Czech rep

Czech Republic (CZE)

COACH: Martin Dlouhy
Name Shirt Name Position Birth Date
Tomás Zidlicky ZIDLICKY Goalkeeper 19 Apr 1989
Tomas Robb ROBB Defender 02 Jun 1985
Josef Hunacek HUNACEK Midfielder 30 Jan 1990
Michal Salák SALáK Midfielder 03 Aug 1979
Josef Vladyka VLADYKA Defender 29 Dec 1990
Martin Chalupa CHALUPA Defender 29 Sep 1980
Lubomir Karda KARDA Forward 29 Nov 1981
Tomás Huráb HURáB Midfielder 11 May 1985
Petr Visek VISEK Goalkeeper 04 Mar 1979
Jaroslav Kovarik KOVARIK Defender 15 Jul 1983
Martin Dlouhy DLOUHY Forward 03 Mar 1975
Michal Kubice KUBICE Defender 05 Mar 1983
Pavel Stejskal STEJSKAL Forward 12 Mar 1979
Jakub Tosovsky TOSOVSKY Forward 10 Mar 1988
Martin Bocek BOCEK Forward 14 Dec 1976
David Filinger FILINGER Forward 12 Jan 1978
Zdenek Slama SLAMA Midfielder 28 Dec 1982
Ladislav Caba CABA Goalkeeper 11 Sep 1982
Jakub Machynek MACHYNEK Goalkeeper 27 Jun 1989
Martin Cibula CIBULA Defender 26 Mar 1973
Milan Bouska BOUSKA Defender 28 Sep 1974
Jakub Mizar MIZAR Defender 23 Nov 1988
Martin Jarous JAROUS Forward 11 May 1981
Petr Mandik MANDIK Defender 19 Feb 1985
Jaroslav Toman TOMAN Defender 14 Sep 1992
Jan Spurek SPUREK Defender 30 Sep 1993
Tomas Karel KAREL Defender 31 Jul 1991
Ondrej Brusch BRUSCH Forward 19 Mar 1988
Michal Starek STAREK Defender 19 Mar 1988
Jaroslav Maly MALY Defender 14 Aug 1984
Tomás Nosek NOSEK Defender 06 Aug 1988
Filip Vyhnal VYHNAL Forward 07 May 1989
Radim Mokrohajský MOKROHAJSKý Goalkeeper 11 Mar 1989
Ivan Hasek HASEK Defender 30 Aug 1987
David Radosta RADOSTA Forward 12 Nov 1990
Adam Hájek HáJEK Goalkeeper 02 Dec 1986
Marek Pospísil POSPíSIL Defender 22 Nov 1983
Michal Spulka SPULKA Forward 13 Apr 1986
Miloslav Klíma KLíMA Forward 23 Apr 1986
Patrik Malina MALINA Goalkeeper 14 Sep 1991
Jiri Baran BARAN Midfielder 28 May 1996
Petr Vondracek Forward 29 May 1983
Michal Kycek KYCEK Goalkeeper 17 Oct 1974
Jan Kalina KALINA Goalkeeper 28 Feb 1978
David Cerny CERNY Forward 10 Dec 1995
Lukas Kratochvil KRATOCHVIL Forward 14 Jul 1988
Patrik Hulina HULINA Forward 30 Oct 1989
Milan Vancat VANCAT Goalkeeper 20 Sep 1988
Michal Holy HOLY Midfielder 29 May 1990
Michal Folejtar FOLEJTAR Midfielder 15 Nov 1992
Karel Furbacher FURBACHER Midfielder 21 Nov 1982
Jakub Pekárek PEKáREK Midfielder 12 Apr 1997
Daniel Vales VALES Defender 21 Mar 1997
Lukás Trampota TRAMPOTA Forward 16 Jun 1997
Andy Kortvélyesi ORTVéLYESI Forward 09 Jun 1990
Jan Bártl BáRTL Goalkeeper 24 Dec 1998
Dominik Andrle ANDRLE Midfielder 06 Jun 1998
Filip Jerabek JERABEK Midfielder 22 Aug 1997
Lukas Karpisek KARPISEK Goalkeeper 21 Dec 1997
EVENTS WHERE THIS TEAM HAS PLAYED
Name Tournament
BSWW Umag Beach Soccer Masters BSWW Tour
EBSL Superfinal Torredembarra 2013 EBSL
Euro Beach Soccer League Valence 2013 EBSL
Euro Beach Soccer League Superfinal & Promotion Final - The Hague 2012 EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2013 - Europe Qualifier Moscow Europe Qualifier
Euro Beach Soccer League - Terracina 2012 EBSL
MLSZ International Beach Soccer Cup 2013 Exhibitions
Euro Beach Soccer League SUPERFINAL - Moscow EBSL
Euro Beach Soccer League - Berlin 2011 EBSL
Friendly Games Exhibitions
Euro Nationscup Linz 2010 BSWW Tour
CROCS Challenge Cup - The Hague BSWW Tour
Euro Beach Soccer League The Hague EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2011 - Qualifier Bibione Europe Qualifier
Euro Beach Soccer League Lignano EBSL
Euro Beach Soccer League Béziers 2009 EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2009 - Europe Qualifier Castellón Europe Qualifier
Euro Nationscup Linz 2012 BSWW Tour
Nations Cup Prague 2012 Exhibitions
Women's - Friendly Games Exhibitions
Friendly Games Exhibitions
GE Money Bank Beach Soccer Tour 2009 Exhibitions
Euro Nationscup Linz 2014 BSWW Tour
Euro Beach Soccer League Siófok 2014 EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2015 - Europe Qualifier Jesolo Europe Qualifier
Euro Beach Soccer League Superfinal Torredembarra 2014 EBSL
FIFA Beach Soccer World Cup 2008 - Europe Qualifer Benidorm Europe Qualifier
Euro Nationscup Linz 2015 BSWW Tour
Euro Beach Soccer League Siófok 2015 EBSL
Euro Beach Soccer League Superfinal & Promotion Final Pärnu 2015 EBSL
Euro Beach Soccer League 2007 - Preliminary Groups Athens EBSL
Euro Beach Soccer League 2007 San Benedetto del Tronto EBSL
Euro Beach Soccer League 2007 Portimao EBSL
Euro Beach Soccer League 2007 Tignes EBSL
Euro Beach Soccer League 2007 Palma de Mallorca EBSL
Euro Beach Soccer League 2006 - Last Chance Bracket EBSL
Friendly Games 2016 Exhibitions
Euro Beach Soccer League Sanxenxo 2016 EBSL
Central Europe Cup 2016 BSWW Tour
Nations Cup 2016 Exhibitions
FIFA Beach Soccer World Cup 2017 - Europe Qualifier Jesolo Europe Qualifier
Euro Beach Soccer League - Superfinal and Promotion Final Catania 2016 EBSL
Tulip Festival Beach Soccer Tournament BSWW Tour
Euro Beach Soccer League Belgrade 2017 EBSL
Nations Cup 2017 - Linz BSWW Tour
BSWW Tour - CFA Belt and Road International Beach Soccer Cup 2018 BSWW Tour
Euro Beach Soccer League Nazaré 2018 EBSL
Balaton Beach Soccer Cup 2018 BSWW Tour
Friendly Games 2018 Exhibitions
Friendly Games 2019 BSWW Tour
CFA Belt and Road International Beach Soccer Championship Haikou 2019 BSWW Tour
World Beach Games - Europe Qualifier Salou 2019 Olympic
RESULTS & SCHEDULE
June 01, 2019 - June 09, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc vybor VYB 3 2 1 0 14 12 2 7
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 3 1 0 2 13 12 1 3
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 3 1 0 2 13 14 -1 3
Cs djoker DJO 3 1 0 2 15 17 -2 3
Group Stage - Group J
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 3 0 0 25 3 22 9
Cf chelas %28por%29 CHE 3 1 1 1 12 15 -3 4
Gd alfarim GDA 3 1 0 2 14 21 -7 3
Gdp costa de caparica %28por%29 GDC 3 0 0 3 4 16 -12 0
Group Stage - Group K
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cska copia web CSK 3 3 0 0 19 5 14 9
Gd sesimbra %28por%29 SES 3 2 0 1 9 7 2 6
Ad buarcos 2017 %28por%29 BUA 3 1 0 2 16 13 3 3
Flags thumb AOK 3 0 0 3 7 26 -19 0
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 1 1 0 0 14 0 14 3
Bsc kristall KRS 1 1 0 0 11 2 9 3
Sportingportugal SCP 1 1 0 0 10 4 6 3
Domusbet catania bs CAT 1 1 0 0 9 2 7 3
Fc vybor VYB 1 1 0 0 7 6 1 3
2019 alanya belediyespor ABS 1 1 0 0 6 5 1 3
Spartak logo copia web SPK 1 1 0 0 6 2 4 3
Arturmusic ARM 1 1 0 0 5 4 1 3
Gwp logo01 web GWP 1 1 0 0 4 1 3 3
Fc delta copia web FCD 1 1 0 0 3 1 2 3
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 1 1 0 0 2 0 2 3
Levante1 LUD 1 0 1 0 5 5 0 1
Spartak varna MFC 1 0 0 1 6 7 -1 0
Bsc chargers baselland1 CHB 1 0 0 1 5 6 -1 0
C.d.bala azul BAZ 1 0 0 1 5 5 0 0
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 1 0 0 1 4 4 0 0
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 1 0 0 1 4 10 -6 0
Logo kp lodz web KPL 1 0 0 1 4 4 0 0
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 1 0 0 1 4 5 -1 0
2019 fc baggio logo BAG 1 0 0 1 2 9 -7 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 2 6 -4 0
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 1 0 0 1 2 11 -9 0
Logo bsc bg %281%29 BOC 1 0 0 1 1 3 -2 0
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 1 0 0 1 1 4 -3 0
Cs djoker DJO 1 0 0 1 0 14 -14 0
La grande motte GMP 0 0 0 0 0 0 0 0
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 1 0 0 1 0 2 -2 0
Logo cbl copia web LOU 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Gwp logo01 web GWP 3 3 0 0 16 11 5 9
Logotipo sotao web SOT 3 1 0 2 19 14 5 3
2019 fc baggio logo BAG 3 1 0 2 10 16 -6 3
Netherlands   bs egmond EGM 3 0 1 2 13 17 -4 1
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 3 3 0 0 13 1 12 9
Spartak logo copia web SPK 3 2 0 1 14 9 5 6
Bsc chargers baselland1 CHB 3 1 0 2 12 15 -3 3
Linden city bsc %28lva%29 LIN 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 3 0 0 21 7 14 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 19 12 7 6
Spartak varna MFC 3 1 0 2 12 19 -7 3
Augur AUG 3 0 0 3 10 24 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall KRS 3 3 0 0 23 6 17 9
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 3 2 0 1 9 12 -3 6
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 3 1 0 2 11 18 -7 3
Dinamo batumi BAT 3 0 0 3 4 11 -7 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs CAT 3 3 0 0 24 5 19 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 22 11 11 6
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 3 1 0 2 7 26 -19 3
Copenhagen COP 3 0 0 3 5 16 -11 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 3 2 0 1 16 8 8 6
Logo kp lodz web KPL 3 2 0 1 18 9 9 6
La grande motte GMP 3 1 1 1 12 8 4 4
Eastleigh spitfires %28eng%29 ESP 3 0 0 3 5 26 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo cbl copia web LOU 3 1 2 0 22 16 6 6
Logo bsc bg %281%29 BOC 3 1 1 1 15 17 -2 4
C.d.bala azul BAZ 3 1 0 2 14 13 1 3
Logo atlas beach soccer v2 web copia AAO 3 0 0 3 17 22 -5 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
2019 alanya belediyespor ABS 3 3 0 0 21 9 12 9
Levante1 LUD 3 2 0 1 12 5 7 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 9 19 -10 3
Rostockerrobben RSR 3 0 0 3 5 14 -9 0
Round of 16
Fc vybor VYB 1 - 5 KPL Logo kp lodz web
Gwp logo01 web GWP 1 - 9 FCD Fc delta copia web
2019 alanya belediyespor ABS 1 - 6 SPK Spartak logo copia web
Bsc kristall KRS 2 - 2 (8 - 9) (PSO) FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Domusbet catania bs CAT 4 - 3 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 3 - 5 (AET) LUD Levante1
Sporting clube braga BRA 7 - 3 GMP La grande motte
Play-off for 15th Place
Gwp logo01 web GWP 4 - 3 VYB Fc vybor
Play-off for 13th Place
La grande motte GMP 7 - 3 GWP Gwp logo01 web
Fc vybor VYB 1 - 1 (1 - 2) (PSO) CSK Cska copia web
La grande motte GMP 5 - 7 CSK Cska copia web
Play-off for 11th Place
2019 alanya belediyespor ABS 4 - 8 SCP Sportingportugal
Play-off for 9th Place
Gwp logo01 web GWP 7 - 16 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 7 - 2 CSK Cska copia web
Fc vybor VYB 2 - 10 KRS Bsc kristall
2019 alanya belediyespor ABS 9 - 5 GMP La grande motte
2019 alanya belediyespor ABS 6 - 7 ARM Arturmusic
Bsc kristall KRS 5 - 1 SCP Sportingportugal
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 0 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Arturmusic ARM 4 - 15 KRS Bsc kristall
Play-off for 7th Place
Domusbet catania bs CAT 3 - 5 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Play-off for 5th Place
Spartak logo copia web SPK 5 - 3 CAT Domusbet catania bs
Spartak logo copia web SPK 2 - 4 LOK Russia   lokomotiv moscow
Quarter-finals
Fc delta copia web FCD 8 - 6 CAT Domusbet catania bs
Logo kp lodz web KPL 5 - 0 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Levante1 LUD 3 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Spartak logo copia web SPK 3 - 5 BRA Sporting clube braga
Semi-finals
Sporting clube braga BRA 8 - 3 FCD Fc delta copia web
Logo kp lodz web KPL 2 - 1 LUD Levante1
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 6 - 7 LUD Levante1
Final
Sporting clube braga BRA 6 - 0 KPL Logo kp lodz web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC