Catania

Euro Winners Cup 2015



Catania has just been confirmed as the venue for the Euro Winners Cup 2015 . The Sicilian resort will host the third edition of the event, following the successful 2014 edition, which crowned BSC Kristall as the European Clubs champions in a tournament involving 24 teams. 

The event has become a stalemate in the European season, and the increasing interest of new National champions anticipates a new beach soccer festival by the foot of the Edna. 

Beach Soccer is constantly expanding and growing and with that in mind it is easy to realize that the Euro Winners Cup will continue to offer some of the best competition the sport has to offer and it will be like an entirely different event each year as club teams shift and move within their leagues. 

Again, beach soccer fans will be able to follow the competition through the Live streaming at www.beachsoccer.com. 


Date K.O Time Heat Match Result
02/Jun/2015
10:00
Group Stage - Group B Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - FC Odesos Fc odesos 2 - 0
02/Jun/2015
10:00
Group Stage - Group G Lsa chadfontaine LSA Chaudfontaine - Goldwin Pluss Bodon FC Goldwin 4 - 12
02/Jun/2015
11:15
Group Stage - Group A Cdmurcia CD Murcia - BST Chemnitz Bs chemnitz 5 - 4
02/Jun/2015
11:15
Group Stage - Group F Alanyaspor ARHM Antalyaspor - Hemako Sztutowo Omida hemako sztutowo 10 - 4
02/Jun/2015
12:30
Group Stage - Group E Milanobs Milano BS - KP Lodz Kp l%c3%b3dz 2 - 3
02/Jun/2015
12:30
Group Stage - Group G Bateborisov FC Bate Borisov - FC Vybor Fc vybor 2 - 3
02/Jun/2015
13:45
Group Stage - Group D Portsmouth ladies bs Portsmouth Beach Soccer Club - CS Djoker - Tornado Chisinau Cs djoker 1 - 2
02/Jun/2015
13:45
Group Stage - Group F Mani bs Mani BS - BSC Sable Dancers Bern Sabledancers 6 - 8
02/Jun/2015
15:00
Group Stage - Group C Montpellier bs Montpellier BS - AS Performer Constanta Acs performer constanta 3 - 4
02/Jun/2015
15:00
Group Stage - Group E Bsc peugeot BSC Peugeot Estonia - SC Braga Sporting clube braga 1 - 8
02/Jun/2015
16:15
Group Stage - Group D Ushkyn iskra Ushkyn-Iskra - Happy Car Sambenedettese BS Italy   sambenedettese bs 1 - 4
02/Jun/2015
17:30
Group Stage - Group C Fc amrahbank Amrahbank - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 0 - 5
02/Jun/2015
18:45
Group Stage - Group B C.d.bala azul CD Bala Azul - BSC Kristall Bsc kristall 1 - 5
02/Jun/2015
20:00
Group Stage - Group A Bohemians BS Bohemians 1905 - DomusBet BS Catania Domusbet catania bs 6 - 12
03/Jun/2015
10:00
Group Stage - Group D Portsmouth ladies bs Portsmouth Beach Soccer Club - Ushkyn-Iskra Ushkyn iskra 0 - 5
03/Jun/2015
10:00
Group Stage - Group G Lsa chadfontaine LSA Chaudfontaine - FC Bate Borisov Bateborisov 3 - 4
03/Jun/2015
11:15
Group Stage - Group C Montpellier bs Montpellier BS - Amrahbank Fc amrahbank 5 - 6 (AET)
03/Jun/2015
11:15
Group Stage - Group F Alanyaspor ARHM Antalyaspor - Mani BS Mani bs 14 - 2
03/Jun/2015
12:30
Group Stage - Group E Milanobs Milano BS - BSC Peugeot Estonia Bsc peugeot 4 - 2
03/Jun/2015
12:30
Group Stage - Group G Fc vybor FC Vybor - Goldwin Pluss Bodon FC Goldwin 3 - 5
03/Jun/2015
13:45
Group Stage - Group B Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - CD Bala Azul C.d.bala azul 0 - 4
03/Jun/2015
13:45
Group Stage - Group F Sabledancers BSC Sable Dancers Bern - Hemako Sztutowo Omida hemako sztutowo 7 - 3
03/Jun/2015
15:00
Group Stage - Group A Cdmurcia CD Murcia - BS Bohemians 1905 Bohemians 6 - 3
03/Jun/2015
15:00
Group Stage - Group E Sporting clube braga SC Braga - KP Lodz Kp l%c3%b3dz 5 - 3
03/Jun/2015
16:15
Group Stage - Group D Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS - CS Djoker - Tornado Chisinau Cs djoker 4 - 2
03/Jun/2015
17:30
Group Stage - Group C Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - AS Performer Constanta Acs performer constanta 5 - 2
03/Jun/2015
18:45
Group Stage - Group B Bsc kristall BSC Kristall - FC Odesos Fc odesos 6 - 0
03/Jun/2015
20:00
Group Stage - Group A Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - BST Chemnitz Bs chemnitz 5 - 1
04/Jun/2015
10:00
Group Stage - Group F Omida hemako sztutowo Hemako Sztutowo - Mani BS Mani bs 3 - 1
04/Jun/2015
10:00
Group Stage - Group G Goldwin Goldwin Pluss Bodon FC - FC Bate Borisov Bateborisov 5 - 1
04/Jun/2015
11:15
Group Stage - Group D Cs djoker CS Djoker - Tornado Chisinau - Ushkyn-Iskra Ushkyn iskra 3 - 2
04/Jun/2015
11:15
Group Stage - Group E Kp l%c3%b3dz KP Lodz - BSC Peugeot Estonia Bsc peugeot 2 - 1
04/Jun/2015
12:30
Group Stage - Group C Acs performer constanta AS Performer Constanta - Amrahbank Fc amrahbank 8 - 10
04/Jun/2015
12:30
Group Stage - Group G Fc vybor FC Vybor - LSA Chaudfontaine Lsa chadfontaine 11 - 3
04/Jun/2015
13:45
Group Stage - Group B Fc odesos FC Odesos - CD Bala Azul C.d.bala azul 5 - 4
04/Jun/2015
13:45
Group Stage - Group F Sabledancers BSC Sable Dancers Bern - ARHM Antalyaspor Alanyaspor 7 - 6
04/Jun/2015
15:00
Group Stage - Group A Bs chemnitz BST Chemnitz - BS Bohemians 1905 Bohemians 2 - 1 (AET)
04/Jun/2015
15:00
Group Stage - Group E Sporting clube braga SC Braga - Milano BS Milanobs 5 - 1
04/Jun/2015
16:15
Group Stage - Group D Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS - Portsmouth Beach Soccer Club Portsmouth ladies bs 6 - 1
04/Jun/2015
17:30
Group Stage - Group C Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - Montpellier BS Montpellier bs 7 - 0
04/Jun/2015
18:45
Group Stage - Group B Bsc kristall BSC Kristall - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 14 - 1
04/Jun/2015
20:00
Group Stage - Group A Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - CD Murcia Cdmurcia 5 - 2
05/Jun/2015
11:15
Round of 16 C.d.bala azul CD Bala Azul - Amrahbank Fc amrahbank 5 - 9
05/Jun/2015
12:30
Round of 16 Goldwin Goldwin Pluss Bodon FC - CD Murcia Cdmurcia 5 - 4 (AET)
05/Jun/2015
13:45
Round of 16 Sabledancers BSC Sable Dancers Bern - KP Lodz Kp l%c3%b3dz 4 - 6
05/Jun/2015
15:00
Round of 16 Sporting clube braga SC Braga - ARHM Antalyaspor Alanyaspor 4 - 2
05/Jun/2015
16:15
Round of 16 Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS - FC Vybor Fc vybor 5 - 6
05/Jun/2015
17:30
Round of 16 Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - CS Djoker - Tornado Chisinau Cs djoker 6 - 3
05/Jun/2015
18:45
Round of 16 Bsc kristall BSC Kristall - Ushkyn-Iskra Ushkyn iskra 4 - 2
05/Jun/2015
20:00
Round of 16 Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - Milano BS Milanobs 2 - 1
06/Jun/2015
09:30
Quarter-finals Bsc kristall BSC Kristall - Goldwin Pluss Bodon FC Goldwin 9 - 1
06/Jun/2015
10:45
Quarter-finals Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - KP Lodz Kp l%c3%b3dz 5 - 2
06/Jun/2015
12:00
Quarter-finals Fc vybor FC Vybor - SC Braga Sporting clube braga 9 - 7
06/Jun/2015
13:15
Quarter-finals Domusbet catania bs DomusBet BS Catania - Amrahbank Fc amrahbank 3 - 2
06/Jun/2015
18:15
Semi-finals Bsc kristall BSC Kristall - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 3 - 3 (3 - 1) (PSO)
06/Jun/2015
18:15
Consolation Semifinal Goldwin Goldwin Pluss Bodon FC - KP Lodz Kp l%c3%b3dz 2 - 1
06/Jun/2015
19:30
Semi-finals Fc vybor FC Vybor - DomusBet BS Catania Domusbet catania bs 2 - 6
06/Jun/2015
19:30
Consolation Semifinal Sporting clube braga SC Braga - Amrahbank Fc amrahbank 4 - 3
07/Jun/2015
15:45
Play-off for 7th Place Kp l%c3%b3dz KP Lodz - Amrahbank Fc amrahbank 4 - 5
07/Jun/2015
17:00
Play-off for 5th Place Goldwin Goldwin Pluss Bodon FC - SC Braga Sporting clube braga 3 - 9
07/Jun/2015
18:15
Play-off for 3rd place Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - FC Vybor Fc vybor 2 - 3 (AET)
07/Jun/2015
19:30
Final Bsc kristall BSC Kristall - DomusBet BS Catania Domusbet catania bs 6 - 2
Country TV
Consolation Semifinal
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Goldwin Goldwin Pluss Bodon FC 1 1 0 0 2 1 1 3
Sporting clube braga SC Braga 1 1 0 0 4 3 1 3
Kp l%c3%b3dz KP Lodz 1 0 0 1 1 2 -1 0
Fc amrahbank Amrahbank 1 0 0 1 3 4 -1 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs DomusBet BS Catania 3 3 0 0 22 9 13 9
Cdmurcia CD Murcia 3 2 0 1 13 12 1 6
Bs chemnitz BST Chemnitz 3 0 1 2 7 11 -4 2
Bohemians BS Bohemians 1905 3 0 0 3 10 20 -10 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall BSC Kristall 3 3 0 0 25 2 23 9
C.d.bala azul CD Bala Azul 3 1 0 2 9 10 -1 3
Fc odesos FC Odesos 3 1 0 2 5 12 -7 3
Dinamo batumi FC Dinamo Batumi 3 1 0 2 3 18 -15 3
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow 3 3 0 0 17 2 15 9
Fc amrahbank Amrahbank 3 1 1 1 16 18 -2 5
Acs performer constanta AS Performer Constanta 3 1 0 2 14 18 -4 3
Montpellier bs Montpellier BS 3 0 0 3 8 17 -9 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Italy   sambenedettese bs Happy Car Sambenedettese BS 3 3 0 0 14 4 10 9
Cs djoker CS Djoker - Tornado Chisinau 3 2 0 1 7 7 0 6
Ushkyn iskra Ushkyn-Iskra 3 1 0 2 8 7 1 3
Portsmouth ladies bs Portsmouth Beach Soccer Club 3 0 0 3 2 13 -11 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga SC Braga 3 3 0 0 18 5 13 9
Kp l%c3%b3dz KP Lodz 3 2 0 1 8 8 0 6
Milanobs Milano BS 3 1 0 2 7 10 -3 3
Bsc peugeot BSC Peugeot Estonia 3 0 0 3 4 14 -10 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sabledancers BSC Sable Dancers Bern 3 3 0 0 22 15 7 9
Alanyaspor ARHM Antalyaspor 3 2 0 1 30 13 17 6
Omida hemako sztutowo Hemako Sztutowo 3 1 0 2 10 18 -8 3
Mani bs Mani BS 3 0 0 3 9 25 -16 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Goldwin Goldwin Pluss Bodon FC 3 3 0 0 22 8 14 9
Fc vybor FC Vybor 3 2 0 1 17 10 7 6
Bateborisov FC Bate Borisov 3 1 0 2 7 11 -4 3
Lsa chadfontaine LSA Chaudfontaine 3 0 0 3 10 27 -17 0
Round of 16
Domusbet catania bs CAT 2 - 1 MBS Milanobs
C.d.bala azul BAZ 5 - 9 AMB Fc amrahbank
Italy   sambenedettese bs SAM 5 - 6 FCV Fc vybor
Sporting clube braga SCB 4 - 2 ANT Alanyaspor
Russia   lokomotiv moscow LOK 6 - 3 DJO Cs djoker
Sabledancers SDB 4 - 6 KPL Kp l%c3%b3dz
Bsc kristall KRS 4 - 2 UKI Ushkyn iskra
Goldwin GOL 5 - 4 (AET) CDM Cdmurcia
Play-off for 7th Place
Kp l%c3%b3dz KPL 4 - 5 AMB Fc amrahbank
Play-off for 5th Place
Goldwin GOL 3 - 9 SCB Sporting clube braga
Quarter-finals
Bsc kristall KRS 9 - 1 GOL Goldwin
Russia   lokomotiv moscow LOK 5 - 2 KPL Kp l%c3%b3dz
Fc vybor FCV 9 - 7 SCB Sporting clube braga
Domusbet catania bs CAT 3 - 2 AMB Fc amrahbank
Semi-finals
Bsc kristall KRS 3 - 3 (3 - 1) (PSO) LOK Russia   lokomotiv moscow
Fc vybor FCV 2 - 6 CAT Domusbet catania bs
Play-off for 3rd place
Russia   lokomotiv moscow LOK 2 - 3 (AET) FCV Fc vybor
Final
Bsc kristall KRS 6 - 2 CAT Domusbet catania bs


Final standings


COACH: Luca Della Negra
Name Shirt Name Position Birth Date
Giuseppe Platania PLATANIA Defender 3 27 Jan 1981
Simone Del Mestre DEL MESTRE Goalkeeper 28 Aug 1983
Rodrigo S. da Costa RODRIGO Forward 16 Aug 1993
Gabriel Novaes de Moura GABRIEL Defender 27 Oct 1981
Daniele Bosco BOSCO Forward 03 Nov 1981
Emmanuele Zurlo ZURLO Forward 27 Feb 1988
Nicolás Alvarado Caporale NICO Defender 6 24 Jul 1976
Raffaele Ortolini ORTOLINI Forward 31 Jul 1992
Frederico da Costa FRED Forward 11 Feb 1989
Diego Armando Maradona MARADONA Forward 20 Sep 1986
Giulliano Ciarelli GIULLIANO Goalkeeper 07 Mar 1978
Pietro angelo Palazzolo PALAZZOLO Forward 01 Oct 1987
COACH: Aleksandr Elizarov
Name Shirt Name Position Birth Date
Yury Krasheninnikov KRASHENINNIKOV Defender 19 Dec 1984
Bruno da Silva Xavier BRUNO XAVIER Defender 15 Aug 1984
Artur Paporotnyi PAPOROTNYI Defender 18 Nov 1985
Kirill Romanov ROMANOV Defender 20 Jan 1990
Ivan Ostrovskii OSTROVSKII Goalkeeper 25 May 1990
Luiz Alberto Braga DATINHA Forward 12 Apr 1988
Evgenii Dolnikov DOLNIKOV Goalkeeper 07 Jan 1990
Vladislav Aksenov AKSENOV Defender 13 Feb 1988
Dmitry Varaksin VARAKSIN Defender 01 Feb 1984
Alexei Ilinskiy ILINSKIY Defender 09 Apr 1990
Dmitry Shishin SHISHIN Forward 14 Feb 1986
Llorenç Gomez LLORENç Forward 03 Nov 1991
COACH: Martin Chalupa
Name Shirt Name Position Birth Date
Martin Chalupa CHALUPA Defender 29 Sep 1980
Pavel Stejskal STEJSKAL Forward 12 Mar 1979
Petr Mandik MANDIK Defender 19 Feb 1985
Josef Vladyka VLADYKA Defender 29 Dec 1990
Jan Koller KOLLER Forward 30 Mar 1973
Adam Hájek HáJEK Goalkeeper 02 Dec 1986
Martin Starec STAREC Goalkeeper 26 Mar 1978
Tomás Nosek NOSEK Defender 06 Aug 1988
Michal Spulka SPULKA Forward 13 Apr 1986
Filip Vyhnal VYHNAL Forward 07 May 1989
David Radosta RADOSTA Forward 12 Nov 1990
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Ezequiel Carrera Tracisto E. CARRERA Forward 28 May 1988
Juan Manuel Martin JUANMA Defender 06 Aug 1979
Francisco Carrillo Rosillo FRANKY Defender 01 Sep 1984
Luis Martinez Ruiz LUIS Midfielder 23 Jul 1981
Javier Garcia Perez JAVI Defender 19 Sep 1979
Nick Perera PERERA Forward 05 Jun 1986
Joaquin Maria Saura Cerezuela JOAQUIN Forward 02 Jun 1989
Raul Merida R. MERIDA Defender 24 Dec 1984
Eliott Mounoud ELIOTT Goalkeeper 10 Aug 1995
Adrian Frutos Garcia ADRIAN Defender 25 Jul 1991
Jose Cintas CINTAS Defender 20 Sep 1987
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Sascha Penke PENKE Goalkeeper 12 25 Dec 1988
Christian Biermann BIERMANN Midfielder 26 May 1994
Michael Furlan FURLAN Midfielder 17 Jan 1984
Larry Gentsch GENTSCH Midfielder 17 Mar 1990
Sascha Weirauch WEIRAUCH Midfielder 13 Aug 1989
Sebastian Schier SCHIER Forward 24 Nov 1984
Steve Gruber GRUBER Midfielder 04 Nov 1986
Rico Fabl FABL Defender 12 Feb 1990
Andreas Lobsch LOBSCH Midfielder 17 Nov 1984
Enrico Wlotzka WLOTZKA Midfielder 16 Sep 1989
Tim Zwingenberger ZWINGENBERGER Defender 06 Aug 1987
Toni Müller MüLLER Goalkeeper 28 Feb 1990
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Karen Minasyan MINASYAN Goalkeeper 10 Jan 1987
Roman Aslanyan ASLANYAN Goalkeeper 28 Jul 1994
Aleqsandre Phutkaradze PHUTKARADZE Defender 16 Jun 1992
Zaur Kekelidze KEKELIDZE Defender 14 Mar 1990
Vaja Ivaniadze IVANIADZE Defender 21 Jun 1993
Gocha Beridze BERIDZE Defender 01 Jan 1993
Zurabi Shamiladze SHAMILADZE Midfielder 07 Dec 1993
Mikheil Davitadze DAVITADZE Midfielder 06 Jan 1989
Kakhi Todadze TODADZE Midfielder 15 Aug 1991
Gocha Makharadze MAKHARADZE Midfielder 23 Sep 1995
Levan Nadaraia NADARAIA Forward 15 Aug 1986
Levan Partenadze PARTENADZE Forward 19 Oct 1994
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Kostadin Ivanov MARA Goalkeeper 22 Aug 1978
Galin Milkov MILKOV Goalkeeper 16 Dec 1978
Nikola Nikolov NIKOLOV Defender 08 Jul 1975
Milen Stefanov STEFANOV Defender 06 Jan 1988
Petar Yankov YANKOV Midfielder 07 Apr 1982
Ilian Dimov DIMOV Defender 02 Jun 1978
Dragomir Mladenov MLADENOV Defender 06 Mar 1992
Iliyaz Iliyaz ILIYAZ Forward 03 Feb 1995
Kristiyan Dushkov DUSHKOV Forward 24 Aug 1991
Georgi Kostadinov KOSTADINOV Midfielder 12 Apr 1983
Danail Borisov BORISOV Midfielder 26 Oct 1989
Nikolay Iliev ILIEV Forward 30 Sep 1991
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Raul Ardil Navarro NAVARRO Goalkeeper 19 Sep 1984
Francisco Mejias Noya FRAN MEJIAS Defender 11 Sep 1970
Juan Rodriguez Nuñez NUñEZ Forward 07 Apr 1993
Pedro Ruiz Acosta ACOSTA Defender 02 Feb 1991
Salavador Ardil CHIKY Winger 11 Sep 1970
Pedro Jose Garcia Paredes PAREDES Defender 07 Jul 1996
Francisco Ruiz Menchon MENCHON Forward 08 Mar 1989
Sergio Yufera Paredes YUFERA Defender 14 Mar 1985
Tomas Lopez Sanchez SANCHEZ Midfielder 28 May 1996
Jairo Ruiz Garrido GARRIDO Goalkeeper 21 Mar 1986
Cristian Torres Medina CRISTIAN T. Defender 16 Feb 1983
Santiago Bernal Lopez LOPEZ Midfielder 25 Jan 1997
COACH: Oliviero Di Lorenzo
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Ilya Leonov
Name Shirt Name Position Birth Date
Andrey Bukhlitskiy BUKHLISTIY Goalkeeper 07 Feb 1982
Yury Gorchinskiy GORCHINSKIY Defender 05 May 1977
Aleksey Makarov MAKAROV Defender 20 Aug 1987
Anton Shkarin SHKARIN Defender 15 Nov 1982
Ilya Leonov LEONOV Defender 21 Dec 1979
Egor Shaykov SHAYKOV Forward 12 Jun 1980
Anatoliy Peremitin PEREMITIN Defender 27 Oct 1986
Alexander Dmitriev DMITRIEV Defender 08 Feb 1985
Igor Borsuk BORSUK Forward 06 Apr 1983
Andrey Melnikov MELNIKOV Goalkeeper 02 Apr 1979
Andrii Borsuk BORSUK Defender 16 Dec 1985
Oleg Zborovskyi ZBOROVSKYI Forward 31 Mar 1982
COACH: José Marques
Name Shirt Name Position Birth Date
Bruno Miguel Silva Torres TORRES Defender 21 Apr 1980
Nuno Hidalgo Pereira HIDALGO Goalkeeper 06 Nov 1991
José Maria Fonseca Zé MARIA Forward 23 Jul 1982
Tiago Melo TIAGO Midfielder 01 Jan 1981
Nelson Viana RUDY Defender 01 Jan 1979
Bernardo Barral Martins Santos BE Midfielder 29 Dec 1989
Bruno Henriques BRUNO Goalkeeper 09 Dec 1996
Paulo Neves PAULO NEVES Forward 09 Jun 1970
Dario Ramacciotti RAMACCIOTTI Defender 04 Oct 1987
Gabriele Gori GORI Forward 10 Oct 1987
Elinton Sanchotene Andrade ELINTON Goalkeeper 30 Mar 1979
COACH: Yerlan Jamantayev
Name Shirt Name Position Birth Date
Nurzhan Abdrassilov NURZHAN Forward 17 Mar 1991
Kanat Kuanyshbayev KANAT Goalkeeper 23 Nov 1981
Artem Yerokhnovich ARTEM Defender 29 Sep 1988
Viktor Chornyy CHORNYY Goalkeeper 03 Nov 1987
Sergey Kuyatkouskiy SERG Defender 03 Jul 1982
Oleg Zarechnyy ZARIK Forward 26 Jun 1979
Stanislav Makagon MAKAGON Defender 12 Jul 1990
Dmitriy Perevoyrtov DIMA Forward 16 Dec 1986
Viktor Radionov RADIONOV Midfielder 28 Jan 1981
Stanislav Vassilyev VASSILYEV Forward 17 Nov 1992
COACH: Ruslan Barburos
Name Shirt Name Position Birth Date
Ruslan Istrati ISTRATI Goalkeeper 08 Apr 1981
Ian Iacovenco IACOVENCO Forward 09 Oct 1975
Vitalie Budigai BUDIGAI Defender 18 Mar 1980
Valeriu Baesu BAESU Forward 13 28 May 1982
Yevgen Frolov FROLOV Defender 06 Feb 1979
Andrei Alipins ALIPINS Goalkeeper 29 Jan 1973
Andrei Negara NEGARA Forward 27 Oct 1985
Alexandru Timbalist TIMBALIST Defender 10 Jan 1987
Leonid Podlesnov PODLESNOV Forward 12 May 1989
Denis Negru NEGRU Forward 20 Jul 1983
Duarte Vivo DUARTE Midfielder 04 May 1990
Rui Coimbra COIMBRA Defender 14 Apr 1986
COACH: Jamie O´Rourke
Name Shirt Name Position Birth Date
Terence Bowes BOWES Defender 13 Sep 1979
Steven Andrew Black BLACK Goalkeeper 16 Dec 1976
Mark Graham Corbett CORBETT Forward 18 May 1986
Peter David Wood WOOD Forward 17 Oct 1982
Dimitrios Nikolau NIKOLAU Goalkeeper 26 Sep 1982
Konstantinos Papastathopoulos PAPASTATHOPOULOS Midfielder 20 Jun 1979
Scott Lawson LAWSON Midfielder 16 Dec 1991
James Wood J WOOD Defender 19 Dec 1984
Butchy Davy DAVY Forward 28 Feb 1982
Elvis Eckardt ELVIS Goalkeeper 02 May 1987
COACH: Fabio Panizza
Name Shirt Name Position Birth Date
Jose Ueudison Marques da Silva  EUDIM Midfielder 10 May 1986
Leonardo Barral Martins Santos LEO Forward 29 Dec 1989
Ahmed Abd El Hafez AHMED Forward 29 Oct 1977
Andrea Chiodi CHIODI Goalkeeper 29 Oct 1988
Giorgio Campolongo CAMPOLONGO Defender 20 Jul 1984
Daniele Grassi GRASSI Defender 21 Dec 1984
Damiano Maiorano MAIORANO Midfielder 28 Jun 1985
Anderson Dias Lima ANDERSON Defender 11 Aug 1983
Jacopo Mancuso MANCUSO Goalkeeper 01 Jun 1993
Mattia Zambelli ZAMBELLI Midfielder 05 May 1990
Andrea Ceriani CERIANI Midfielder 08 Aug 1987
Matteo Polastri POLASTRI Midfielder 06 Aug 1980
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Robin Gasset GASSET Goalkeeper 12 Feb 1981
Julien Soares SOARES Defender 22 Oct 1988
Teddy Blanco BLANCO Defender 10 Jan 1979
Anthony Fayos FAYOS Defender 28 Oct 1986
Ghyslain Touchat TOUCHAT Forward 03 Sep 1980
Bastien Verdalle VERDALLE Defender 31 Jul 1987
Sébastien Huck HUCK Midfielder 09 Mar 1988
Romain Tebani TEBANI Midfielder 28 Jun 1985
Vincent Favolini FAVOLINI Forward 08 Jun 1987
Maxime Delval DELVAL Defender 14 Mar 1988
Denis Fort FORT Goalkeeper 05 Jul 1980
Noam Bettayeb BETTAYEB Forward 18 Apr 1983
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
George Bratu BRATU Goalkeeper 17 Dec 1987
Iulian Ravoiu RAVI Defender 29 Jul 1987
Gheorghe Laurentiu LALA Goalkeeper 08 Oct 1972
Adrian Tanase TASE Defender 24 May 1980
Ionel Pousteca Pulhac I. POSTE Midfielder 10 Dec 1982
Gabriel Dobre DOBRE Defender 14 Apr 1980
Raj Daniel Carauleanu RAJ Forward 09 Apr 1977
Ionut Florea BOATA Forward 26 Aug 1984
Viorel Farcas JIMMI Forward 29 Mar 1972
Marian Maciuca MACI Forward 31 Dec 1981
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Emin Kurdov EMIN Goalkeeper 10 Jul 1984
Elvin Guliyev ELVIN Defender 21 Jun 1985
Elshad Guliyev ELSHAD Defender 04 Nov 1976
Zeynal Zeynalov ZEYNAL Defender 06 Dec 1979
Renat Sultanov SULTANOV Forward 23 Aug 1983
Abdul Aliyev ABDUL Forward 10 Apr 1986
Hikmat Baghirov BAGHIROV Forward 07 Nov 1980
Ramil Aliyev RAMIL Forward 11 Jan 1992
Vagif Shirinbayov VAGIF Goalkeeper 30 Oct 1987
Rufat Huseynov RUFAT Midfielder 06 Oct 1976
Asif Zeynalov A. ZEYNALOV Midfielder 04 Jan 1983
Sabir Allahguliyev SABIR Forward 12 May 1988
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Marek Gorecki GORECKI Goalkeeper 06 Dec 1979
Jakub Skrzypiec SKRZYPIEC Goalkeeper 25 Jun 1976
Artur Poplawski POPLAWSKI Defender 04 Oct 1988
Igor Sobalczyk SOBALCZYK Midfielder 04 Jul 1982
Kamil Kucharski KUCHARSKI Midfielder 15 Jun 1989
Tomasz Lenart LENART Defender 06 Jan 1981
Mariusz Milewski MILEWSKI Midfielder 12 Jan 1981
Konrad Kubiak KUBIAK Forward 24 Oct 1992
Daniel Krawczyk KRAWCZYK Forward 28 Oct 1982
Piotr Klepczarek KLEPCZAREK Forward 13 Aug 1982
Jakub Jesionowski JESIONOWSKI Defender 06 Jul 1989
COACH: Vitali Krupitsa
Name Shirt Name Position Birth Date
Ruslan Zhechko ZHECHKO Defender 20 Oct 1980
Mikhail Kavalenka KOVALENKA Defender 22 Feb 1985
Valery Makarevich MAKAREVICH Goalkeeper 03 Dec 1983
Andrei Davidovich DAVIDOVICH Defender 18 Feb 1985
Yauheni Haiduk HAIDUK Forward 09 Feb 1983
Vitali Krupitsa KRUPITSA Defender 18 Feb 1981
Aliaksandr Karpau KARPOV Forward 24 Jan 1990
Aliaksandr Davidovich AL. DAVIDOVICH Defender 13 Feb 1981
Dzmitry Kamzolau KAMZOLAU Defender 12 May 1983
Aleh Slavutsin SLAVUTSIN Forward 21 Apr 1986
Yury Cherkasau CHERKASOV Goalkeeper 14 Mar 1991
COACH: Márk Ughy
Name Shirt Name Position Birth Date
Viktor Fekete FEKETE Forward 17 Nov 1981
Márk Ughy UGHY Forward 25 Jul 1976
Ferenc Besenyei BESENYEI Forward 04 Oct 1979
David Vernyik VERNYIK Defender 16 Sep 1989
Andras Angyalos ANGYALOS Defender 21 Feb 1982
Sandro Spaccarotella SPACCAROTELLA Defender 05 Aug 1982
Szabolcs Badalik BADALIK Forward 08 Apr 1978
Gabor Acs ACS Goalkeeper 18 Jul 1975
Ferenc Tamas Beres BERES Defender 15 Apr 1982
Roman Pachev PACHEV Defender 10 Sep 1987
Vitalii Sydorenko SYDORENKO Goalkeeper 22 Dec 1981
Nassim El Hadoui NASSIM Forward 13 Dec 1987
COACH: Davor Ivcevic
Name Shirt Name Position Birth Date
Angelo Schirinzi SCHIRINZI Forward 11 05 Nov 1972
Taiarui Heimanu TAIARUI Defender 24 Aug 1986
Charles Tearii Labaste LABASTE Forward 19 Jul 1991
Angelo Tchen TCHEN Defender 08 Mar 1982
Tehei Hauata HAUATA Goalkeeper 20 Apr 1991
Heiarii Tavanae TAVANA Forward 15 Feb 1992
Aaron Clarke CLARKE Midfielder 10 Jun 1991
Matteo Marrucci MARRUCCI Forward 18 Oct 1983
Marco Lisser LISSER Goalkeeper 26 Mar 1996
Nicola Werder WERDER Defender 05 Feb 1992
Gaetano Germano GERMANO Midfielder 25 Mar 1992
Francisco Bruno BRUNO Midfielder 19 Nov 1986
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Markus Lukk LUKK Defender 09 Feb 1984
Mikk Pang PANG Defender 07 Feb 1981
Marko Truusalu TRUUSALU Midfielder 08 Mar 1984
Indrek Mälton MäLTON Midfielder 18 Dec 1975
Sten Teino TEINO Midfielder 12 Jul 1984
Taavi Tamm TAMM Defender 12 Jul 1984
Erlin Rand RANDO Midfielder 18 Dec 1980
Richard Eesmaa EESMAM Defender 08 Mar 1980
Ott Purje PURJE Forward 12 Dec 1981
Roman Minlibajev ROMKA Midfielder 17 Mar 1987
Siim Leppa LEPPA Goalkeeper 21 Apr 1981
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Ahmet Sanlidere AHMET Goalkeeper 10 Jan 1974
Volkan Yesilirmak VOLKAN Defender 17 Mar 1990
Ferit Yücel Ergün YüCEL Defender 27 Nov 1978
Jordan Alexandre Santos JORDAN Midfielder 02 Jul 1991
Joao Vitor Tavares Saraiva MADJER Forward 22 Jan 1977
Baris Terzioglu BARIS Forward 28 Aug 1984
Nuno Miguel Belchior BELCHIOR Forward 09 Oct 1982
Cem Keskin CEM Goalkeeper 09 Sep 1988
Seyit Ahmed Süer SEYIT Defender 06 Oct 1983
Erkan Anzafioglu ERKAN Defender 02 May 1983
Mutlu Köktas MUTLU Goalkeeper 04 Apr 1979
Emrah Ekmekçi EMRAH Forward 24 Jul 1985
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Marcin Wolski WOLSKI Goalkeeper 21 18 Jun 1988
Maciej Daniluk DANILUK Defender 23 May 1993
Maciej Zuchowski ZUCHOWSKI Defender 12 Aug 1994
Maciej Piechnik LISEK Defender 23 Sep 1987
Patryk Ziarko ZIARKO Midfielder 25 May 1991
Pawel Friszkemut FRISZKEMUT Forward 9 10 Jan 1987
Krzysztof Grzegorczyk GRZEGORCZYK Defender 5 10 Nov 1979
Maciej Swiderski M. SWIDERSKI Forward 30 Nov 1992
Boguslaw Saganowski SAGANOWSKI Forward 06 Mar 1977
Bartlomiej Piechnik PIECHNIK Forward 17 Feb 1989
Tomasz Swiderski T. SWIDERSKI Goalkeeper 30 Nov 1994
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Volodymyr Hladchenko HLADCHENKO Goalkeeper 14 Nov 1984
Andrii Nerush NERUSH Goalkeeper 21 Aug 1982
Yevhen Andrusenko ANDRUSENKO Goalkeeper 01 Jan 1970
Andrieiev Kostiantyn ANDRIEIEV Defender 16 Dec 1986
Oleksandr Korniichuk KORNIICHUK Forward 13 Aug 1983
Andrii Cherevko CHEREVKO Defender 30 Jul 1985
Oleg Mozgovyy MOZGOVYY Forward 24 Mar 1982
Anatoliy Ryabko RYABKO Forward 09 Oct 1989
Vadzim Bokach BOKACH Forward 25 Jan 1984
Ihar Bryshtel BRYSHTEL Forward 13 Jul 1987
Dejan Stankovic STANKOVIC Forward 25 Aug 1985
Igor Deinega DEINEGA Defender 28 Mar 1985
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
Francois Cordenier CORDENIER Goalkeeper 09 Jun 1970
Rudy Demeester DEMEESTER Forward 09 Jun 1970
Maxence Comyn COMYN Midfielder 09 Jun 1970
Florant Martin Okan Agoussi OKAN AGOUSSI Defender 09 Jun 1970
Cyril Marche MARCHE Defender 09 Jun 1970
Benjamin Coije COIJE Midfielder 09 Jun 1970
Vincent Somville SOMVILLE Midfielder 09 Jun 1970
Frederic Herinckx HERINCKX Forward 09 Mar 1977
Kevin Lapouge LAPOUGE Forward 09 Jun 1970
Leo Koswal KOSWAL Forward 13 Oct 1975
Jeremy Ureel UREEL Goalkeeper 09 Jun 1970
Paul-Mickael Costanzo COSTANZO Midfielder 09 Jun 1970
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
January 09, 2017 - January 15, 2017
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Vascodagama VAS 4 4 0 0 33 9 24 12
Escudoiquiquealta IQU 4 3 0 1 22 18 4 9
Malvin MAL 4 1 1 2 22 26 -4 5
Missing HAM 4 0 1 3 15 25 -10 1
Real academia RAC 4 0 0 4 11 25 -14 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Rosariocentral1 CARC 3 2 0 1 14 12 2 6
Puntahermosa3 PHER 3 1 1 1 12 13 -1 4
Santamarta beachsoccer1 SMA 3 1 0 2 9 9 0 3
Cnpuntalagologo4 CNPL 3 1 0 2 13 14 -1 3
Play-off for 7th Place
Missing HAM 8 - 10 MAL Malvin
Play-off for 5th Place
Santamarta beachsoccer1 SMA 6 - 4 HAM Missing
Malvin MAL 6 - 8 CNPL Cnpuntalagologo4
Santamarta beachsoccer1 SMA 2 - 5 CNPL Cnpuntalagologo4
Semi-finals
Rosariocentral1 CARC 4 - 4 (3 - 2) (PSO) IQU Escudoiquiquealta
Vascodagama VAS 11 - 1 PHER Puntahermosa3
Play-off for 3rd place
Escudoiquiquealta IQU 4 - 1 PHER Puntahermosa3
Final
Rosariocentral1 CARC 1 - 8 VAS Vascodagama
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER BALLS
Banner pilotes
BEACH BABES
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC