlaté Moravce – Vráble 3 3
39 BOUCENNA (FRA) Toulon Beach SoccerToulon Beach Soccer 3 3
40 RENAN (BRA) Varzim SCVarzim SC 3 6
41 LUCA (POR) Varzim SCVarzim SC 3 6
42 GIOVANE (BRA) Varzim SCVarzim SC 3 6
43 MATHEUS NUNES (BRA) GRAP – Grupo Recreativo Amigos da PazGRAP – Grupo Recreativo Amigos da Paz 3 6
44 MICHEL NUNES (BRA) GRAP – Grupo Recreativo Amigos da PazGRAP – Grupo Recreativo Amigos da Paz 3 6
45 VASCO GONçALVES (POR) GRAP – Grupo Recreativo Amigos da PazGRAP – Grupo Recreativo Amigos da Paz 3 6
46 RODRIGO (POR) GD SesimbraGD Sesimbra 3 6
47 CATARINO (BRA) Rosh Haayin BSCRosh Haayin BSC 3 7
48 BOBO (BRA) Rosh Haayin BSCRosh Haayin BSC 3 7
49 TAKU (JPN) Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 3 7
50 IOANNIS (GRE) AO KefalliniaAO Kefallinia 2 2
51 GONçALO (POR) Casa do Benfica nas Caldas da RainhaCasa do Benfica nas Caldas da Rainha 2 2
52 JOSEMAR (POR) GD ChavesGD Chaves 2 2
53 JORGINHO (POR) GD ChavesGD Chaves 2 2
54 TIAGO OLIVEIRA (POR) GD ChavesGD Chaves 2 2
55 CARLOS FERREIRA (POR) GD ChavesGD Chaves 2 2
56 V.DEPOTBECKER (BEL) Etoile Sportive BrainoiseEtoile Sportive Brainoise 2 2
57 HANON (BEL) Etoile Sportive BrainoiseEtoile Sportive Brainoise 2 2
58 T.DEPOTBECKER (BEL) Etoile Sportive BrainoiseEtoile Sportive Brainoise 2 2
59 AMARO (POR) GD Os NazarenosGD Os Nazarenos 2 3
60 PILó (POR) AD “Nazaré 2022”AD “Nazaré 2022” 2 3
61 BASQUAISE (FRA) Minots de MarseilleMinots de Marseille 2 3
62 STAVROS (GRE) AO KefalliniaAO Kefallinia 2 3
63 FRANCISCO LIMPINHO () ACD O Sótão – BACD O Sótão – B 2 3
64 DUARTE FLORêNCIA (POR) ACD O Sótão – BACD O Sótão – B 2 3
65 SAMUEL LOPES (POR) ACD O Sótão – BACD O Sótão – B 2 3
66 BERNARDO (POR) Casa Benfica Loures “B”Casa Benfica Loures “B” 2 3
67 CARRACHA (POR) Casa Benfica Loures “B”Casa Benfica Loures “B” 2 3
68 CAIXINHA (BEL) Newteam Legend’sNewteam Legend’s 2 3
69 BEN CHEKROUN (FRA) Newteam Legend’sNewteam Legend’s 2 3
70 WILLIAM (BRA) Vila Flor Sport ClubeVila Flor Sport Clube 2 3
71 SERGIO (POR) GD AlfarimGD Alfarim 2 3
72 VOLKAY (SVK) FC Vion Zlaté Moravce – VrábleFC Vion Zlaté Moravce – Vráble 2 3
73 CODINHA () FC Vion Zlaté Moravce – VrábleFC Vion Zlaté Moravce – Vráble 2 3
74 LETKO (SVK) FC Vion Zlaté Moravce – VrábleFC Vion Zlaté Moravce – Vráble 2 3
75 BRICHART L (BEL) FC Genappe Beach SoccerFC Genappe Beach Soccer 2 3
76 BARAS (BEL) FC Genappe Beach SoccerFC Genappe Beach Soccer 2 3
77 ÉVORA (POR) Centro Cultural e Desportivo de Porto MendoCentro Cultural e Desportivo de Porto Mendo 2 3
78 GONçALO (POR) Centro Cultural e Desportivo de Porto MendoCentro Cultural e Desportivo de Porto Mendo 2 3
79 FRAZAO (POR) São DomingosSão Domingos 2 5
80 LUCAS () São DomingosSão Domingos 2 5
81 P. NEVES (POR) Varzim SCVarzim SC 2 6
82 RODRIGO CASTRO (POR) GRAP – Grupo Recreativo Amigos da PazGRAP – Grupo Recreativo Amigos da Paz 2 6
83 MIGUEL (POR) GD SesimbraGD Sesimbra 2 6
84 PAULINHO (BRA) Real MünsterReal Münster 2 6
85 WEIRAUCH (GER) Real MünsterReal Münster 2 6
86 BORRALHO (POR) São DomingosSão Domingos 2 6
87 TIAGO NEVES (POR) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 2 6
88 MIRA (POR) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 2 6
89 STAVROPOULOS (GRE) Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 2 7
90 RUI (POR) Casa do Benfica nas Caldas da RainhaCasa do Benfica nas Caldas da Rainha 1 2
91 RAFAEL (POR) Casa do Benfica nas Caldas da RainhaCasa do Benfica nas Caldas da Rainha 1 2
92 FRAGOSO (POR) Casa do Benfica nas Caldas da RainhaCasa do Benfica nas Caldas da Rainha 1 2
93 AFONSO (POR) Casa do Benfica nas Caldas da RainhaCasa do Benfica nas Caldas da Rainha 1 2
94 JOÃO FERNANDES (POR) GD ChavesGD Chaves 1 2
95 TIAGO PINTO (POR) GD ChavesGD Chaves 1 2
96 ADRIAN (ESP) GD ChavesGD Chaves 1 2
97 RODRIGUEZ (BEL) Etoile Sportive BrainoiseEtoile Sportive Brainoise 1 2
98 INGENITO (BEL) Etoile Sportive BrainoiseEtoile Sportive Brainoise 1 2
99 JOãOZINHO () AD “Nazaré 2022”AD “Nazaré 2022” 1 3
100 AFONSO () AD “Nazaré 2022”AD “Nazaré 2022” 1 3
101 MATHEUS (BRA) AD “Nazaré 2022”AD “Nazaré 2022” 1 3
102 MENDY (FRA) Minots de MarseilleMinots de Marseille 1 3
103 VARREL (FRA) Minots de MarseilleMinots de Marseille 1 3
104 RAUL (ESP) Minots de MarseilleMinots de Marseille 1 3
105 DHAOUADI (FRA) Minots de MarseilleMinots de Marseille 1 3
106 GEORGIOS (GRE) AO KefalliniaAO Kefallinia 1 3
107 THEOFILOS (GRE) AO KefalliniaAO Kefallinia 1 3
108 CHRISTOS (GRE) AO KefalliniaAO Kefallinia 1 3
109 VIEGAS (POR) Casa do Benfica ViseuCasa do Benfica Viseu 1 3
110 JUVI (POR) Casa do Benfica ViseuCasa do Benfica Viseu 1 3
111 KLEBER (POR) Casa do Benfica ViseuCasa do Benfica Viseu 1 3
112 ANTóNIO LANçA (POR) ACD O Sótão – BACD O Sótão – B 1 3
113 LOPES (POR) ACD O Sótão – BACD O Sótão – B 1 3
114 PEIXE (POR) ACD O Sótão – BACD O Sótão – B 1 3
115 DIOGO CRUZ (POR) Casa Benfica Loures “B”Casa Benfica Loures “B” 1 3
116 RODRIGO (POR) Casa Benfica Loures “B”Casa Benfica Loures “B” 1 3
117 HENRIQUE (POR) Casa Benfica Loures “B”Casa Benfica Loures “B” 1 3
118 JOAO SILVA (POR) Casa Benfica Loures “B”Casa Benfica Loures “B” 1 3
119 RABAT (FRA) Newteam Legend’sNewteam Legend’s 1 3
120 WATZLAVECK (BEL) Newteam Legend’sNewteam Legend’s 1 3
121 KIOBOLOCA (BEL) Newteam Legend’sNewteam Legend’s 1 3
122 SAUL (POR) Vila Flor Sport ClubeVila Flor Sport Clube 1 3
123 DAVID (POR) Vila Flor Sport ClubeVila Flor Sport Clube 1 3
124 CAIO (BRA) Vila Flor Sport ClubeVila Flor Sport Clube 1 3
125 ANDRé (POR) GD AlfarimGD Alfarim 1 3
126 KIKO (POR) GD AlfarimGD Alfarim 1 3
127 IGOR (POR) GD AlfarimGD Alfarim 1 3
128 CESAR (POR) GD AlfarimGD Alfarim 1 3
129 KANYAI (SVK) FC Vion Zlaté Moravce – VrábleFC Vion Zlaté Moravce – Vráble 1 3
130 DRAHOš (SVK) FC Vion Zlaté Moravce – VrábleFC Vion Zlaté Moravce – Vráble 1 3
131 TATRANSKý (SVK) FC Vion Zlaté Moravce – VrábleFC Vion Zlaté Moravce – Vráble 1 3
132 BRICHART B (BEL) FC Genappe Beach SoccerFC Genappe Beach Soccer 1 3
133 MIGUEL (POR) Centro Cultural e Desportivo de Porto MendoCentro Cultural e Desportivo de Porto Mendo 1 3
134 FABIO (POR) Centro Cultural e Desportivo de Porto MendoCentro Cultural e Desportivo de Porto Mendo 1 3
135 RAFAEL (POR) Centro Cultural e Desportivo de Porto MendoCentro Cultural e Desportivo de Porto Mendo 1 3
136 TIAGO VIEIRA (POR) Centro Cultural e Desportivo de Porto MendoCentro Cultural e Desportivo de Porto Mendo 1 3
137 LUKAS FONSECA (POR) GRAP – Grupo Recreativo Amigos da PazGRAP – Grupo Recreativo Amigos da Paz 1 5
138 PELICANO () São DomingosSão Domingos 1 5
139 PRAZERES () São DomingosSão Domingos 1 5
140 ALFREDO (ESP) Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 1 6
141 OLIVEIRA (POR) Varzim SCVarzim SC 1 6
142 PEREIRA (POR) GD SesimbraGD Sesimbra 1 6
143 BERNARDO (POR) GD SesimbraGD Sesimbra 1 6
144 DOUTEL (POR) GD SesimbraGD Sesimbra 1 6
145 DURVAL () GD SesimbraGD Sesimbra 1 6
146 MANé (POR) GD SesimbraGD Sesimbra 1 6
147 NOWAK (GER) Real MünsterReal Münster 1 6
148 CHIQUINHO () São DomingosSão Domingos 1 6
149 MANTORRAS (POR) São DomingosSão Domingos 1 6
150 GUERRA (POR) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 1 6
151 ANTONIO (POR) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 1 6
152 IVAN (POR) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 1 6
153 NORMANDO (POR) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 1 6
154 TOMáS (POR) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 1 6
155 FERREIRA (POR) AD Buarcos 2017AD Buarcos 2017 1 6
156 PAPAZAFEIRIS (GRE) Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 1 7
157 DIAMANTOPOULOS T. (GRE) Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 1 7
158 SKOURTAS (GRE) Napoli Patron BSCNapoli Patron BSC 1 7
Full table +

Total goals

432

Matches played

55

Participating teams

28

Number of players

313

Official partners

Event partners

Participating teams

All teams +
Casa do Benfica Viseu

CB Viseu

(POR)

FC Vion Zlaté Moravce - Vráble

BS Vion

(SVK)

Casa Benfica Loures

CB Loures "B"

(POR)

AD

AD Nazaré 2022

(POR)

Toulon Beach Soccer

Toulon Beach Soccer

(FRA)

Etoile Sportive Brainoise

ES Brainoise

(BEL)

Vila Flor Sport Clube

Vila Flor SC

(POR)

GD Chaves

Chaves

(POR)

Centro Cultural e Desportivo de Porto Mendo

Porto Mendo

(POR)

Rosh Haayin BSC

Rosh Haayin

(ISR)

Minots de Marseille

Minots de Marseille

(FRA)

Newteam Legend's

Newteam Legend's

(BEL)

CF Os Belenenses

CF Os Belenenses

(POR)

Varzim SC

Varzim SC

(POR)

Casa do Benfica nas Caldas da Rainha

CB Caldas Rainha

(POR)

ACD O Sótão - B

ACD O Sótão B

(POR)

São Domingos

São Domingos

(POR)

LSA Perwez BS

LSA Perwez BS

(BEL)

GD Alfarim

GD Alfarim

(POR)

FC Genappe Beach Soccer

FC Genappe

(BEL)

AO Kefallinia

AO Kefallinia

(GRE)

AD Buarcos 2017

AD Buarcos 2017

(POR)

GD Os Nazarenos

GD Os Nazarenos

(POR)

GD Sesimbra

GD Sesimbra

(POR)

CS Djoker

CS Djoker

(MDA)

GRAP - Grupo Recreativo Amigos da Paz

GRAP

(POR)

Napoli Patron BSC

Napoli Patron BSC

(GRE)

Real Münster

Real Münster

(GER)

Official partners

Event partners