Euro winners cup 2017 web

Euro Winners Cup 2017



After three successful years in Catania, where the Euro Winners Cup saw its maiden edition, the biggest beach soccer international clubs event travels to Nazare, Portugal this year.

The annual competition sees the best teams, both male and female, from across Europe do battle to be crowned continental champions, with this year’s event including preliminary rounds for some additional berths in the main competition, making it the biggest Euro Winners Cup to date. 

This preliminary round will offer other teams who did not qualify via their national league to get one of the up to four available spots and participate in the competition proper. 


Date K.O Time Heat Match Result
29/May/2017
09:00
Group Stage - Group I Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem - Grande Motte Pyramide BS La grande motte 5 - 3
29/May/2017
09:00
Group Stage - Group I Fc delta copia web FC Delta - Grembach Lodz Grembach 6 - 2
29/May/2017
10:15
Group Stage - Group H Cska copia web CSKA Moscow - FC Bate Borisov Bateborisov 5 - 3
29/May/2017
10:15
Group Stage - Group H Kp l%c3%b3dz KP Lodz - Jaszfenyszaru GWP Cservy Gwp logo01 web 2 - 7
29/May/2017
11:30
Group Stage - Group G Logo atlas beach soccer v2 web copia Atlas AO - BSC Kristall Bsc kristall 0 - 5
29/May/2017
11:30
Group Stage - Group G Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web CD Nacional da Madeira - Cadiz CF Sotelo Cadiz sotelo 01 web 3 - 4
29/May/2017
12:45
Group Stage - Group F Sporting clube braga SC Braga - Ibbenburener BSC Ibbenburener bsc web 11 - 4
29/May/2017
12:45
Group Stage - Group F C.d.bala azul CD Bala Azul - Winti Panthers Winti panthers 7 - 0
29/May/2017
14:00
Group Stage - Group E Bbs logo 2013 web Betuws Beach Soccer - RTU Logo rtu web 3 - 2 (AET)
29/May/2017
14:00
Group Stage - Group E Spartak logo copia web BSC Spartak Moscow - Sporting Clube Portugal Sportingportugal 3 - 3 (2 - 3) (PSO)
29/May/2017
15:15
Group Stage - Group D Spartak varna MFC Spartak - Seferihisar CittaSlow Cittaslow 3 - 4
29/May/2017
15:15
Group Stage - Group D Sigla web ACS West Deva - BSC Griffin Ukraine   griffin 0 - 7
29/May/2017
16:30
Group Stage - Group C Arman web Arman - Silesia Beach Soccer St Neots Silesia beach soccer 1 web 7 - 4
29/May/2017
16:30
Group Stage - Group C Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - SS Lazio Beach Soccer Lazio beach soccer logo vettoriale 01 web 3 - 5 (AET)
29/May/2017
17:45
Group Stage - Group B Perwez web LSA Perwez Beach Soccer - CS Djoker Cs djoker 4 - 3
29/May/2017
17:45
Group Stage - Group B Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - Viareggio Beach Soccer Viareggio 7 - 6 (AET)
29/May/2017
19:00
Group Stage - Group A Valicecar logo web FC Valicecar - Glomminge IF Glomminge if web 7 - 3
29/May/2017
19:00
Group Stage - Group A Arturmusic Artur Music - ACD O Sótão Cadiz sotelo 01 web 2 - 1
30/May/2017
08:00
Group Stage - Group I Grembach Grembach Lodz - Grande Motte Pyramide BS La grande motte 8 - 3
30/May/2017
09:15
Group Stage - Group H Gwp logo01 web Jaszfenyszaru GWP Cservy - FC Bate Borisov Bateborisov 3 - 2 (AET)
30/May/2017
09:15
Group Stage - Group I Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem - FC Delta Fc delta copia web 3 - 4
30/May/2017
10:30
Group Stage - Group G Bsc kristall BSC Kristall - Cadiz CF Sotelo Cadiz sotelo 01 web 7 - 5
30/May/2017
10:30
Group Stage - Group H Cska copia web CSKA Moscow - KP Lodz Kp l%c3%b3dz 4 - 2
30/May/2017
11:45
Group Stage - Group F Winti panthers Winti Panthers - Ibbenburener BSC Ibbenburener bsc web 2 - 8
30/May/2017
11:45
Group Stage - Group G Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web CD Nacional da Madeira - Atlas AO Logo atlas beach soccer v2 web copia 2 - 0
30/May/2017
13:00
Group Stage - Group E Sportingportugal Sporting Clube Portugal - RTU Logo rtu web 4 - 1
30/May/2017
13:00
Group Stage - Group F Sporting clube braga SC Braga - CD Bala Azul C.d.bala azul 4 - 0
30/May/2017
14:15
Group Stage - Group D Ukraine   griffin BSC Griffin - Seferihisar CittaSlow Cittaslow 4 - 5
30/May/2017
14:15
Group Stage - Group E Bbs logo 2013 web Betuws Beach Soccer - BSC Spartak Moscow Spartak logo copia web 5 - 9
30/May/2017
15:30
Group Stage - Group C Lazio beach soccer logo vettoriale 01 web SS Lazio Beach Soccer - Silesia Beach Soccer St Neots Silesia beach soccer 1 web 4 - 5
30/May/2017
15:30
Group Stage - Group D Spartak varna MFC Spartak - ACS West Deva Sigla web 8 - 4
30/May/2017
16:45
Group Stage - Group B Viareggio Viareggio Beach Soccer - CS Djoker Cs djoker 14 - 3
30/May/2017
16:45
Group Stage - Group C Arman web Arman - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 2 - 5
30/May/2017
18:00
Group Stage - Group B Perwez web LSA Perwez Beach Soccer - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 1 - 7
30/May/2017
19:15
Group Stage - Group A Cadiz sotelo 01 web ACD O Sótão - Glomminge IF Glomminge if web 11 - 1
30/May/2017
19:15
Group Stage - Group A Valicecar logo web FC Valicecar - Artur Music Arturmusic 2 - 8
31/May/2017
08:00
Group Stage - Group I Grembach Grembach Lodz - Falfala Kfar Qassem Israel   falfala kfar qassem bs club 5 - 3
31/May/2017
09:15
Group Stage - Group H Gwp logo01 web Jaszfenyszaru GWP Cservy - CSKA Moscow Cska copia web 1 - 3
31/May/2017
09:15
Group Stage - Group I La grande motte Grande Motte Pyramide BS - FC Delta Fc delta copia web 3 - 7
31/May/2017
10:30
Group Stage - Group G Bsc kristall BSC Kristall - CD Nacional da Madeira Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web 7 - 1
31/May/2017
10:30
Group Stage - Group H Bateborisov FC Bate Borisov - KP Lodz Kp l%c3%b3dz 5 - 4
31/May/2017
11:45
Group Stage - Group F Winti panthers Winti Panthers - SC Braga Sporting clube braga 0 - 10
31/May/2017
11:45
Group Stage - Group G Cadiz sotelo 01 web Cadiz CF Sotelo - Atlas AO Logo atlas beach soccer v2 web copia 7 - 3
31/May/2017
13:00
Group Stage - Group E Sportingportugal Sporting Clube Portugal - Betuws Beach Soccer Bbs logo 2013 web 5 - 3
31/May/2017
13:00
Group Stage - Group F Ibbenburener bsc web Ibbenburener BSC - CD Bala Azul C.d.bala azul 1 - 3
31/May/2017
14:15
Group Stage - Group D Ukraine   griffin BSC Griffin - MFC Spartak Spartak varna 2 - 1
31/May/2017
14:15
Group Stage - Group E Logo rtu web RTU - BSC Spartak Moscow Spartak logo copia web 0 - 6
31/May/2017
15:30
Group Stage - Group C Lazio beach soccer logo vettoriale 01 web SS Lazio Beach Soccer - Arman Arman web 7 - 4
31/May/2017
15:30
Group Stage - Group D Cittaslow Seferihisar CittaSlow - ACS West Deva Sigla web 7 - 3
31/May/2017
16:45
Group Stage - Group B Viareggio Viareggio Beach Soccer - LSA Perwez Beach Soccer Perwez web 7 - 3
31/May/2017
16:45
Group Stage - Group C Silesia beach soccer 1 web Silesia Beach Soccer St Neots - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 2 - 7
31/May/2017
18:00
Group Stage - Group B Cs djoker CS Djoker - BSC Lokomotiv Moscow Russia   lokomotiv moscow 1 - 5
31/May/2017
19:15
Group Stage - Group A Cadiz sotelo 01 web ACD O Sótão - FC Valicecar Valicecar logo web 6 - 5
31/May/2017
19:15
Group Stage - Group A Glomminge if web Glomminge IF - Artur Music Arturmusic 2 - 8
01/Jun/2017
09:00
Round of 16 Fc delta copia web FC Delta - BSC Griffin Ukraine   griffin 5 - 2
01/Jun/2017
10:15
Round of 16 Cska copia web CSKA Moscow - CD Bala Azul C.d.bala azul 2 - 2 (2 - 3) (PSO)
01/Jun/2017
11:30
Round of 16 Bsc kristall BSC Kristall - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 4 - 2
01/Jun/2017
12:45
Round of 16 Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - Grembach Lodz Grembach 7 - 3
01/Jun/2017
14:00
Round of 16 Cittaslow Seferihisar CittaSlow - BSC Spartak Moscow Spartak logo copia web 4 - 6
01/Jun/2017
15:15
Round of 16 Arturmusic Artur Music - Viareggio Beach Soccer Viareggio 4 - 4 (3 - 2) (PSO)
01/Jun/2017
16:30
Round of 16 Sportingportugal Sporting Clube Portugal - Cadiz CF Sotelo Cadiz sotelo 01 web 6 - 4
01/Jun/2017
19:00
Round of 16 Sporting clube braga SC Braga - ACD O Sótão Cadiz sotelo 01 web 9 - 2
02/Jun/2017
11:30
Quarter-finals Fc delta copia web FC Delta - CD Bala Azul C.d.bala azul 6 - 3
02/Jun/2017
14:00
Quarter-finals Spartak logo copia web BSC Spartak Moscow - Artur Music Arturmusic 1 - 3
02/Jun/2017
14:00
Play-off for 9th Place Ukraine   griffin BSC Griffin - CSKA Moscow Cska copia web 4 - 5
02/Jun/2017
15:15
Play-off for 9th Place Cittaslow Seferihisar CittaSlow - Viareggio Beach Soccer Viareggio 6 - 13
02/Jun/2017
16:30
Quarter-finals Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - BSC Kristall Bsc kristall 4 - 4 (3 - 2) (PSO)
02/Jun/2017
16:30
Play-off for 9th Place Grembach Grembach Lodz - FC Dinamo Batumi Dinamo batumi 3 - 4
02/Jun/2017
17:45
Play-off for 9th Place Cadiz sotelo 01 web Cadiz CF Sotelo - ACD O Sótão Cadiz sotelo 01 web 6 - 6 (2 - 1) (PSO)
02/Jun/2017
19:00
Quarter-finals Sportingportugal Sporting Clube Portugal - SC Braga Sporting clube braga 2 - 3
03/Jun/2017
09:00
Play-off for 9th Place Viareggio Viareggio Beach Soccer - CSKA Moscow Cska copia web 5 - 3 (AET)
03/Jun/2017
10:15
Play-off for 9th Place Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - Cadiz CF Sotelo Cadiz sotelo 01 web 1 - 3
03/Jun/2017
11:30
Play-off for 5th Place Spartak logo copia web BSC Spartak Moscow - CD Bala Azul C.d.bala azul 9 - 0
03/Jun/2017
14:00
Play-off for 5th Place Bsc kristall BSC Kristall - Sporting Clube Portugal Sportingportugal 9 - 2
03/Jun/2017
16:30
Semi-finals Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - SC Braga Sporting clube braga 5 - 8
03/Jun/2017
16:30
Play-off for 13th Place Cittaslow Seferihisar CittaSlow - BSC Griffin Ukraine   griffin 2 - 4
03/Jun/2017
17:45
Play-off for 13th Place Grembach Grembach Lodz - ACD O Sótão Cadiz sotelo 01 web 6 - 5
03/Jun/2017
19:00
Semi-finals Arturmusic Artur Music - FC Delta Fc delta copia web 7 - 5
04/Jun/2017
09:00
Play-off for 11th Place Dinamo batumi FC Dinamo Batumi - CSKA Moscow Cska copia web 3 - 6
04/Jun/2017
10:15
Play-off for 9th Place Cadiz sotelo 01 web Cadiz CF Sotelo - Viareggio Beach Soccer Viareggio 2 - 4
04/Jun/2017
11:30
Play-off for 7th Place Sportingportugal Sporting Clube Portugal - CD Bala Azul C.d.bala azul 6 - 3
04/Jun/2017
12:45
Play-off for 5th Place Bsc kristall BSC Kristall - BSC Spartak Moscow Spartak logo copia web 5 - 1
04/Jun/2017
15:15
Play-off for 3rd place Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow - FC Delta Fc delta copia web 5 - 4
04/Jun/2017
16:30
Play-off for 13th Place Grembach Grembach Lodz - BSC Griffin Ukraine   griffin 3 - 1
04/Jun/2017
17:45
Play-off for 15th Place Cadiz sotelo 01 web ACD O Sótão - Seferihisar CittaSlow Cittaslow 4 - 4 (6 - 5) (PSO)
04/Jun/2017
19:00
Final Sporting clube braga SC Braga - Artur Music Arturmusic 8 - 5
Country TV
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc delta copia web FC Delta 3 3 0 0 17 8 9 9
Grembach Grembach Lodz 3 2 0 1 15 12 3 6
Israel   falfala kfar qassem bs club Falfala Kfar Qassem 3 1 0 2 11 12 -1 3
La grande motte Grande Motte Pyramide BS 3 0 0 3 9 20 -11 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Arturmusic Artur Music 3 3 0 0 18 5 13 9
Cadiz sotelo 01 web ACD O Sótão 3 2 0 1 18 8 10 6
Valicecar logo web FC Valicecar 3 1 0 2 14 17 -3 3
Glomminge if web Glomminge IF 3 0 0 3 6 26 -20 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow BSC Lokomotiv Moscow 3 2 1 0 19 8 11 8
Viareggio Viareggio Beach Soccer 3 2 0 1 27 13 14 6
Perwez web LSA Perwez Beach Soccer 3 1 0 2 8 17 -9 3
Cs djoker CS Djoker 3 0 0 3 7 23 -16 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Dinamo batumi FC Dinamo Batumi 3 2 0 1 15 9 6 6
Lazio beach soccer logo vettoriale 01 web SS Lazio Beach Soccer 3 1 1 1 16 12 4 5
Arman web Arman 3 1 0 2 13 16 -3 3
Silesia beach soccer 1 web Silesia Beach Soccer St Neots 3 1 0 2 11 18 -7 3
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cittaslow Seferihisar CittaSlow 3 3 0 0 16 10 6 9
Ukraine   griffin BSC Griffin 3 2 0 1 13 6 7 6
Spartak varna MFC Spartak 3 1 0 2 12 10 2 3
Sigla web ACS West Deva 3 0 0 3 7 22 -15 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal Sporting Clube Portugal 3 2 1 0 12 7 5 7
Spartak logo copia web BSC Spartak Moscow 3 2 0 1 18 8 10 6
Bbs logo 2013 web Betuws Beach Soccer 3 0 1 2 11 16 -5 2
Logo rtu web RTU 3 0 0 3 3 13 -10 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga SC Braga 3 3 0 0 25 4 21 9
C.d.bala azul CD Bala Azul 3 2 0 1 10 5 5 6
Ibbenburener bsc web Ibbenburener BSC 3 1 0 2 13 16 -3 3
Winti panthers Winti Panthers 3 0 0 3 2 25 -23 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall BSC Kristall 3 3 0 0 19 6 13 9
Cadiz sotelo 01 web Cadiz CF Sotelo 3 2 0 1 16 13 3 6
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web CD Nacional da Madeira 3 1 0 2 6 11 -5 3
Logo atlas beach soccer v2 web copia Atlas AO 3 0 0 3 3 14 -11 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cska copia web CSKA Moscow 3 3 0 0 12 6 6 9
Gwp logo01 web Jaszfenyszaru GWP Cservy 3 1 1 1 11 7 4 5
Bateborisov FC Bate Borisov 3 1 0 2 10 12 -2 3
Kp l%c3%b3dz KP Lodz 3 0 0 3 8 16 -8 0
Round of 16
Fc delta copia web FCD 5 - 2 GRI Ukraine   griffin
Cska copia web CSKA 2 - 2 (2 - 3) (PSO) BAZ C.d.bala azul
Bsc kristall KRS 4 - 2 DNB Dinamo batumi
Russia   lokomotiv moscow LOK 7 - 3 GLZ Grembach
Cittaslow SCS 4 - 6 BSC Spartak logo copia web
Arturmusic AMS 4 - 4 (3 - 2) (PSO) VBS Viareggio
Sportingportugal SCP 6 - 4 CCF Cadiz sotelo 01 web
Sporting clube braga SCB 9 - 2 ACD Cadiz sotelo 01 web
Play-off for 15th Place
Cadiz sotelo 01 web ACD 4 - 4 (6 - 5) (PSO) SCS Cittaslow
Play-off for 13th Place
Grembach GLZ 6 - 5 ACD Cadiz sotelo 01 web
Grembach GLZ 3 - 1 GRI Ukraine   griffin
Cittaslow SCS 2 - 4 GRI Ukraine   griffin
Play-off for 11th Place
Dinamo batumi DNB 3 - 6 CSKA Cska copia web
Play-off for 9th Place
Ukraine   griffin GRI 4 - 5 CSKA Cska copia web
Cittaslow SCS 6 - 13 VBS Viareggio
Grembach GLZ 3 - 4 DNB Dinamo batumi
Cadiz sotelo 01 web CCF 6 - 6 (2 - 1) (PSO) ACD Cadiz sotelo 01 web
Viareggio VBS 5 - 3 (AET) CSKA Cska copia web
Dinamo batumi DNB 1 - 3 CCF Cadiz sotelo 01 web
Cadiz sotelo 01 web CCF 2 - 4 VBS Viareggio
Play-off for 7th Place
Sportingportugal SCP 6 - 3 BAZ C.d.bala azul
Play-off for 5th Place
Bsc kristall KRS 9 - 2 SCP Sportingportugal
Spartak logo copia web BSC 9 - 0 BAZ C.d.bala azul
Bsc kristall KRS 5 - 1 BSC Spartak logo copia web
Quarter-finals
Fc delta copia web FCD 6 - 3 BAZ C.d.bala azul
Spartak logo copia web BSC 1 - 3 AMS Arturmusic
Russia   lokomotiv moscow LOK 4 - 4 (3 - 2) (PSO) KRS Bsc kristall
Sportingportugal SCP 2 - 3 SCB Sporting clube braga
Semi-finals
Russia   lokomotiv moscow LOK 5 - 8 SCB Sporting clube braga
Arturmusic AMS 7 - 5 FCD Fc delta copia web
Play-off for 3rd place
Russia   lokomotiv moscow LOK 5 - 4 FCD Fc delta copia web
Final
Sporting clube braga SCB 8 - 5 AMS Arturmusic


Final standings


1st - SC Braga

2nd - Artur Music

3rd - BSC Lokomotiv

4th - FC Delta

5th - BSC Kristall

6th - BSC Spartak Moscow

7th - Sporting CP

8th - CD Bala Azul

9th - Viareggio

10th - Cadiz CF Sotelo

11th - CSKA

12th - FC DInamo Batumi

13th - BSC Grembach Lodz

14th - BSC Griffin

15th - ACD O Sotao

16th - Seferhisar Cittaslow

Individual Awards

Best Goalkeeper: Vitalii Sydorenko (Artur Music)

MVP: Mauricinho (SC Braga)

Top Scorer: Gabriele Gori (Viareggio BS)

COACH: Aliaksandr Danilenka
Name Shirt Name Position Birth Date
Mikhail Kavalenka KOVALENKA Defender 22 Feb 1985
Valery Makarevich MAKAREVICH Goalkeeper 03 Dec 1983
Ivan Miranovich MIRANOVICH Defender 29 Jul 1985
Aliaksandr Karpau KARPOV Forward 24 Jan 1990
Vladislav Aksenov AKSENOV Defender 13 Feb 1988
Yauheni Haiduk HAIDUK Forward 09 Feb 1983
Yury Cherkasau CHERKASOV Goalkeeper 14 Mar 1991
Vladislav Zharikov ZHARIKOV Forward 25 Oct 1994
Andrei Davidovich DAVIDOVICH Defender 18 Feb 1985
Aliaksandr Davidovich AL. DAVIDOVICH Defender 13 Feb 1981
Dzmitry Kamzolau KAMZOLAU Defender 12 May 1983
Dzianis Samsonov SAMSONOV Forward 20 Jul 1991
COACH: Mamon Amer
Name Shirt Name Position Birth Date
Amar Yatim YATIM Defender 13 Sep 1985
Rani Odi RANI Goalkeeper 27 Jan 1990
Secundino Targino Dos Santos Neto DINO Midfielder 20 Dec 1985
Adam Sarsur ADAM Defender 21 Nov 1979
Daniel Da Silva Souza Da Cunha DANIEL Defender 14 Aug 1987
Rageed Badir BADIR Midfielder 14 Nov 1980
Ahmad Sarsur AHMED Forward 07 Jul 1986
Muhammad Sarsur NOOR Forward 04 Jun 1982
Abdel Rahim Sarsur ABDEL RAHIM Goalkeeper 22 May 1987
Moad Amer MOAD Forward 25 Jan 1990
Ahmad Sarsur S. AHMAD Midfielder 06 Oct 1997
Carlos Andre Ferreira Da Silva ANDREZINHO Midfielder 23 Aug 1991
COACH: Stefano Santini
Name Shirt Name Position Birth Date
Simone Marinai MARINAI Defender 09 Jul 1988
Andrea Carpita CARPITA Goalkeeper 12 27 May 1988
Gabriele D'Onofrio D'ONOFRIO Goalkeeper 18 Jul 1994
Moreira Ozu OZU Forward 21 Jan 1986
Gabriele Gori GORI Forward 10 Oct 1987
Dario Ramacciotti RAMACCIOTTI Defender 04 Oct 1987
Giacomo Maria Valenti VALENTI Forward 12 Jul 1987
Gianmarco Genovali GENOVALI Midfielder 25 Mar 1994
Michele Gemignani GEMIGNANI Defender 18 Oct 1992
Takaaki Oba OBA Midfielder 24 Dec 1992
Stefano Marinai MARINAI STE Midfielder 16 Jun 1993
COACH: Yevhen Varenytsia
Name Shirt Name Position Birth Date
Taras Kovalenko KOVALENKO Goalkeeper 07 Mar 1989
Anton Butko BUTKO Defender 05 Feb 1981
Viktor Panteleichuk PANTELEICHUK Defender 30 Sep 1985
Oleksii Illichov ILLICHOV Defender 16 Jul 1987
Viktor Aranovskiy ARANOVSKIY Forward 10 Aug 1985
Yurii Shcherytsia SHCHERYTSIA Defender 25 Feb 1994
Viktor Bakumenko BAKUMENKO Midfielder 04 Mar 1981
Artem Illichov ILLICHOV Defender 11 Jul 1985
Maksym Voitok VOITOK Forward 17 01 Nov 1991
Sergii Romanovskyi ROMANOVSKYI Midfielder 21 Jul 1989
Volodymyr Hladchenko HLADCHENKO Goalkeeper 14 Nov 1984
COACH: Jaroslaw Jagielki
Name Shirt Name Position Birth Date
Marek Widzicki WIDZICKI Defender 18 Sep 1976
Tomasz Wydmuszek WYDMUSZEK Defender 11 Feb 1976
Daniel Baran BARAN Forward 14 Oct 1983
Witold Ziober ZIOBER Forward 11 Jul 1987
Marcin Olejniczak OLEJNICZAK Defender 08 Jan 1981
Maciej Marciniak MARCINIAK Goalkeeper 04 Mar 1991
Lukasz Swidnicki SWIDNICKI Goalkeeper 07 Apr 1996
Adam Bogacz BOGACZ Defender 15 Jan 1986
Vinicius Guedes GUEDES Defender 09 May 1986
Frederico Cabral FRED Forward 11 Feb 1989
Mitchell Day DAY Forward 18 Aug 1982
Oliver Romrig OLLI Midfielder 31 Jul 1982
COACH: Mario Miguel Sousa e Faro
Name Shirt Name Position Birth Date
Rui Coimbra COIMBRA Defender 14 Apr 1986
Joao Vitor Tavares Saraiva MADJER Forward 22 Jan 1977
Tiago Petrony Ferreira PETRONY Goalkeeper 18 Nov 1988
Ricardo Baptista RICADINHO Midfielder 24 Jul 1989
Duarte Vivo DUARTE Midfielder 04 May 1990
Nelson Viana RUDY Defender 01 Dec 1979
Taiarui Heimanu TAIARUI Defender 24 Aug 1986
Mathew Santos MATHEW Midfielder 20 Jul 1987
Antonio Hernandez ANTONIO Forward 20 Apr 1983
Noel Ott OTT Forward 15 Jan 1994
Pedro Eustaguio PEDRO Midfielder 06 Mar 1995
Francisco Jesus Donaire DONA Goalkeeper 16 Aug 1982
COACH: Aleksandr Elizarov
Name Shirt Name Position Birth Date
Yury Krasheninnikov KRASHENINNIKOV Defender 19 Dec 1984
Artur Paporotnyi PAPOROTNYI Defender 18 Nov 1985
Kirill Romanov ROMANOV Defender 20 Jan 1990
Ivan Ostrovskii OSTROVSKII Goalkeeper 25 May 1990
Luiz Alberto Braga DATINHA Forward 12 Apr 1988
Dmitry Shishin SHISHIN Forward 14 Feb 1986
Aleksei Ilinskii ILINSKII Defender 09 Apr 1990
Nelito Oliveira da Silva Junior NELITO Defender 16 Sep 1991
Dejan Stankovic STANKOVIC Forward 25 Aug 1985
Rodrigo Soares RODRIGO Forward 16 Aug 1993
Andrei Andreev ANDREEV Defender 13 Nov 1990
Elinton Sanchotene Andrade ELINTON Goalkeeper 30 Mar 1979
COACH: José Marques
Name Shirt Name Position Birth Date
Bruno Novo B. NOVO Midfielder 04 May 1982
Jordan Alexandre Santos JORDAN Midfielder 02 Jul 1991
Bruno Miguel Silva Torres TORRES Defender 21 Apr 1980
Nuno Hidalgo Pereira HIDALGO Goalkeeper 06 Nov 1991
José Maria Fonseca Zé MARIA Forward 23 Jul 1982
Bernardo Barral Martins Santos BE Midfielder 29 Dec 1989
Jenilson Brito Rodrigues MAO Goalkeeper 06 Dec 1978
Bruno da Silva Xavier BRUNO XAVIER Defender 15 Aug 1984
Leonardo Barral Martins Santos LEO Forward 29 Dec 1989
Diogo Catarino da Silva CATARINO Defender 09 Jan 1990
Rafael Antonio Jesus Pinto R. BOKINHA Forward 06 Jan 1991
Mauricio Pereira Braz de Oliveira MAURICINHO Forward 09 Dec 1989
COACH: Mert Destek
Name Shirt Name Position Birth Date
Mutlu Köktas MUTLU Goalkeeper 04 Apr 1979
Erkan Anzafioglu ERKAN Defender 02 May 1983
Baris Terzioglu BARIS Forward 28 Aug 1984
Volkan Yesilirmak VOLKAN Defender 17 Mar 1990
Erkan Akbal AKBAL Forward 18 Mar 1992
Semíh Türkmen SEMíH Defender 23 Jan 1983
Nassim El Hadoui NASSIM Forward 13 Dec 1987
Recep Demir RECEP Defender 07 Apr 1988
Erhan Eriten ERHAN Forward 04 Jan 1982
Ihar Bryshtel BRYSHTEL Forward 13 Jul 1987
Kivanc Emre Ozkal KIVANC Goalkeeper 12 Jun 1993
COACH: Ian Iacovenco
Name Shirt Name Position Birth Date
Ruslan Istrati ISTRATI Goalkeeper 08 Apr 1981
Vitalie Budigai BUDIGAI Defender 18 Mar 1980
Yevgen Frolov FROLOV Defender 06 Feb 1979
Sergiu Munteanu MUNTEANU Forward 16 Jun 1986
Victor Comlionoc COMLIONOC Forward 23 Feb 1979
Andrei Negara NEGARA Forward 27 Oct 1985
Leonid Podlesnov PODLESNOV Forward 12 May 1989
Denis Negru NEGRU Forward 20 Jul 1983
Alexandr Arefiev AREFIEV Defender 22 Feb 1987
Chiril Alipins ALIPINS - JN Midfielder 26 May 1996
Grigorii Cojocari COJOCARI Defender 10 Sep 1991
Sergiu Nicolaiciuc NICOLAICIUC Goalkeeper 09 Sep 1988
COACH: Simeon Hristov
Name Shirt Name Position Birth Date
Pavel Adamov P. ADAMOV Forward 19 Sep 1985
Kaloyan Tsvetkov TSVETKOV Midfielder 27 Sep 1988
Dobromir Gospodinov GOSPODINOV Goalkeeper 29 Dec 1987
Martin Velikov MARTI Defender 28 Dec 1992
Roman Vasenev VASENEV Goalkeeper 22 Jan 1985
Ilian Dimov DIMOV Goalkeeper 02 Jun 1983
Stanislav Dzhambazov DZHAMBAZOV Defender 11 Dec 1996
Filip Filipov FILIPOV Forward 22 Sep 1985
Ivan Zhekov ZHEKOV Midfielder 21 Nov 1989
Zhivko Parashkevov PARASHKEVOV Defender 25 Feb 1983
Ivan Todorov MARTINOV Forward 22 Dec 1980
COACH: Marco Casarsa
Name Shirt Name Position Birth Date
Zaur Kekelidze KEKELIDZE Defender 14 Mar 1990
Vaia Ivaniadze IVANIADZE Defender 21 Jun 1993
Zurabi Shamiladze SHAMILADZE Midfielder 07 Dec 1993
Kakhi Todadze TODADZE Midfielder 15 Aug 1991
Alessio Battini BATTINI Goalkeeper 28 Apr 1987
Carlos Millan Ferrete CARLOS Goalkeeper 19 Oct 1987
Augustine Rayan Christopher CHUFF Defender 23 Jan 1990
Adrian Frutos Garcia ADRIAN Defender 25 Jul 1991
Michele di Palma DI PALMA Midfielder 10 Aug 1988
Llorenç Gomez LLORENç Forward 03 Nov 1991
Martinez Garcia Cristian CRISTIAN Forward 10 Aug 1998
Eliott Mounoud ELIOTT Goalkeeper 10 Aug 1995
COACH: Christophe Montoya
Name Shirt Name Position Birth Date
Lorenzo Dupin DUPIN Goalkeeper 30 Oct 1995
Lee-roy Fernandez FERNANDEZ Forward 15 Jun 1985
Romain Rambier RAMBIER Defender 29 Aug 1981
Karim Ferhaoui FERHAOUI Defender 15 Oct 1972
Stephane François FRANçOIS Defender 11 Apr 1976
Anthony Barbotti BARBOTTI Forward 08 Mar 1988
Sabri Dhaouadi DHAOUADI Midfielder 03 Aug 1982
Leo Grandon GRANDON Midfielder 22 Feb 1995
Stephane Belhomme BELHOMME Forward 19 Nov 1995
Anthony Babikian BABIKIAN Goalkeeper 04 Apr 1987
Frédéric Marques MARQUES Defender 25 Aug 1978
Roman Said SAID Forward 21 Aug 1986
COACH: Michael Schellenberg
Name Shirt Name Position Birth Date
Nils Hodel HODEL Goalkeeper 07 Oct 1999
Benjamin Schellenberg SCHELLENBERG Forward 20 Apr 1987
Stephan Kyek KYEK Forward 27 Jan 1994
Pascal Schutz SCHUTZ Midfielder 16 May 1985
Marc Stahel STAHEL Defender 04 Jan 1992
Fabio Denz DENZ Defender 30 Apr 1994
Sandro Denz DENZ Forward 27 Oct 1992
Florian Schellenberg SCHELLENBERG Defender 27 Feb 1986
Christian Waldhier WALDHIER Defender 06 Dec 1986
Robby Muller MULLER Defender 12 Sep 1989
Silvan Conrad CONRAD Defender 16 Aug 1989
Alejandro Quintero Londono QUINTERO Goalkeeper 04 May 1994
COACH: Janos Dombo
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Philippe Saint-Paul
Name Shirt Name Position Birth Date
William Antonini ANTONINI Goalkeeper 24 Aug 1993
Tiago Batalha BATALHA Defender 01 Sep 1989
Anas El Hadaoui EL HADAOUI Midfielder 22 Jun 1990
Christophe Natanelic NATANELIC Midfielder 28 May 1978
Mathieu Belme BELME Midfielder 03 Oct 1979
Victor Angeletti ANGELETTI Midfielder 20 Nov 1994
Arnaud Szymanski SZYMANSKI Forward 01 Mar 1979
Mathieu Michielsens MICHIELSENS Defender 10 Mar 1988
Chad Appoo APPOO Midfielder 26 Oct 1990
Cedric Zywczyn ZYWCZYN Defender 09 Sep 1991
Lucio Carmo LUCIO Forward 3 09 Dec 1986
Dorian Delcour DELCOUR Goalkeeper 11 Mar 1988
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mateusz Zlotowski
Name Shirt Name Position Birth Date
Krzysztof Wisniewski WISNIEWSKI Goalkeeper 28 Jul 1982
Maciej Janeczko JANECZKO Defender 07 Feb 1982
Patryk Taraszkowski TARASZKOWSKI Defender 07 Oct 1985
Michal Sobczak SOBCZAK Defender 17 Sep 1986
Eryk Becker BECKER Defender 08 Jul 1996
Dawid Burzawa BURZAWA Forward 14 Oct 1993
Mateusz Zlotowski ZLOTOWSKI Forward 25 May 1982
Dariusz Golebiowski GOLEBIOWSKI Forward 21 Nov 1985
Bartosz Kluge KLUGAS Midfielder 17 Nov 1984
Karol Golebiowski GOLEBIOWSKI Defender 03 Sep 1991
Marek Wiosna WIOSNA Forward 05 Aug 1976
Karol Kurzepa KURZEPA Goalkeeper 29 May 1987
COACH: Aleksei Galkin
Name Shirt Name Position Birth Date
Taavi Tammo TAMMO Defender 12 Jul 1984
Raido Kull KULL Goalkeeper 30 Mar 1987
Janar Arula ARULA Defender 06 Sep 1989
Genet Ounapuu OUNAPUU Defender 05 Mar 1985
Aleksei Galkin GALKIN Forward 12 Jul 1979
Aleksandr Frischer FRISCHER Defender 11 Mar 1981
Artem Chistiakov CHISTIAKOV Defender 01 Apr 1988
Iurii Sivakov SIVAKOV Defender 10 Apr 1984
Stepan Surmilo SURMILO Forward 08 Sep 1988
Sergejs Vasilievs VASILIEVS Defender 15 Jul 1983
Oleg Miassojedov MIASSOJEDOV Defender 23 Dec 1976
COACH: Sebastian Ullrich
Name Shirt Name Position Birth Date
Timo Rohlmann ROHLMANN Goalkeeper 19 Nov 1988
Valon Beqiri BEQIRI Forward 11 Jul 1993
Christian Biermann BIERMANN Midfielder 26 May 1994
Sebastian Ullrich ULLRICH Defender 30 May 1981
Patrick Schoo SCHOO Midfielder 28 Aug 1990
Dimitri Fiks FIKS Forward 27 Oct 1990
Sascha Weirauch WEIRAUCH Midfielder 13 Aug 1989
Toni Müller MüLLER Goalkeeper 28 Feb 1990
Alexander Korsitzky KORSI Forward 17 Jul 1992
Stefan Bohle BOHLE Forward 27 Mar 1986
Tobias Göttlich GöTTLICH Midfielder 05 Mar 1993
Patrick Biermann P. BIERMANN Defender 06 Aug 1990
COACH: Mark Ughy
Name Shirt Name Position Birth Date
László Szacksó SZACKSO Goalkeeper 01 Dec 1987
Haitham Mohamed Sabah Ali Alkaabi ALKAABI Defender 21 Jun 1980
Tamas Fekete FEKETE T. Defender 07 Sep 1978
Andras Angyalos ANGYALOS Defender 21 Feb 1982
Abbas Ali Naseri Daryaei A. ALI Midfielder 25 Jan 1989
Viktor Fekete FEKETE Forward 17 Nov 1981
Márk Ughy UGHY Forward 25 Jul 1976
Ferenc Besenyei BESENYEI Forward 04 Oct 1979
Dániel Forgacs FORGACS Forward 15 Jun 1983
David Vernyik VERNYIK Defender 16 Sep 1989
Marian Maciuca MACI Forward 31 Dec 1981
Zoltan Szalanczi SZALANCZI Goalkeeper 11 Jan 1986
COACH: Bulat Alyonov
Name Shirt Name Position Birth Date
Viktor Chornyy CHORNYY Goalkeeper 03 Nov 1987
Vsevold Gavrilov GAVRILOV Goalkeeper 28 Aug 1990
Sergey Kvyatkovskiy KVYATKOVSKIY Defender 03 Jul 1982
Dmitriy Perevoyrtov DIMA Forward 16 Dec 1986
Stanislav Makagon MAKAGON Defender 12 Jul 1990
Vitaliy Tyulpa TYULPA Defender 11 Apr 1986
Igor Demeshko DEMESHKO Midfielder 01 Apr 1989
Salman Chapanov CHAPANOV Midfielder 24 Apr 1992
Rustam Makazhanov MAKAZHANOV Forward 27 Feb 1992
Zhunussov Nurlan ZHUNUSSOV Defender 10 Aug 1996
Bayanbek Muralinov MURALINOV Forward 20 Aug 1991
Viktor Radionov RADIONOV Midfielder 28 Jan 1981
COACH: Andreis Baumanis
Name Shirt Name Position Birth Date
Kaspars Zurovs ZUROVS Goalkeeper 09 Aug 1991
Guntars Rumbenieks RUMBENIEKS Goalkeeper 28 May 1987
Rinalds Zeps ZEPS Defender 21 Mar 1992
Agnis Pupols PUPOLS Midfielder 20 Jun 1986
Peteris Nagla NAGLA Defender 02 May 1979
Gatis Rozkains ROZKAINS Defender 8 16 Nov 1981
Edgars Bricis BRICIS Midfielder 02 Apr 1986
Alexander Novozhilov NOVOZHILOV Forward 20 Dec 1989
Renars Pastars PASTARS Midfielder 25 Aug 1999
Alexander Hohluk HOHLUK Forward 26 Feb 1991
Maksims Kudrjashovs KUDRJASHOVS Midfielder 12 Nov 1990
Jurgis Zuburs ZUBURS Forward 15 Aug 1975
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Alain Vonk
Name Shirt Name Position Birth Date
Frank van der Geest VAN DER GEEST Goalkeeper 20 Apr 1973
Pierre Tosch TOSCH Defender 20 Nov 1982
Rene Van Dieren V. DIEREN Defender 12 Mar 1981
Edwin van Rooijen V. ROOIJEN Defender 03 Feb 1980
Rene Schiphof SCHIPHOF Defender 04 Sep 1981
Dilshan Fong FONG Defender 25 Nov 1983
Patrick Ax AX Forward 01 Dec 1979
Boy vd Beek BOY VD BEEK Forward 15 Nov 1993
Ferdy Kaleveld KALEVELD Midfielder 14 Nov 1982
Matthijs van Gessel VAN GESSEL Defender 12 Nov 1989
Victor Hoek HOEK Forward 19 Nov 1994
Bart vd Beek VD BEEK Goalkeeper 02 Jul 1985
COACH: Paulo Henriques
Name Shirt Name Position Birth Date
Danilo Mota DANILO Goalkeeper 15 Jun 1993
Bruno Vidinha VIDINHA Midfielder 15 Jun 1993
Rui Hilario HILARIO Midfielder 10 Apr 1983
Alvano Murracas ALVARO Midfielder 25 Oct 1978
Ricardo Pombinho POMBINHO Midfielder 15 Dec 1982
Bruno Oliveira OLIVEIRA Midfielder 30 Nov 1996
Afonso Santos AFONSO Midfielder 05 Oct 1995
Alexandre Lanca LANCA Midfielder 12 Jan 1999
Flavio Carmo CARMO Midfielder 12 Sep 1984
Takasuke Goto GOTO Forward 04 Jun 1985
Matteo Costa MATTEO Goalkeeper 26 Sep 1989
Nuno Robalo ROBALO Midfielder 27 Jan 1983
COACH: Kovacs Eduard
Name Shirt Name Position Birth Date
Horvat Adrian Pavel HORVAT Goalkeeper 26 Jan 1990
Iulian Ravoiu RAVI Defender 29 Jul 1987
Virtan Cristian Emil VIRTAN Defender 04 Mar 1984
Voica Petru VOICA Defender 26 Jun 1987
Alin Bugala ALIN Defender 27 Jul 1985
Stoica Dumitru Mimi MIMI Forward 30 Sep 1981
Ionut Florea BOATA Forward 26 Aug 1984
Nelu-Emanoil Moldoveanu RAJ Forward 10 Sep 1985
Bogdan Ciocanel BOGDAN Forward 21 Feb 1983
Vajda Janos VAJDA Forward 23 Aug 1983
Movileanu Ionut MOVI Defender 10 Sep 1991
Kelemen Andras KELEMEN Goalkeeper 03 May 1985
COACH: Juan Carlos Martin Figuereo
Name Shirt Name Position Birth Date
Jairo Ruiz Garrido GARRIDO Goalkeeper 21 Mar 1986
Alejandro del Amor Camacho DEL AMOR Midfielder 30 Aug 1985
Cristian Torres Medina CRISTIAN T. Defender 16 Feb 1983
Juan Manuel Martin JUANMA Defender 06 Aug 1979
Daniel Pajón Gómez PAJóN Winger 20 Oct 1984
Ezequiel Carrera Tracisto E. CARRERA Forward 28 May 1988
Francisco Javier Sotelo Baro F. SOTELO Forward 20 Jan 1978
Javier Torres Medina JAVI T. Forward 9 16 Feb 1983
Francisco Mejias Noya FRAN MEJIAS Defender 11 Sep 1970
Venildo Neto Paraiba VENILDO Midfielder 09 Oct 1988
Cristian Méndez CHRISTIAN Goalkeeper 05 Mar 1983
Alfonso Cortes Molina FOFI Goalkeeper 05 Feb 1979
COACH: Andre Ohlsson
Name Shirt Name Position Birth Date
Elias Hakansson HAKANSSON Goalkeeper 11 Jun 1994
Johan Ljungstrom LJUNGSTROM Goalkeeper 21 Mar 1985
Charlie Nilsson NILSSON Defender 31 May 1989
Tim Borjesson T. BORJESSON Defender 07 Jan 1989
Joakim Bengtsson BENGTSSON Defender 14 Jan 1986
Marcus Rydasp M. RYDASP Forward 15 May 1990
Emil Borjesson E. BORJESSON Forward 20 Jun 1990
Patrik Rydasp P. RYDASP Forward 06 Jul 1988
Tobias Svensson SVENSSON Midfielder 16 Jan 1992
Daniel Serell SERELL Forward 26 Dec 1987
Adam Gustafsson GUSTAFSSON Goalkeeper 14 Nov 1990
Viktor Olofsson OLOFSSON Defender 02 Sep 1994
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Ilya Leonov
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Anton Butko
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
July 21, 2017 - July 23, 2017
Prev
Next
Round Robin
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Brazil BRA 0 0 0 0 0 0 0 0
France FRA 0 0 0 0 0 0 0 0
Portugal POR 0 0 0 0 0 0 0 0
Russia RUS 0 0 0 0 0 0 0 0
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC