Lwe18012

FC Bate Borisov (BAT)

COACH: Aliaksandr Danilenka

Champions - Belarus Beach Soccer League 2012

Name Shirt Name Position Birth Date
Alexander Bogaichuk BOGAICHUK Defender 03 Feb 1973
Ruslan Zhechko ZHECHKO Defender 20 Oct 1980
Mikhail Kavalenka KOVALENKA Defender 22 Feb 1985
Oliver Romrig OLLI Midfielder 31 Jul 1982
Valery Makarevich MAKAREVICH Goalkeeper 03 Dec 1983
Andrei Davidovich DAVIDOVICH Defender 18 Feb 1985
Ivan Miranovich MIRANOVICH Defender 29 Jul 1985
Yauheni Haiduk HAIDUK Forward 09 Feb 1983
Aliaksandr Masliuk MASLIUK Goalkeeper 22 Dec 1984
Dzimitry Kudzi KUDZI Goalkeeper 27 Feb 1985
Vitali Krupitsa KRUPITSA Defender 18 Feb 1981
Aliaksandr Karpau KARPOV Forward 24 Jan 1990
Ruslan Pernai PERNAI Forward 13 Sep 1977
Aliaksandr Davidovich AL. DAVIDOVICH Defender 13 Feb 1981
Dzmitry Kamzolau KAMZOLAU Defender 12 May 1983
Ihar Bryshtel BRYSHTEL Forward 13 Jul 1987
Vitalii Sydorenko SYDORENKO Goalkeeper 22 Dec 1981
Aleh Slavutsin SLAVUTSIN Forward 21 Apr 1986
Yury Cherkasau CHERKASOV Goalkeeper 14 Mar 1991
Vladislav Aksenov AKSENOV Defender 13 Feb 1988
Vladislav Zharikov ZHARIKOV Forward 25 Oct 1994
Dzianis Samsonov SAMSONOV Forward 20 Jul 1991
KANSTANTSIN MAHALETSKI MAHALETSKI Goalkeeper 21 Oct 1991
YAN PELETSKIY PELETSKI Forward 20 Aug 1996
Mikita Chaikouski CHAIKOUSKI Defender 21 May 1998
Adrian Frutos Garcia ADRIAN Midfielder 25 Jul 1991
Aleh Hapon HAPON Defender 11 Sep 1996
Artem Voloshin VOLOSHIN Defender 06 Nov 1995
Andrei Kotenev KOTENEV Midfielder 15 May 1994
Amadius Vinogradov VINOGRADOV Forward 27 Feb 1999
EVENTS WHERE THIS TEAM HAS PLAYED
Name Tournament
Euro Winners Cup 2013 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2014 Mundialito de Clubes
Barcelona Beach Soccer Cup 2015 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2015 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2016 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2017 Mundialito de Clubes
Euro Winners Cup 2018 Mundialito de Clubes
Mundialito de Clubes Moscow Mundialito de Clubes
RESULTS & SCHEDULE
September 14, 2019 - September 21, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Monagas MON 3 1 2 0 13 11 2 6
Acassuso ACA 3 1 1 1 13 9 4 5
Guav GUV 3 1 0 2 13 16 -3 3
Vitoriafc rgb 01 web VFC 3 0 0 3 10 13 -3 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Vascodagama VAS 3 3 0 0 22 9 13 9
Cerro badge CCP 3 2 0 1 23 9 14 6
Tit ATD 3 1 0 2 7 20 -13 3
Racing club RAC 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Escudoiquiquealta IQU 3 2 1 0 13 8 5 8
San bern BER 3 2 0 1 16 7 9 6
Bolivia HAM 3 1 0 2 6 7 -1 3
Fluminense fc with extra white space FLU 3 0 0 3 6 19 -13 0
Quarter-finals
Monagas MON 2 - 2 (3 - 2) (PSO) GUV Guav
Vascodagama VAS 7 - 3 HAM Bolivia
Escudoiquiquealta IQU 4 - 5 ACA Acassuso
Cerro badge CCP 8 - 4 BER San bern
Semi-finals
Vascodagama VAS 0 - 0 ACA Acassuso
Cerro badge CCP 0 - 0 MON Monagas
Final
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC