Ja PLAYERS
Player avatar
Takasuke Goto
Position: Forward
Birth date: 04 Jun 1985

Japan

Name Shirt Name Position Birth Date
Terukina Shingo TERUKINA Goalkeeper 08 Sep 1984
Nakamura Tadaomi NAKAMURA Forward 20 Apr 1975
Makino Shinji MAKINO Forward 29 May 1976
Matsuo Naoya MATSUO Forward 18 Aug 1988
Kawaharazuka Takeshi TAKE Forward 01 Feb 1975
Toma Masashito TOMA Forward 16 Mar 1981
Yamauchi Shusei YAMAUCHI Forward 09 Sep 1985
Moreira Ozu OZU Forward 21 Jan 1986
Komaki Masayuki KOMAKI Forward 30 Aug 1982
Ginoza Tomoya GINOZA Goalkeeper 02 Apr 1985
Oda Hirofumi ODA Forward 30 Dec 1979
Tabata Teruki TABATA Forward 16 Apr 1979
Shunta Suzuki SUZUKI Forward 01 Jan 1984
Takashi Arakaki ARAKAKI Defender 26 May 1979
Tomoya Uehara UEHARA Defender 22 Mar 1984
Kunihiro Wakabayashi WAKABAYASHI Forward 06 Apr 1978
Keisuke Matsuda MATSUDA Defender 17 Oct 1984
Shotaro Haraguchi HARAGUCHI Midfielder 26 Mar 1987
Takasuke Goto GOTO Forward 04 Jun 1985
Tetsui Sugita SUGITA Goalkeeper 18 Jul 1989
Takaaki Oba OBA Midfielder 24 Dec 1992
Takuya Akaguma AKAGUMA Forward 21 Nov 1989
Takashi Takiguchi TAKIGUCHI Defender 28 Nov 1986
Yusuke Kawai KAWAI Goalkeeper 06 May 1988
Hiroaki Iso ISO Defender 05 Apr 1981
Yuki Nakahara NAKAHARA Midfielder 10 Jun 1991
Suzuki Masato SUZUKI Defender 07 Jun 1991
Iino Tomoyuki IINO Midfielder 28 Jan 1985
MASANORI OKUYAMA OKUYAMA Forward 07 Jun 1986

ACD O Sotão

Name Shirt Name Position Birth Date
Danilo Mota DANILO Goalkeeper 15 Jun 1993
Bruno Vidinha VIDINHA Midfielder 15 Jun 1993
Bruno Vidinha VIDINHA Midfielder 15 Jun 1993
Rui Hilario HILARIO Midfielder 10 Apr 1983
Alvano Murracas ALVARO Midfielder 25 Oct 1978
Ricardo Pombinho POMBINHO Midfielder 15 Dec 1982
Bruno Oliveira OLIVEIRA Midfielder 30 Nov 1996
Afonso Santos AFONSO Midfielder 05 Oct 1995
Alexandre Lanca LANCA Midfielder 12 Jan 1999
Flavio Carmo CARMO Midfielder 12 Sep 1984
Takasuke Goto GOTO Forward 04 Jun 1985
Matteo Costa MATTEO Goalkeeper 26 Sep 1989
Nuno Robalo ROBALO Midfielder 27 Jan 1983
Bruno da Silva Henriques BRUNO DA SILVA Goalkeeper 09 Dec 1996
LUIS HENRIQUE FILIPE DE FIGUEIREDO FIGUEIREDO Goalkeeper 11 Jul 1997
Cristian Torres Medina CRISTIAN T. Defender 16 Feb 1983
RICARDO ANTÓNIO DA SILVA FERREIRA RICARDO Midfielder 13 Jan 1982
LAURO FILIPE FRANÇA BORDA DE ÁGUA LAURO Defender 05 Nov 1988
SAMUEL LIMPINHO LOPES LIMPINHO Midfielder 06 Sep 2000
Lucio Carmo LUCIO Forward 09 Dec 1986
Pedro Eustaquio EUSTAQUIO Defender 03 Jun 1995
Mathew Santos MATHEW Midfielder 20 Jul 1987
Ruben Trindade Saraiva RUBEN Goalkeeper 01 Dec 2000
Pablo Perez PABLO Forward 28 Jul 1985
Diego Salvador Da Silva DIEGO Midfielder 30 Aug 1990
Silvio De Oliveira Rufino Junior SILVINHO Defender 07 Aug 1988

CR Flamengo

Name Shirt Name Position Birth Date
Everaldo Santos Souza SOUZA Defender 27 Nov 1984
Jose Ueudison Marques da Silva  EUDIM Midfielder 10 May 1986
Benjamin Pereira da Silva BENJAMIN Forward 29 May 1970
Willian F. de Oliveira WILLIAN Goalkeeper 24 Jul 1989
Antonio Carlos TOINHO Defender 16 Aug 1987
Rodrigo M. Gama DIGO GAMA Midfielder 08 Jul 1984
Leonardo Barral Martins Santos LEO Forward 29 Dec 1989
Giulliano Ciarelli GIULLIANO Goalkeeper 07 Mar 1978
Ricardo Case CASE Defender 26 May 1976
Luiz Alberto Braga DATINHA Forward 12 Apr 1988
Gabriel Novaes de Moura GABRIEL Defender 27 Oct 1981
Carlos Andre Ferreira Da Silva ANDREZINHO Midfielder 23 Aug 1991
Deiwerson Pureza Oureza DMAIS Midfielder 24 May 1991
Frederick Mazzei FRED Forward 20 Dec 1984
Bernardo Barral Martins Santos BE MARTINS Midfielder 29 Dec 1989
Higor Figueiredo de Matos GUIGUI Forward 07 Aug 1985
Elinton Sanchotene Andrade ELINTON Goalkeeper 30 Mar 1979
Marcelo Bueno BUENO Defender 30 Jul 1972
Frederico Cabral FRED Forward 11 Feb 1989
Mauricio Pereira Braz de Oliveira MAURICINHO Forward 09 Dec 1989
Thiago Santos THIAGO SANTOS Goalkeeper 11 Sep 1983
Antonio Damasio TOINHO Defender 16 Aug 1987
Augusto Matheus TWO Defender 05 Mar 1997
Andre Portela da Silva ANDRE Midfielder 23 Aug 1991
Thanger Nascimento THANGER Midfielder 19 Apr 1993
Michel Nascimento MAIKINHO Forward 08 Mar 1993
Benjamin Junior BENJAMIN JR Forward 12 Mar 1994
Takasuke Goto GOTO Forward 04 Jun 1985
Jeison Levid Sánchez Escobar LEVID Goalkeeper 26 Jul 1991
Anderson Wesley ANDERSON Forward 04 Jun 1990
Thiago Oliveira do Rosario Rozendo THIAGO Goalkeeper 04 Nov 1987
Filipe Pereira da Silva Campos FILIPE Goalkeeper 26 Feb 1991
Roman Pachev PACHEV Defender 10 Sep 1987
Junior Paulo Gil GIL Defender 27 Oct 1982
SERGEI STEPLIANI STEPLIANI Forward 09 Apr 1987
Gustavo da Silva Torres GUSTAVO Midfielder 30 Mar 2000
Paulo Victor da Silva PAULO Forward 18 Oct 1988
Alejandro Sidney Maia Sales SALES Forward 29 Dec 1998
Thyago Henrique Pimenta Felizardo T. PIMENTA Defender 16 Aug 1988
Maksym Voitok VOITOK Forward 01 Nov 1991

Marseille Beach Team

Name Shirt Name Position Birth Date
Anthony Mendy MENDY Midfielder 05 Oct 1983
Franck Gnepo GNEPO Forward 12 Aug 1982
Grégory Iborra IBORRA Defender 17 Sep 1983
Ben Salim Boina BOINA Goalkeeper 19 Jul 1991
Frédéric Marques MARQUES Defender 25 Aug 1978
Jeremy Bru BRU Forward 29 Nov 1989
Anziz Mansoibou MANSOIBOU Defender 03 Sep 1987
Davide Quaziz QUAZIZ Defender 31 Mar 1988
Abdelghani Mahraoui MAHRAOUI Midfielder 25 Feb 1978
Sébastien Tognarelli TOGNARELLI Defender 10 Jul 1985
Laurent Torre TORRE Goalkeeper 05 May 1983
Ben Salime BOINA Goalkeeper 19 Jul 1991
DIONIZIO SANTOS DIAS DIONIZIO Forward 11 Nov 1999
COULIBALY KIDJOU Defender 30 Dec 1978
Arnaud Szymanski SZYMANSKI Forward 01 Mar 1979
Takasuke Goto GOTO Forward 04 Jun 1985
Samir Belamri BELAMRI Goalkeeper 09 Mar 1988
Sébastien Huck HUCK Midfielder 09 Mar 1988
RESULTS & SCHEDULE
June 01, 2019 - June 09, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc vybor VYB 3 2 1 0 14 12 2 7
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 3 1 0 2 13 12 1 3
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 3 1 0 2 13 14 -1 3
Cs djoker DJO 3 1 0 2 15 17 -2 3
Group Stage - Group J
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 3 0 0 25 3 22 9
Cf chelas %28por%29 CHE 3 1 1 1 12 15 -3 4
Gd alfarim GDA 3 1 0 2 14 21 -7 3
Gdp costa de caparica %28por%29 GDC 3 0 0 3 4 16 -12 0
Group Stage - Group K
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cska copia web CSK 3 3 0 0 19 5 14 9
Gd sesimbra %28por%29 SES 3 2 0 1 9 7 2 6
Ad buarcos 2017 %28por%29 BUA 3 1 0 2 16 13 3 3
Flags thumb AOK 3 0 0 3 7 26 -19 0
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 1 1 0 0 14 0 14 3
Bsc kristall KRS 1 1 0 0 11 2 9 3
Sportingportugal SCP 1 1 0 0 10 4 6 3
Domusbet catania bs CAT 1 1 0 0 9 2 7 3
Fc vybor VYB 1 1 0 0 7 6 1 3
2019 alanya belediyespor ABS 1 1 0 0 6 5 1 3
Spartak logo copia web SPK 1 1 0 0 6 2 4 3
Arturmusic ARM 1 1 0 0 5 4 1 3
Gwp logo01 web GWP 1 1 0 0 4 1 3 3
Fc delta copia web FCD 1 1 0 0 3 1 2 3
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 1 1 0 0 2 0 2 3
Levante1 LUD 1 0 1 0 5 5 0 1
Spartak varna MFC 1 0 0 1 6 7 -1 0
Bsc chargers baselland1 CHB 1 0 0 1 5 6 -1 0
C.d.bala azul BAZ 1 0 0 1 5 5 0 0
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 1 0 0 1 4 4 0 0
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 1 0 0 1 4 10 -6 0
Logo kp lodz web KPL 1 0 0 1 4 4 0 0
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 1 0 0 1 4 5 -1 0
2019 fc baggio logo BAG 1 0 0 1 2 9 -7 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 2 6 -4 0
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 1 0 0 1 2 11 -9 0
Logo bsc bg %281%29 BOC 1 0 0 1 1 3 -2 0
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 1 0 0 1 1 4 -3 0
Cs djoker DJO 1 0 0 1 0 14 -14 0
La grande motte GMP 0 0 0 0 0 0 0 0
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 1 0 0 1 0 2 -2 0
Logo cbl copia web LOU 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Gwp logo01 web GWP 3 3 0 0 16 11 5 9
Logotipo sotao web SOT 3 1 0 2 19 14 5 3
2019 fc baggio logo BAG 3 1 0 2 10 16 -6 3
Netherlands   bs egmond EGM 3 0 1 2 13 17 -4 1
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 3 3 0 0 13 1 12 9
Spartak logo copia web SPK 3 2 0 1 14 9 5 6
Bsc chargers baselland1 CHB 3 1 0 2 12 15 -3 3
Linden city bsc %28lva%29 LIN 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 3 0 0 21 7 14 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 19 12 7 6
Spartak varna MFC 3 1 0 2 12 19 -7 3
Augur AUG 3 0 0 3 10 24 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall KRS 3 3 0 0 23 6 17 9
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 3 2 0 1 9 12 -3 6
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 3 1 0 2 11 18 -7 3
Dinamo batumi BAT 3 0 0 3 4 11 -7 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs CAT 3 3 0 0 24 5 19 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 22 11 11 6
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 3 1 0 2 7 26 -19 3
Copenhagen COP 3 0 0 3 5 16 -11 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 3 2 0 1 16 8 8 6
Logo kp lodz web KPL 3 2 0 1 18 9 9 6
La grande motte GMP 3 1 1 1 12 8 4 4
Eastleigh spitfires %28eng%29 ESP 3 0 0 3 5 26 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo cbl copia web LOU 3 1 2 0 22 16 6 6
Logo bsc bg %281%29 BOC 3 1 1 1 15 17 -2 4
C.d.bala azul BAZ 3 1 0 2 14 13 1 3
Logo atlas beach soccer v2 web copia AAO 3 0 0 3 17 22 -5 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
2019 alanya belediyespor ABS 3 3 0 0 21 9 12 9
Levante1 LUD 3 2 0 1 12 5 7 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 9 19 -10 3
Rostockerrobben RSR 3 0 0 3 5 14 -9 0
Round of 16
Fc vybor VYB 1 - 5 KPL Logo kp lodz web
Gwp logo01 web GWP 1 - 9 FCD Fc delta copia web
2019 alanya belediyespor ABS 1 - 6 SPK Spartak logo copia web
Bsc kristall KRS 2 - 2 (8 - 9) (PSO) FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Domusbet catania bs CAT 4 - 3 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 3 - 5 (AET) LUD Levante1
Sporting clube braga BRA 7 - 3 GMP La grande motte
Play-off for 15th Place
Gwp logo01 web GWP 4 - 3 VYB Fc vybor
Play-off for 13th Place
La grande motte GMP 7 - 3 GWP Gwp logo01 web
Fc vybor VYB 1 - 1 (1 - 2) (PSO) CSK Cska copia web
La grande motte GMP 5 - 7 CSK Cska copia web
Play-off for 11th Place
2019 alanya belediyespor ABS 4 - 8 SCP Sportingportugal
Play-off for 9th Place
Gwp logo01 web GWP 7 - 16 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 7 - 2 CSK Cska copia web
Fc vybor VYB 2 - 10 KRS Bsc kristall
2019 alanya belediyespor ABS 9 - 5 GMP La grande motte
2019 alanya belediyespor ABS 6 - 7 ARM Arturmusic
Bsc kristall KRS 5 - 1 SCP Sportingportugal
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 0 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Arturmusic ARM 4 - 15 KRS Bsc kristall
Play-off for 7th Place
Domusbet catania bs CAT 3 - 5 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Play-off for 5th Place
Spartak logo copia web SPK 5 - 3 CAT Domusbet catania bs
Spartak logo copia web SPK 2 - 4 LOK Russia   lokomotiv moscow
Quarter-finals
Fc delta copia web FCD 8 - 6 CAT Domusbet catania bs
Logo kp lodz web KPL 5 - 0 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Levante1 LUD 3 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Spartak logo copia web SPK 3 - 5 BRA Sporting clube braga
Semi-finals
Sporting clube braga BRA 8 - 3 FCD Fc delta copia web
Logo kp lodz web KPL 2 - 1 LUD Levante1
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 6 - 7 LUD Levante1
Final
Sporting clube braga BRA 6 - 0 KPL Logo kp lodz web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC