Ja PLAYERS
Player avatar
Taiarui Heimanu
Position: Defender
Birth date: 24 Aug 1986

Tahiti

Name Shirt Name Position Birth Date
Franck Revel REVEL Goalkeeper 18 Jul 1984
William Tauraa TAURAA Defender 14 Mar 1984
Marama Amau MESH Midfielder 13 Jan 1991
Taiarui Heimanu TAIARUI Defender 24 Aug 1986
Bennett Raimonana MO Midfielder 15 Feb 1987
Lehartel Tainui LEHARTEL Defender 27 Mar 1991
Raimana Li Fung Kuee LI FUNG KUEE Midfielder 10 Apr 1985
Patrick Tepa TEPA Midfielder 28 May 1989
Naea Bennett BENNETT Forward 08 Jul 1977
Charles Tearii Labaste LABASTE Forward 19 Jul 1991
Heiarii Tavanae TAVANA Forward 15 Feb 1992
Angelo Tchen TCHEN Defender 08 Mar 1982
Jonathan Torohia TOROHIA Goalkeeper 22 May 1985
Daniel Zaveroni ZAVERONI Winger 10 Oct 1975
Rainui Tze-Yu TZE YU Forward 26 Feb 1992
Amaiterai Doom DOOM Midfielder 06 Aug 1990
Tunui Pihaatae PIHAATAE Defender 10 Oct 1991
Ariihau Andre Teriitau TERIITAU Defender 22 Jan 1989
Durot Teva DUDU Goalkeeper 31 Jan 1987
CHAN KAT GERVAIS CHAN KAT Midfielder 16 Nov 1992
SALEM HEIRAUARII SALEM Forward 23 Apr 1998
Jacques Tetauira TETAUIRA Midfielder 17 Mar 1996

BSC Sable Dancers Bern

Name Shirt Name Position Birth Date
Stephan Leu LEU Forward 26 Mar 1982
Angelo Schirinzi SCHIRINZI Forward 05 Nov 1972
Phillipp Borer BORER Forward 15 Jun 1990
Nico Stalder STALDER Goalkeeper 01 Nov 1983
Marama Amau MESH Midfielder 13 Jan 1991
Taiarui Heimanu TAIARUI Defender 24 Aug 1986
Charles Tearii Labaste LABASTE Forward 19 Jul 1991
Angelo Tchen TCHEN Defender 08 Mar 1982
Ivan Fernández FERNáNDEZ Goalkeeper 23 Mar 1988
Daniel Zaveroni ZAVERONI Winger 10 Oct 1975
Tehei Hauata HAUATA Goalkeeper 20 Apr 1991
Heiarii Tavanae TAVANA Forward 15 Feb 1992
Aaron Clarke CLARKE Midfielder 10 Jun 1991
Matteo Marrucci MARRUCCI Forward 18 Oct 1983
Marco Lisser LISSER Goalkeeper 26 Mar 1996
Nicola Werder WERDER Defender 05 Feb 1992
Gaetano Germano GERMANO Midfielder 25 Mar 1992
Francisco Bruno BRUNO Midfielder 19 Nov 1986

FC Barcelona

Name Shirt Name Position Birth Date
Dejan Stankovic STANKOVIC Forward 25 Aug 1985
Juan Manuel Martin JUANMA Defender 06 Aug 1979
Nicolás Alvarado Caporale NICO Defender 24 Jul 1976
Ramiro Figueiras Amarelle AMARELLE Forward 17 Dec 1977
Cristian Torres Medina CRISTIAN T. Defender 16 Feb 1983
Phillipp Borer BORER Forward 15 Jun 1990
F. Jesus Donaire DONA Goalkeeper 16 Aug 1982
Antonio Mayor Hernández ANTONIO Forward 20 Apr 1983
Moreira Ozu OZU Forward 21 Jan 1986
Jonathan Torohia TOROHIA Goalkeeper 22 May 1985
Francisco Jesus Donaire DONA Goalkeeper 16 Aug 1982
Daniel Pajón Gómez PAJóN Winger 20 Oct 1984
Miguel Beiro Costa MIGUEL BEIRO Defender 03 Jun 1970
Cristian Méndez CHRISTIAN Goalkeeper 05 Mar 1983
Dario Ramacciotti RAMACCIOTTI Defender 04 Oct 1987
Llorenç Gomez LLORENç Forward 03 Nov 1991
Raul Merida R. MERIDA Defender 24 Dec 1984
Bruno da Silva Xavier BRUNO XAVIER Defender 15 Aug 1984
José Eliodoro Portillo Lara PORTILLO Goalkeeper 06 May 1989
Taiarui Heimanu TAIARUI Defender 24 Aug 1986
Luiz Alberto Braga DATINHA Forward 12 Apr 1988
Emmanuele Zurlo ZURLO Forward 27 Feb 1988
Dario Soutullo SOUTULLO Goalkeeper 29 Jun 1989
Noel Ott OTT Forward 15 Jan 1994
Ezequiel Carrera Tracisto E. CARRERA Forward 28 May 1988
Nicolas Lautaro ARBORELO Forward 28 May 1978
Fernando Guisado Perez FERNANDO Forward 06 Oct 1989
Aaron Clarke CLARKE Midfielder 10 Jun 1991

Sporting Clube de Portugal

Name Shirt Name Position Birth Date
Sandro Spaccarotella SPACCA Midfielder 05 Aug 1982
Moritz Jaeggy MO Defender 01 Jan 1983
Rui Coimbra COIMBRA Defender 14 Apr 1986
Nuno Miguel Belchior BELCHIOR Forward 09 Oct 1982
Paulo Alexandre Silva Graça GRAçA Goalkeeper 13 Sep 1978
Michele Leghissa LEGHISSA Defender 21 Oct 1975
Joao Vitor Tavares Saraiva MADJER Forward 22 Jan 1977
Fernando Valença FERNANDO DDI Defender 08 Mar 1981
Ahmded Tombaki AHMED Goalkeeper 21 Oct 1983
Tiago Petrony Ferreira PETRONY Goalkeeper 18 Nov 1988
Renat Sultanov SULTANOV Forward 23 Aug 1983
Jordan Alexandre Santos JORDAN Midfielder 02 Jul 1991
Ricardo Baptista RICARDINHO Midfielder 24 Jul 1989
Amid Nazarov AMID Goalkeeper 23 Jul 1989
Duarte Vivo DUARTE Midfielder 04 May 1990
Carlos Pedreiro PEDREIRO Goalkeeper 10 Feb 1985
Nelito Oliveira da Silva Junior NELITO Defender 16 Sep 1991
Rashed Vaziri RASHED Forward 10 Jun 1985
Rashed Vaziri RASHED Forward 10 Jun 1985
Eribaldo Junior JUNINHO Midfielder 20 Sep 1973
Kamal Ali Sulaiman KAMAL Defender 07 May 1989
Mario Fernando Duarte MARINHO Defender 27 Aug 1972
Nelson Viana RUDY Defender 01 Dec 1979
Taiarui Heimanu TAIARUI Defender 24 Aug 1986
Mathew Santos MATHEW Midfielder 20 Jul 1987
Antonio Hernandez ANTONIO Forward 20 Apr 1983
Noel Ott OTT Forward 15 Jan 1994
Pedro Eustaguio PEDRO Midfielder 06 Mar 1995
Francisco Jesus Donaire DONA Goalkeeper 16 Aug 1982
José Ueudson Marques da Silva EUDIN Midfielder 10 May 1986
Tiago Batalha BATALHA Defender 01 Sep 1989
Jordan Santos JORDAN Forward 22 Jul 1991
José Maria Fonseca Zé MARIA Forward 23 Jul 1982
Paulo Conceição PAULINHO Midfielder 06 Jul 1986
Wanderson Antonio WANDERSON Goalkeeper 11 May 1984
Alan Santos de Farias ALAN SANTOS Defender 06 Jan 1988
BRUNO ALEXANDRE CAETANO CEPEDA DA COSTA CEPEDA Midfielder 19 Jan 1990
Benjamin Junior BENJAMIN JR Forward 12 Mar 1994
Jenilson Brito Rodrigues MAO Goalkeeper 06 Dec 1978
Rafael Amorim Silva RAFINHA Midfielder 10 Nov 1988
Diogo Catarino da Silva CATARINO Defender 09 Jan 1990
FILIPE OLIVEIRA FILIPE Goalkeeper 18 Jul 1997
JOSE LUCAS DE LA CRUZ DE OLIVEIRA ZE LUCAS Midfielder 05 Jun 1990
Eliott Mounoud ELIOTT Goalkeeper 10 Aug 1995
RESULTS & SCHEDULE
June 01, 2019 - June 09, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc vybor VYB 3 2 1 0 14 12 2 7
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 3 1 0 2 13 12 1 3
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 3 1 0 2 13 14 -1 3
Cs djoker DJO 3 1 0 2 15 17 -2 3
Group Stage - Group J
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 3 0 0 25 3 22 9
Cf chelas %28por%29 CHE 3 1 1 1 12 15 -3 4
Gd alfarim GDA 3 1 0 2 14 21 -7 3
Gdp costa de caparica %28por%29 GDC 3 0 0 3 4 16 -12 0
Group Stage - Group K
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cska copia web CSK 3 3 0 0 19 5 14 9
Gd sesimbra %28por%29 SES 3 2 0 1 9 7 2 6
Ad buarcos 2017 %28por%29 BUA 3 1 0 2 16 13 3 3
Flags thumb AOK 3 0 0 3 7 26 -19 0
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 1 1 0 0 14 0 14 3
Bsc kristall KRS 1 1 0 0 11 2 9 3
Sportingportugal SCP 1 1 0 0 10 4 6 3
Domusbet catania bs CAT 1 1 0 0 9 2 7 3
Fc vybor VYB 1 1 0 0 7 6 1 3
2019 alanya belediyespor ABS 1 1 0 0 6 5 1 3
Spartak logo copia web SPK 1 1 0 0 6 2 4 3
Arturmusic ARM 1 1 0 0 5 4 1 3
Gwp logo01 web GWP 1 1 0 0 4 1 3 3
Fc delta copia web FCD 1 1 0 0 3 1 2 3
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 1 1 0 0 2 0 2 3
Levante1 LUD 1 0 1 0 5 5 0 1
Spartak varna MFC 1 0 0 1 6 7 -1 0
Bsc chargers baselland1 CHB 1 0 0 1 5 6 -1 0
C.d.bala azul BAZ 1 0 0 1 5 5 0 0
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 1 0 0 1 4 4 0 0
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 1 0 0 1 4 10 -6 0
Logo kp lodz web KPL 1 0 0 1 4 4 0 0
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 1 0 0 1 4 5 -1 0
2019 fc baggio logo BAG 1 0 0 1 2 9 -7 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 2 6 -4 0
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 1 0 0 1 2 11 -9 0
Logo bsc bg %281%29 BOC 1 0 0 1 1 3 -2 0
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 1 0 0 1 1 4 -3 0
Cs djoker DJO 1 0 0 1 0 14 -14 0
La grande motte GMP 0 0 0 0 0 0 0 0
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 1 0 0 1 0 2 -2 0
Logo cbl copia web LOU 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Gwp logo01 web GWP 3 3 0 0 16 11 5 9
Logotipo sotao web SOT 3 1 0 2 19 14 5 3
2019 fc baggio logo BAG 3 1 0 2 10 16 -6 3
Netherlands   bs egmond EGM 3 0 1 2 13 17 -4 1
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 3 3 0 0 13 1 12 9
Spartak logo copia web SPK 3 2 0 1 14 9 5 6
Bsc chargers baselland1 CHB 3 1 0 2 12 15 -3 3
Linden city bsc %28lva%29 LIN 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 3 0 0 21 7 14 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 19 12 7 6
Spartak varna MFC 3 1 0 2 12 19 -7 3
Augur AUG 3 0 0 3 10 24 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall KRS 3 3 0 0 23 6 17 9
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 3 2 0 1 9 12 -3 6
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 3 1 0 2 11 18 -7 3
Dinamo batumi BAT 3 0 0 3 4 11 -7 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs CAT 3 3 0 0 24 5 19 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 22 11 11 6
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 3 1 0 2 7 26 -19 3
Copenhagen COP 3 0 0 3 5 16 -11 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 3 2 0 1 16 8 8 6
Logo kp lodz web KPL 3 2 0 1 18 9 9 6
La grande motte GMP 3 1 1 1 12 8 4 4
Eastleigh spitfires %28eng%29 ESP 3 0 0 3 5 26 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo cbl copia web LOU 3 1 2 0 22 16 6 6
Logo bsc bg %281%29 BOC 3 1 1 1 15 17 -2 4
C.d.bala azul BAZ 3 1 0 2 14 13 1 3
Logo atlas beach soccer v2 web copia AAO 3 0 0 3 17 22 -5 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
2019 alanya belediyespor ABS 3 3 0 0 21 9 12 9
Levante1 LUD 3 2 0 1 12 5 7 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 9 19 -10 3
Rostockerrobben RSR 3 0 0 3 5 14 -9 0
Round of 16
Fc vybor VYB 1 - 5 KPL Logo kp lodz web
Gwp logo01 web GWP 1 - 9 FCD Fc delta copia web
2019 alanya belediyespor ABS 1 - 6 SPK Spartak logo copia web
Bsc kristall KRS 2 - 2 (8 - 9) (PSO) FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Domusbet catania bs CAT 4 - 3 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 3 - 5 (AET) LUD Levante1
Sporting clube braga BRA 7 - 3 GMP La grande motte
Play-off for 15th Place
Gwp logo01 web GWP 4 - 3 VYB Fc vybor
Play-off for 13th Place
La grande motte GMP 7 - 3 GWP Gwp logo01 web
Fc vybor VYB 1 - 1 (1 - 2) (PSO) CSK Cska copia web
La grande motte GMP 5 - 7 CSK Cska copia web
Play-off for 11th Place
2019 alanya belediyespor ABS 4 - 8 SCP Sportingportugal
Play-off for 9th Place
Gwp logo01 web GWP 7 - 16 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 7 - 2 CSK Cska copia web
Fc vybor VYB 2 - 10 KRS Bsc kristall
2019 alanya belediyespor ABS 9 - 5 GMP La grande motte
2019 alanya belediyespor ABS 6 - 7 ARM Arturmusic
Bsc kristall KRS 5 - 1 SCP Sportingportugal
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 0 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Arturmusic ARM 4 - 15 KRS Bsc kristall
Play-off for 7th Place
Domusbet catania bs CAT 3 - 5 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Play-off for 5th Place
Spartak logo copia web SPK 5 - 3 CAT Domusbet catania bs
Spartak logo copia web SPK 2 - 4 LOK Russia   lokomotiv moscow
Quarter-finals
Fc delta copia web FCD 8 - 6 CAT Domusbet catania bs
Logo kp lodz web KPL 5 - 0 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Levante1 LUD 3 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Spartak logo copia web SPK 3 - 5 BRA Sporting clube braga
Semi-finals
Sporting clube braga BRA 8 - 3 FCD Fc delta copia web
Logo kp lodz web KPL 2 - 1 LUD Levante1
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 6 - 7 LUD Levante1
Final
Sporting clube braga BRA 6 - 0 KPL Logo kp lodz web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC