Ja PLAYERS
Player avatar
Vladislav Zharikov
Position: Midfielder
Birth date: 25 Oct 1994

Russia

Name Shirt Name Position Birth Date
Aleksey Makarov MAKAROV Defender 20 Aug 1987
Yury Krasheninnikov KRASHENINNIKOV Defender 19 Dec 1984
Dmitry Shishin SHISHIN Forward 14 Feb 1986
Anton Shkarin SHKARIN Defender 15 Nov 1982
Ilya Leonov LEONOV Defender 21 Dec 1979
Egor Shaykov SHAYKOV Forward 12 Jun 1980
Ivan Ostrovskii OSTROVSKII Goalkeeper 25 May 1990
Kirill Romanov ROMANOV Forward 20 Jan 1990
Artur Paporotnyi PAPOROTNYI Defender 18 Nov 1985
Maxim Chuzhkov CHUZHKOV Goalkeeper 11 Apr 1987
Ilia Leonov LEONOV Defender 21 Dec 1979
Nikolai Kryshanov KRYSHANOV Forward 20 Sep 1988
Aleksei Ilinskii ILINSKII Defender 09 Apr 1990
Andrei Andreev ANDREEV Defender 13 Nov 1990
Alexey Pavlenko PAVLENKO Defender 29 Jul 1984
Andrei Pankratov PANKRATOV Forward 06 Jun 1986
Rustam Shakhmelian SHAKHMELYAN Forward 12 May 1986
Anatoliy Peremitin PEREMITIN Defender 27 Oct 1986
Vladislav Aksenov AKSENOV Defender 13 Feb 1988
Vladislav Zharikov ZHARIKOV Midfielder 25 Oct 1994
Boris Nikonorov NIKONOROV Forward 03 Apr 1989
Yury Gorchinskiy GORCHINSKIY Defender 05 May 1977
Aleksei Zuev ZUEV Goalkeeper 03 Feb 1981
Maksim Rogovskii ROGOVSKII Goalkeeper 24 Jul 1987
Viktor Kryshanov KRYSHANOV. V Defender 20 Sep 1988
Dmitrii Kartashov KARTASHOV Defender 20 May 1994
Iurii Kotov KOTOV Defender 24 Nov 1987
Andrei Novikov NOVIKOV Defender 11 Jul 1990
Fedor Zemskov ZEMSKOV Forward 13 Jan 1988

Betuws Beach Soccer

Name Shirt Name Position Birth Date
Frank van der Geest VAN DER GEEST Goalkeeper 20 Apr 1973
Pierre Tosch TOSCH Defender 20 Nov 1982
Rene Van Dieren V. DIEREN Defender 12 Mar 1981
Edwin van Rooijen V. ROOIJEN Defender 03 Feb 1980
Rene Schiphof SCHIPHOF Defender 04 Sep 1981
Dilshan Fong FONG Defender 25 Nov 1983
Patrick Ax AX Forward 01 Dec 1979
Boy vd Beek BOY VD BEEK Forward 15 Nov 1993
Ferdy Kaleveld KALEVELD Midfielder 14 Nov 1982
Matthijs van Gessel VAN GESSEL Defender 12 Nov 1989
Victor Hoek HOEK Forward 19 Nov 1994
Alain Vonk VONK Forward 22 Oct 1970
Vladislav Zharikov ZHARIKOV Midfielder 25 Oct 1994
Bart vd Beek VD BEEK Goalkeeper 02 Jul 1985

BSC Kristall

Name Shirt Name Position Birth Date
Yury Krasheninnikov KRASHENINNIKOV Defender 19 Dec 1984
Bruno da Silva Xavier BRUNO XAVIER Defender 15 Aug 1984
Artur Paporotnyi PAPOROTNYI Defender 18 Nov 1985
Kirill Romanov ROMANOV Forward 20 Jan 1990
Ivan Ostrovskii OSTROVSKII Goalkeeper 25 May 1990
Jorge da Cunha Gabriel JORGINHO Forward 19 Oct 1974
Luiz Alberto Braga DATINHA Forward 12 Apr 1988
Vadim Vasilchenko VASILCHENKO Defender 11 Jun 1986
Evgeny Zakharov ZAKHAROV Forward 21 Apr 1986
Evgenii Dolnikov DOLNIKOV Goalkeeper 07 Jan 1990
Vladislav Aksenov AKSENOV Defender 13 Feb 1988
Dmitry Varaksin VARAKSIN Defender 01 Feb 1984
Alexei Ilinskiy ILINSKIY Defender 09 Apr 1990
Dmitry Shishin SHISHIN Forward 14 Feb 1986
Llorenç Gomez LLORENç Forward 03 Nov 1991
Aleksei Ilinskii ILINSKII Defender 09 Apr 1990
Nelito Oliveira da Silva Junior NELITO Defender 16 Sep 1991
Dejan Stankovic STANKOVIC Forward 25 Aug 1985
Rodrigo Soares RODRIGO Forward 16 Aug 1993
Andrei Andreev ANDREEV Defender 13 Nov 1990
Elinton Sanchotene Andrade ELINTON Goalkeeper 30 Mar 1979
Dmitrii Kartashov KARTASHOV Defender 20 May 1994
Dmitrii Shishin SHISHIN Midfielder 14 Mar 1986
Luiz Do Nascimento Braga DATINHA Defender 12 Apr 1988
Mauricio Pereira De Oliveira MAURICIO Midfielder 09 Dec 1989
Rodrigo Soares Da Costa RODRIGO Forward 16 Aug 1993
Vladislav Zharikov ZHARIKOV Midfielder 25 Oct 1994
Maxim Chuzhkov CHUZHKOV Goalkeeper 11 Apr 1987
Egor Remizov REMIZOV Midfielder 15 Nov 1999
RESULTS & SCHEDULE
June 01, 2019 - June 09, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc vybor VYB 3 2 1 0 14 12 2 7
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 3 1 0 2 13 12 1 3
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 3 1 0 2 13 14 -1 3
Cs djoker DJO 3 1 0 2 15 17 -2 3
Group Stage - Group J
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 3 0 0 25 3 22 9
Cf chelas %28por%29 CHE 3 1 1 1 12 15 -3 4
Gd alfarim GDA 3 1 0 2 14 21 -7 3
Gdp costa de caparica %28por%29 GDC 3 0 0 3 4 16 -12 0
Group Stage - Group K
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cska copia web CSK 3 3 0 0 19 5 14 9
Gd sesimbra %28por%29 SES 3 2 0 1 9 7 2 6
Ad buarcos 2017 %28por%29 BUA 3 1 0 2 16 13 3 3
Flags thumb AOK 3 0 0 3 7 26 -19 0
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 1 1 0 0 14 0 14 3
Bsc kristall KRS 1 1 0 0 11 2 9 3
Sportingportugal SCP 1 1 0 0 10 4 6 3
Domusbet catania bs CAT 1 1 0 0 9 2 7 3
Fc vybor VYB 1 1 0 0 7 6 1 3
2019 alanya belediyespor ABS 1 1 0 0 6 5 1 3
Spartak logo copia web SPK 1 1 0 0 6 2 4 3
Arturmusic ARM 1 1 0 0 5 4 1 3
Gwp logo01 web GWP 1 1 0 0 4 1 3 3
Fc delta copia web FCD 1 1 0 0 3 1 2 3
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 1 1 0 0 2 0 2 3
Levante1 LUD 1 0 1 0 5 5 0 1
Spartak varna MFC 1 0 0 1 6 7 -1 0
Bsc chargers baselland1 CHB 1 0 0 1 5 6 -1 0
C.d.bala azul BAZ 1 0 0 1 5 5 0 0
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 1 0 0 1 4 4 0 0
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 1 0 0 1 4 10 -6 0
Logo kp lodz web KPL 1 0 0 1 4 4 0 0
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 1 0 0 1 4 5 -1 0
2019 fc baggio logo BAG 1 0 0 1 2 9 -7 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 2 6 -4 0
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 1 0 0 1 2 11 -9 0
Logo bsc bg %281%29 BOC 1 0 0 1 1 3 -2 0
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 1 0 0 1 1 4 -3 0
Cs djoker DJO 1 0 0 1 0 14 -14 0
La grande motte GMP 0 0 0 0 0 0 0 0
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 1 0 0 1 0 2 -2 0
Logo cbl copia web LOU 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Gwp logo01 web GWP 3 3 0 0 16 11 5 9
Logotipo sotao web SOT 3 1 0 2 19 14 5 3
2019 fc baggio logo BAG 3 1 0 2 10 16 -6 3
Netherlands   bs egmond EGM 3 0 1 2 13 17 -4 1
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 3 3 0 0 13 1 12 9
Spartak logo copia web SPK 3 2 0 1 14 9 5 6
Bsc chargers baselland1 CHB 3 1 0 2 12 15 -3 3
Linden city bsc %28lva%29 LIN 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 3 0 0 21 7 14 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 19 12 7 6
Spartak varna MFC 3 1 0 2 12 19 -7 3
Augur AUG 3 0 0 3 10 24 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall KRS 3 3 0 0 23 6 17 9
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 3 2 0 1 9 12 -3 6
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 3 1 0 2 11 18 -7 3
Dinamo batumi BAT 3 0 0 3 4 11 -7 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs CAT 3 3 0 0 24 5 19 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 22 11 11 6
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 3 1 0 2 7 26 -19 3
Copenhagen COP 3 0 0 3 5 16 -11 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 3 2 0 1 16 8 8 6
Logo kp lodz web KPL 3 2 0 1 18 9 9 6
La grande motte GMP 3 1 1 1 12 8 4 4
Eastleigh spitfires %28eng%29 ESP 3 0 0 3 5 26 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo cbl copia web LOU 3 1 2 0 22 16 6 6
Logo bsc bg %281%29 BOC 3 1 1 1 15 17 -2 4
C.d.bala azul BAZ 3 1 0 2 14 13 1 3
Logo atlas beach soccer v2 web copia AAO 3 0 0 3 17 22 -5 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
2019 alanya belediyespor ABS 3 3 0 0 21 9 12 9
Levante1 LUD 3 2 0 1 12 5 7 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 9 19 -10 3
Rostockerrobben RSR 3 0 0 3 5 14 -9 0
Round of 16
Fc vybor VYB 1 - 5 KPL Logo kp lodz web
Gwp logo01 web GWP 1 - 9 FCD Fc delta copia web
2019 alanya belediyespor ABS 1 - 6 SPK Spartak logo copia web
Bsc kristall KRS 2 - 2 (8 - 9) (PSO) FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Domusbet catania bs CAT 4 - 3 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 3 - 5 (AET) LUD Levante1
Sporting clube braga BRA 7 - 3 GMP La grande motte
Play-off for 15th Place
Gwp logo01 web GWP 4 - 3 VYB Fc vybor
Play-off for 13th Place
La grande motte GMP 7 - 3 GWP Gwp logo01 web
Fc vybor VYB 1 - 1 (1 - 2) (PSO) CSK Cska copia web
La grande motte GMP 5 - 7 CSK Cska copia web
Play-off for 11th Place
2019 alanya belediyespor ABS 4 - 8 SCP Sportingportugal
Play-off for 9th Place
Gwp logo01 web GWP 7 - 16 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 7 - 2 CSK Cska copia web
Fc vybor VYB 2 - 10 KRS Bsc kristall
2019 alanya belediyespor ABS 9 - 5 GMP La grande motte
2019 alanya belediyespor ABS 6 - 7 ARM Arturmusic
Bsc kristall KRS 5 - 1 SCP Sportingportugal
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 0 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Arturmusic ARM 4 - 15 KRS Bsc kristall
Play-off for 7th Place
Domusbet catania bs CAT 3 - 5 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Play-off for 5th Place
Spartak logo copia web SPK 5 - 3 CAT Domusbet catania bs
Spartak logo copia web SPK 2 - 4 LOK Russia   lokomotiv moscow
Quarter-finals
Fc delta copia web FCD 8 - 6 CAT Domusbet catania bs
Logo kp lodz web KPL 5 - 0 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Levante1 LUD 3 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Spartak logo copia web SPK 3 - 5 BRA Sporting clube braga
Semi-finals
Sporting clube braga BRA 8 - 3 FCD Fc delta copia web
Logo kp lodz web KPL 2 - 1 LUD Levante1
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 6 - 7 LUD Levante1
Final
Sporting clube braga BRA 6 - 0 KPL Logo kp lodz web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC