Lwe19983

Falfala Kfar Qassem (FKQ)

COACH: Mamon Amer

Champions - Israel National Beach Soccer League 2012

Name Shirt Name Position Birth Date
Amar Yatim YATIM Defender 13 Sep 1985
Rani Odi RANI Goalkeeper 27 Jan 1990
Secundino Targino Dos Santos Neto DINO Midfielder 20 Dec 1985
Adam Sarsur ADAM Defender 21 Nov 1979
Daniel Da Silva Souza Da Cunha DANIEL Defender 14 Aug 1987
Rageed Badir BADIR Midfielder 14 Nov 1980
Ahmad Sarsur AHMED Forward 07 Jul 1986
Adam Abo Salook ABO SALOOK Forward 13 Jul 1979
Muhammad Sarsur NOOR Defender 04 Jun 1982
Abdel Rahim Sarsur ABDEL RAHIM Goalkeeper 22 May 1987
Sameh Moreb SAMIH Midfielder 08 Jan 1991
Moad Amer MOAD Forward 25 Jan 1990
Filipe Duarte da Silva FILIPE SILVA Forward 12 Sep 1993
Reyder Wereker Resen de Luna Managbeira REYDER Midfielder 20 Oct 1990
Salah Sarsur SALAH Defender 09 Sep 1991
Ahmad Sarsur S. AHMAD Midfielder 06 Oct 1997
Carlos Andre Ferreira Da Silva ANDREZINHO Midfielder 23 Aug 1991
Adir Danin DANIN Defender 28 Mar 1985
AHMAD GABARIN H. JABAREEN Midfielder 01 Aug 1990
Bruno da Silva Xavier BRUNO XAVIER Defender 15 Aug 1984
Llorenç Gomez LLORENç Forward 03 Nov 1991
NOEL ROBIN OTT OTT Forward 15 Jan 1994
Moreira Ozu OZU Forward 21 Jan 1986
WASSIM IGBARIA W. IGBARIA Defender 15 Jun 1984
EVENTS WHERE THIS TEAM HAS PLAYED
Name Tournament
Euro Winners Cup 2013 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2014 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2016 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2017 Mundialito de Clubes
Nazaré Beach Soccer Cup 2018 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2018 Mundialito de Clubes
RESULTS & SCHEDULE
September 14, 2019 - September 21, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Monagas MON 3 1 2 0 13 11 2 6
Acassuso ACA 3 1 1 1 13 9 4 5
Guav GUV 3 1 0 2 13 16 -3 3
Vitoriafc rgb 01 web VFC 3 0 0 3 10 13 -3 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Vascodagama VAS 3 3 0 0 22 9 13 9
Cerro badge CCP 3 2 0 1 23 9 14 6
Tit ATD 3 1 0 2 7 20 -13 3
Racing club RAC 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Escudoiquiquealta IQU 3 2 1 0 13 8 5 8
San bern BER 3 2 0 1 16 7 9 6
Bolivia HAM 3 1 0 2 6 7 -1 3
Fluminense fc with extra white space FLU 3 0 0 3 6 19 -13 0
Play-off for 7th Place
Play-off for 5th Place
San bern BER 5 - 7 HAM Bolivia
Guav GUV 5 - 3 IQU Escudoiquiquealta
Quarter-finals
Monagas MON 2 - 2 (3 - 2) (PSO) GUV Guav
Vascodagama VAS 7 - 3 HAM Bolivia
Escudoiquiquealta IQU 4 - 5 ACA Acassuso
Cerro badge CCP 8 - 4 BER San bern
Semi-finals
Vascodagama VAS 2 - 2 (2 - 0) (PSO) ACA Acassuso
Cerro badge CCP 3 - 1 MON Monagas
Play-off for 3rd place
Acassuso ACA 7 - 6 MON Monagas
Final
Vascodagama VAS 7 - 5 CCP Cerro badge
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC