Images large

GR Amigos da Paz (ADP)

COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
SÉRGIO CARVALHO FONSECA FONSECA Goalkeeper 20 Oct 1983
DIOGO ALEXANDRE GOMES OLIVEIRA OLIVEIRA Midfielder 30 Jul 1993
CELSO RICARDO PATROCÍNIO BRITO BRITO Defender 18 Aug 1990
ANDRÉ FONSECA LOURENÇO LOURENÇO Midfielder 29 Sep 1995
RICARDO ALEXANDRE FERREIRA COSTA COSTA Forward 13 Aug 1983
José Miguel Silva Esteves ZE MIGUEL Midfielder 28 May 1990
MIGUEL PEREIRA CARVALHO CARVALHO Forward 03 Sep 1984
PEDRO MANUEL MENINO SECO SECO Midfielder 10 Nov 1982
RICARDO JOÃO PINTO GONÇALVES GONÇALVES Goalkeeper 24 Jan 1981
JOÃO CARLOS PATROCÍNIO CORREIA CORREIA Defender 02 Jul 1988
WILSON JOSÉ FERREIRA PEDROSO PEDROSO Goalkeeper 02 Sep 1986
BRUNO RICARDO AMADO JORGE JORGE Midfielder 09 May 1978
Tiago Grilo GRILO Defender 25 Aug 1997
Tiago Clemente CLEMENTE Midfielder 12 Sep 1989
Vasco Gonçalves VASCO GONçALVES Goalkeeper 17 May 1996
Cristiano Matos MATOS Midfielder 17 Mar 1994
João Cintra CINTRA Midfielder 09 Jan 1999
Tiago Gordalina GORDALINA Goalkeeper 02 Jun 1990
Vasco Guimarães GUIMARãES Goalkeeper 17 Nov 1995
BRUNO MIGUEL FRAGOSO FRANCISCO FRANCISCO Forward 25 Nov 1987
Bernardo Lopes BERNARDO Defender 14 Mar 1997
Diogo Arsénio Formiga FORMIGA Midfielder 03 May 1997
EVENTS WHERE THIS TEAM HAS PLAYED
Name Tournament
Euro Winners Cup 2017 (Preliminary Round) Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2018 Mundialito de Clubes
Euro Winners Challenge 2019 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup Nazaré 2020 Mundialito de Clubes
RESULTS & SCHEDULE
April 21, 2021 - April 25, 2021
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Lokomotiv LOK 3 3 0 0 14 7 7 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 9 6 3 6
Belarus BLR 3 1 0 2 12 15 -3 3
Lex LSP 3 0 0 3 9 16 -7 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Kristall KRS 3 2 1 0 17 11 6 7
Russia RUS 3 2 0 1 18 11 7 6
Bsc krylya sovetov KSV 3 1 0 2 13 18 -5 3
Cska copia web CSK 3 0 0 3 11 19 -8 0
Play-off for 7th Place
Cska copia web CSK 2 - 4 KSV Bsc krylya sovetov
Play-off for 5th Place
Belarus BLR 5 - 3 CSK Cska copia web
Bsc krylya sovetov KSV 3 - 4 LSP Lex
Belarus BLR 4 - 3 LSP Lex
Semi-finals
Kristall KRS 6 - 4 FCD Fc delta copia web
Lokomotiv LOK 5 - 3 RUS Russia
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 1 - 3 LOK Lokomotiv
Final
Kristall KRS 3 - 4 RUS Russia
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store beach
BEACHSOCCER MUSIC