Lwe004585

Azerbaijan (AZE)

COACH: Ilham Azizzade
Name Shirt Name Position Birth Date
Emin Kurdov EMIN Goalkeeper 10 Jul 1984
Asif Zeynalov A. ZEYNALOV Midfielder 04 Jan 1983
Zeynal Zeynalov ZEYNAL Defender 06 Dec 1979
Ramin Guliyev RAMIN Defender 22 Jun 1981
Nahid Mehraliyev NAHID Defender 19 Jan 1985
Abdul Aliyev ABDUL Forward 10 Apr 1986
Orkhan Mammadov ORKHAN Forward 25 Mar 1987
Vagif Shirinbayov VAGIF Goalkeeper 30 Oct 1987
Jomard Bakshaliyev JOMARD Forward 23 Feb 1988
Amid Nazarov AMID Goalkeeper 23 Jul 1989
Ramil Aliyev RAMIL Forward 11 Jan 1992
Elvin Guliyev ELVIN Defender 21 Jun 1985
Ilham Azzizade ILHAM Defender 07 Dec 1973
Muslum Huseynov HUSEYNOV Defender 23 Aug 1974
Elshad Guliyev ELSHAD Defender 04 Nov 1976
Hikmat Baghirov BAGHIROV Forward 07 Nov 1980
Renat Sultanov SULTANOV Forward 23 Aug 1983
Ilgar Abdulov ABDULOV Goalkeeper 28 Nov 1980
Elnur Ahmadov AHMADOV Forward 30 Oct 1988
Seymur Mammadoz MAMMADOV Forward 06 May 1983
Ali Huseynov ALI Defender 01 Mar 1985
Elhad Ahmadov ELHAD Forward 08 Jan 1990
Vitality Borisov VITALITY Forward 05 Jul 1982
Sahib Mammadov SAHIB Midfielder 05 Jun 1985
Sabir Allahguliyev SABIR Forward 12 May 1988
Elchin Gasimov ELCHIN Goalkeeper 09 Sep 1989
Vusal Ismaylov VUSAL Defender 20 Feb 1989
Ilkin Haciyev ILKIN Midfielder 08 Jan 1983
Ilgar Alakbarov ILGAR Defender 06 Oct 1993
RUFAT MAMMADOV RUFAT Midfielder 16 Jun 1988
Huseyn Akhundov AKHUNDOV Midfielder 30 Apr 1988
Elshad Manafov ELSHAD Defender 08 Jan 1992
EVENTS WHERE THIS TEAM HAS PLAYED
Name Tournament
Euro Beach Soccer League Terracina 2013 EBSL
Power Horse Euro Beach Soccer League - Berlin 2012 EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2013 - Europe Qualifier Moscow Europe Qualifier
Euro Beach Soccer League - Ravenna 2011 EBSL
Euro Beach Soccer League Superfinal - Lisbon EBSL
CROCS Challenge Cup - The Hague BSWW Tour
Euro Beach Soccer League The Hague EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2011 - Qualifier Bibione Europe Qualifier
Euro Beach Soccer League Lignano EBSL
BSWW Tour - Alanya Cup 2010 BSWW Tour
Friendly Games Exhibitions
Euro Beach Soccer League Superfinal Vila Real de Santo Antonio 2009 EBSL
Euro Beach Soccer League Minehead 2009 EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2009 - Europe Qualifier Castellón Europe Qualifier
Friendly Games Exhibitions
Friendly Games Exhibitions
Friendly Games Exhibitions
Euro Beach Soccer League Moscow 2014 EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2015 - Europe Qualifier Jesolo Europe Qualifier
Euro Beach Soccer Cup 2014 EBSC
Euro Beach Soccer League Superfinal Torredembarra 2014 EBSL
2014 Friendly Games Exhibitions
European Games Baku 2015 Olympic
2015 Friendly Games Exhibitions
FIFA Beach Soccer World Cup 2008 - Europe Qualifer Benidorm Europe Qualifier
Euro Beach Soccer League Siófok 2015 EBSL
Euro Beach Soccer League Superfinal & Promotion Final Pärnu 2015 EBSL
Euro Beach Soccer League Siófok 2016 EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2017 - Europe Qualifier Jesolo Europe Qualifier
Euro Beach Soccer League - Superfinal and Promotion Final Catania 2016 EBSL
Friendship Cup 2017 BSWW Tour
Euro Beach Soccer League Siófok 2017 EBSL
Euro Beach Soccer League Warnemünde 2017 EBSL
Persian Beach Soccer Cup 2018 BSWW Tour
BSWW Tour - CFA Belt and Road International Beach Soccer Cup 2018 BSWW Tour
Euro Beach Soccer League Moscow 2018 EBSL
Euro Beach Soccer League Baku 2018 EBSL
Euro Beach Soccer League Superfinal & Promotion Final Alghero 2018 EBSL
World Beach Games - Europe Qualifier Salou 2019 Olympic
RESULTS & SCHEDULE
June 01, 2019 - June 09, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc vybor VYB 3 2 1 0 14 12 2 7
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 3 1 0 2 13 12 1 3
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 3 1 0 2 13 14 -1 3
Cs djoker DJO 3 1 0 2 15 17 -2 3
Group Stage - Group J
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 3 0 0 25 3 22 9
Cf chelas %28por%29 CHE 3 1 1 1 12 15 -3 4
Gd alfarim GDA 3 1 0 2 14 21 -7 3
Gdp costa de caparica %28por%29 GDC 3 0 0 3 4 16 -12 0
Group Stage - Group K
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cska copia web CSK 3 3 0 0 19 5 14 9
Gd sesimbra %28por%29 SES 3 2 0 1 9 7 2 6
Ad buarcos 2017 %28por%29 BUA 3 1 0 2 16 13 3 3
Flags thumb AOK 3 0 0 3 7 26 -19 0
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 1 1 0 0 14 0 14 3
Bsc kristall KRS 1 1 0 0 11 2 9 3
Sportingportugal SCP 1 1 0 0 10 4 6 3
Domusbet catania bs CAT 1 1 0 0 9 2 7 3
Fc vybor VYB 1 1 0 0 7 6 1 3
2019 alanya belediyespor ABS 1 1 0 0 6 5 1 3
Spartak logo copia web SPK 1 1 0 0 6 2 4 3
Arturmusic ARM 1 1 0 0 5 4 1 3
Gwp logo01 web GWP 1 1 0 0 4 1 3 3
Fc delta copia web FCD 1 1 0 0 3 1 2 3
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 1 1 0 0 2 0 2 3
Levante1 LUD 1 0 1 0 5 5 0 1
Spartak varna MFC 1 0 0 1 6 7 -1 0
Bsc chargers baselland1 CHB 1 0 0 1 5 6 -1 0
C.d.bala azul BAZ 1 0 0 1 5 5 0 0
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 1 0 0 1 4 4 0 0
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 1 0 0 1 4 10 -6 0
Logo kp lodz web KPL 1 0 0 1 4 4 0 0
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 1 0 0 1 4 5 -1 0
2019 fc baggio logo BAG 1 0 0 1 2 9 -7 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 2 6 -4 0
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 1 0 0 1 2 11 -9 0
Logo bsc bg %281%29 BOC 1 0 0 1 1 3 -2 0
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 1 0 0 1 1 4 -3 0
Cs djoker DJO 1 0 0 1 0 14 -14 0
La grande motte GMP 0 0 0 0 0 0 0 0
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 1 0 0 1 0 2 -2 0
Logo cbl copia web LOU 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Gwp logo01 web GWP 3 3 0 0 16 11 5 9
Logotipo sotao web SOT 3 1 0 2 19 14 5 3
2019 fc baggio logo BAG 3 1 0 2 10 16 -6 3
Netherlands   bs egmond EGM 3 0 1 2 13 17 -4 1
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 3 3 0 0 13 1 12 9
Spartak logo copia web SPK 3 2 0 1 14 9 5 6
Bsc chargers baselland1 CHB 3 1 0 2 12 15 -3 3
Linden city bsc %28lva%29 LIN 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 3 0 0 21 7 14 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 19 12 7 6
Spartak varna MFC 3 1 0 2 12 19 -7 3
Augur AUG 3 0 0 3 10 24 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall KRS 3 3 0 0 23 6 17 9
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 3 2 0 1 9 12 -3 6
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 3 1 0 2 11 18 -7 3
Dinamo batumi BAT 3 0 0 3 4 11 -7 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs CAT 3 3 0 0 24 5 19 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 22 11 11 6
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 3 1 0 2 7 26 -19 3
Copenhagen COP 3 0 0 3 5 16 -11 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 3 2 0 1 16 8 8 6
Logo kp lodz web KPL 3 2 0 1 18 9 9 6
La grande motte GMP 3 1 1 1 12 8 4 4
Eastleigh spitfires %28eng%29 ESP 3 0 0 3 5 26 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo cbl copia web LOU 3 1 2 0 22 16 6 6
Logo bsc bg %281%29 BOC 3 1 1 1 15 17 -2 4
C.d.bala azul BAZ 3 1 0 2 14 13 1 3
Logo atlas beach soccer v2 web copia AAO 3 0 0 3 17 22 -5 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
2019 alanya belediyespor ABS 3 3 0 0 21 9 12 9
Levante1 LUD 3 2 0 1 12 5 7 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 9 19 -10 3
Rostockerrobben RSR 3 0 0 3 5 14 -9 0
Round of 16
Fc vybor VYB 1 - 5 KPL Logo kp lodz web
Gwp logo01 web GWP 1 - 9 FCD Fc delta copia web
2019 alanya belediyespor ABS 1 - 6 SPK Spartak logo copia web
Bsc kristall KRS 2 - 2 (8 - 9) (PSO) FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Domusbet catania bs CAT 4 - 3 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 3 - 5 (AET) LUD Levante1
Sporting clube braga BRA 7 - 3 GMP La grande motte
Play-off for 15th Place
Gwp logo01 web GWP 4 - 3 VYB Fc vybor
Play-off for 13th Place
La grande motte GMP 7 - 3 GWP Gwp logo01 web
Fc vybor VYB 1 - 1 (1 - 2) (PSO) CSK Cska copia web
La grande motte GMP 5 - 7 CSK Cska copia web
Play-off for 11th Place
2019 alanya belediyespor ABS 4 - 8 SCP Sportingportugal
Play-off for 9th Place
Gwp logo01 web GWP 7 - 16 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 7 - 2 CSK Cska copia web
Fc vybor VYB 2 - 10 KRS Bsc kristall
2019 alanya belediyespor ABS 9 - 5 GMP La grande motte
2019 alanya belediyespor ABS 6 - 7 ARM Arturmusic
Bsc kristall KRS 5 - 1 SCP Sportingportugal
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 0 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Arturmusic ARM 4 - 15 KRS Bsc kristall
Play-off for 7th Place
Domusbet catania bs CAT 3 - 5 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Play-off for 5th Place
Spartak logo copia web SPK 5 - 3 CAT Domusbet catania bs
Spartak logo copia web SPK 2 - 4 LOK Russia   lokomotiv moscow
Quarter-finals
Fc delta copia web FCD 8 - 6 CAT Domusbet catania bs
Logo kp lodz web KPL 5 - 0 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Levante1 LUD 3 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Spartak logo copia web SPK 3 - 5 BRA Sporting clube braga
Semi-finals
Sporting clube braga BRA 8 - 3 FCD Fc delta copia web
Logo kp lodz web KPL 2 - 1 LUD Levante1
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 6 - 7 LUD Levante1
Final
Sporting clube braga BRA 6 - 0 KPL Logo kp lodz web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC