Ja PLAYERS
Player avatar
Jacques Tetauira
Position: Midfielder
Birth date: 17 Mar 1996

France

Name Shirt Name Position Birth Date
Jeremy Basquaise BASQUAISE Defender 21 Sep 1985
Stephane François FRANçOIS Defender 11 Apr 1976
Mickael Pagis PAGIS Forward 17 Aug 1973
Denis Fort FORT Goalkeeper 05 Jul 1980
Julien Soares SOARES Defender 22 Oct 1988
Didier Samoun SAMOUN Forward 28 Aug 1980
Anthony Barbotti BARBOTTI Forward 08 Mar 1988
Ghyslain Touchat TOUCHAT Forward 03 Sep 1980
Frédéric Mendy MENDY Defender 05 Jul 1980
Jean-Marc Edouard EDOUARD Forward 05 Jun 1973
Ben Salim Boina BOINA Goalkeeper 19 Jul 1991
Robin Gasset GASSET Goalkeeper 12 Feb 1981
Sebastien Sansoni SANSONI Defender 30 Jan 1978
Anthony Fayos FAYOS Defender 28 Oct 1986
Johan Soares SOARES Forward 24 Jan 1989
Jeremy Bru BRU Forward 29 Nov 1989
Grégory Iborra IBORRA Defender 17 Sep 1983
Nasser Boucenna BOUCENNA Forward 09 Jan 1978
Franck Gnepo GNEPO Forward 12 Aug 1982
Anziz Mansoibou MANSOIBOU Defender 03 Sep 1987
Jean-Michel Rodriguez RODRIGUEZ Forward 10 Aug 1981
Anthony Mendy MENDY Midfielder 05 Oct 1983
Baptiste Valette VALETTE Goalkeeper 01 Sep 1992
Antoine Bothorel BOTHOREL Goalkeeper 05 Jul 1980
Noel Sciortino SCIORTINO Forward 25 Dec 1971
Remy Ruiz RUIZ Goalkeeper 16 Dec 1981
Thierry Ottavy OTTAVY Defender 09 Feb 1972
Christophe Devaux DEVAUX Defender 16 May 1975
Frédéric Marques MARQUES Defender 25 Aug 1978
Jean-Daniel Padovanni PADOVANNI Goalkeeper 17 Jan 1980
Romain Tossem TOSSEM Forward 20 May 1988
Christopher Lauthe LAUTHE Midfielder 25 Nov 1985
Ronan le Crom LE CROM Goalkeeper 13 Jul 1974
Yannick Fischer FISCHER Defender 17 Dec 1974
Sébastien Huck HUCK Midfielder 09 Mar 1988
Anthony Cianni CIANNI Goalkeeper 02 Feb 1990
Gregory Beaugrard BEAUGRARD Defender 25 Jan 1981
Francois Cordenier CORDENIER Goalkeeper 21 Jan 1989
Bryan Maison MAISON Defender 04 Jul 1997
Leo Grandon GRANDON Midfielder 22 Feb 1995
Lorenzo Dupin DUPIN Goalkeeper 30 Oct 1995
Baptiste Bizot BIZOT Midfielder 29 Aug 1985
Victor Angeletti ANGELETTI Midfielder 20 Nov 1994
Stephane Belhomme BELHOMME Forward 19 Nov 1995
P. Antoine Darracq DARRACQ Forward 12 Jul 1983
Martin Wallon WALLON Defender 23 Oct 1996
Francois Cordenier CORDENIER Goalkeeper 09 Jun 1970
Thomas Jacquemin JACQUEMIN Goalkeeper 31 Oct 1995
Romain Rambier RAMBIER Defender 29 Aug 1981
Quentin Gosselin GOSSELIN Defender 12 Apr 1996
Sébastien Tognarelli TOGNARELLI Defender 10 Jul 1985
Lucas Arini ARINI Defender 12 Apr 1996
Oliver Leblanc LEBLANC Midfielder 16 May 1987
Mathieu Prouvost PROUVOST Goalkeeper 14 Aug 1997
Jacques Tetauira TETAUIRA Midfielder 17 Mar 1996
Teheipuarii Hauata HAUATA Goalkeeper 20 Jan 1991
DIONIZIO SANTOS DIAS DIONIZIO Forward 11 Nov 1999

Tahiti

Name Shirt Name Position Birth Date
Franck Revel REVEL Goalkeeper 18 Jul 1984
William Tauraa TAURAA Defender 14 Mar 1984
Marama Amau MESH Midfielder 13 Jan 1991
Taiarui Heimanu TAIARUI Defender 24 Aug 1986
Bennett Raimonana MO Midfielder 15 Feb 1987
Lehartel Tainui LEHARTEL Defender 27 Mar 1991
Raimana Li Fung Kuee LI FUNG KUEE Midfielder 10 Apr 1985
Patrick Tepa TEPA Midfielder 28 May 1989
Naea Bennett BENNETT Forward 08 Jul 1977
Charles Tearii Labaste LABASTE Forward 19 Jul 1991
Heiarii Tavanae TAVANA Forward 15 Feb 1992
Angelo Tchen TCHEN Defender 08 Mar 1982
Jonathan Torohia TOROHIA Goalkeeper 22 May 1985
Daniel Zaveroni ZAVERONI Winger 10 Oct 1975
Rainui Tze-Yu TZE YU Forward 26 Feb 1992
Amaiterai Doom DOOM Midfielder 06 Aug 1990
Tunui Pihaatae PIHAATAE Defender 10 Oct 1991
Ariihau Andre Teriitau TERIITAU Defender 22 Jan 1989
Durot Teva DUDU Goalkeeper 31 Jan 1987
CHAN KAT GERVAIS CHAN KAT Midfielder 16 Nov 1992
SALEM HEIRAUARII SALEM Forward 23 Apr 1998
Jacques Tetauira TETAUIRA Midfielder 17 Mar 1996
RESULTS & SCHEDULE
June 01, 2019 - June 09, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group K
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cska copia web CSK 3 3 0 0 19 5 14 9
Gd sesimbra %28por%29 SES 3 2 0 1 9 7 2 6
Ad buarcos 2017 %28por%29 BUA 3 1 0 2 16 13 3 3
Flags thumb AOK 3 0 0 3 7 26 -19 0
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 1 1 0 0 14 0 14 3
Bsc kristall KRS 1 1 0 0 11 2 9 3
Sportingportugal SCP 1 1 0 0 10 4 6 3
Domusbet catania bs CAT 1 1 0 0 9 2 7 3
Fc vybor VYB 1 1 0 0 7 6 1 3
2019 alanya belediyespor ABS 1 1 0 0 6 5 1 3
Spartak logo copia web SPK 1 1 0 0 6 2 4 3
Arturmusic ARM 1 1 0 0 5 4 1 3
Gwp logo01 web GWP 1 1 0 0 4 1 3 3
Fc delta copia web FCD 1 1 0 0 3 1 2 3
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 1 1 0 0 2 0 2 3
Levante1 LUD 1 0 1 0 5 5 0 1
Spartak varna MFC 1 0 0 1 6 7 -1 0
Bsc chargers baselland1 CHB 1 0 0 1 5 6 -1 0
C.d.bala azul BAZ 1 0 0 1 5 5 0 0
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 1 0 0 1 4 4 0 0
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 1 0 0 1 4 10 -6 0
Logo kp lodz web KPL 1 0 0 1 4 4 0 0
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 1 0 0 1 4 5 -1 0
2019 fc baggio logo BAG 1 0 0 1 2 9 -7 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 2 6 -4 0
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 1 0 0 1 2 11 -9 0
Logo bsc bg %281%29 BOC 1 0 0 1 1 3 -2 0
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 1 0 0 1 1 4 -3 0
Cs djoker DJO 1 0 0 1 0 14 -14 0
La grande motte GMP 0 0 0 0 0 0 0 0
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 1 0 0 1 0 2 -2 0
Logo cbl copia web LOU 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc vybor VYB 3 2 1 0 14 12 2 7
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 3 1 0 2 13 12 1 3
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 3 1 0 2 13 14 -1 3
Cs djoker DJO 3 1 0 2 15 17 -2 3
Group Stage - Group J
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 3 0 0 25 3 22 9
Cf chelas %28por%29 CHE 3 1 1 1 12 15 -3 4
Gd alfarim GDA 3 1 0 2 14 21 -7 3
Gdp costa de caparica %28por%29 GDC 3 0 0 3 4 16 -12 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Gwp logo01 web GWP 3 3 0 0 16 11 5 9
Logotipo sotao web SOT 3 1 0 2 19 14 5 3
2019 fc baggio logo BAG 3 1 0 2 10 16 -6 3
Netherlands   bs egmond EGM 3 0 1 2 13 17 -4 1
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 3 3 0 0 13 1 12 9
Spartak logo copia web SPK 3 2 0 1 14 9 5 6
Bsc chargers baselland1 CHB 3 1 0 2 12 15 -3 3
Linden city bsc %28lva%29 LIN 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 3 0 0 21 7 14 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 19 12 7 6
Spartak varna MFC 3 1 0 2 12 19 -7 3
Augur AUG 3 0 0 3 10 24 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall KRS 3 3 0 0 23 6 17 9
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 3 2 0 1 9 12 -3 6
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 3 1 0 2 11 18 -7 3
Dinamo batumi BAT 3 0 0 3 4 11 -7 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs CAT 3 3 0 0 24 5 19 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 22 11 11 6
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 3 1 0 2 7 26 -19 3
Copenhagen COP 3 0 0 3 5 16 -11 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 3 2 0 1 16 8 8 6
Logo kp lodz web KPL 3 2 0 1 18 9 9 6
La grande motte GMP 3 1 1 1 12 8 4 4
Eastleigh spitfires %28eng%29 ESP 3 0 0 3 5 26 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo cbl copia web LOU 3 1 2 0 22 16 6 6
Logo bsc bg %281%29 BOC 3 1 1 1 15 17 -2 4
C.d.bala azul BAZ 3 1 0 2 14 13 1 3
Logo atlas beach soccer v2 web copia AAO 3 0 0 3 17 22 -5 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
2019 alanya belediyespor ABS 3 3 0 0 21 9 12 9
Levante1 LUD 3 2 0 1 12 5 7 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 9 19 -10 3
Rostockerrobben RSR 3 0 0 3 5 14 -9 0
Round of 16
Fc vybor VYB 1 - 5 KPL Logo kp lodz web
Gwp logo01 web GWP 1 - 9 FCD Fc delta copia web
2019 alanya belediyespor ABS 1 - 6 SPK Spartak logo copia web
Bsc kristall KRS 2 - 2 (8 - 9) (PSO) FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Domusbet catania bs CAT 4 - 3 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 3 - 5 (AET) LUD Levante1
Sporting clube braga BRA 7 - 3 GMP La grande motte
Play-off for 15th Place
Gwp logo01 web GWP 4 - 3 VYB Fc vybor
Play-off for 13th Place
La grande motte GMP 7 - 3 GWP Gwp logo01 web
Fc vybor VYB 1 - 1 (1 - 2) (PSO) CSK Cska copia web
La grande motte GMP 5 - 7 CSK Cska copia web
Play-off for 11th Place
2019 alanya belediyespor ABS 4 - 8 SCP Sportingportugal
Play-off for 9th Place
Gwp logo01 web GWP 7 - 16 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 7 - 2 CSK Cska copia web
Fc vybor VYB 2 - 10 KRS Bsc kristall
2019 alanya belediyespor ABS 9 - 5 GMP La grande motte
2019 alanya belediyespor ABS 6 - 7 ARM Arturmusic
Bsc kristall KRS 5 - 1 SCP Sportingportugal
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 0 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Arturmusic ARM 4 - 15 KRS Bsc kristall
Play-off for 7th Place
Domusbet catania bs CAT 3 - 5 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Play-off for 5th Place
Spartak logo copia web SPK 5 - 3 CAT Domusbet catania bs
Spartak logo copia web SPK 2 - 4 LOK Russia   lokomotiv moscow
Quarter-finals
Fc delta copia web FCD 8 - 6 CAT Domusbet catania bs
Logo kp lodz web KPL 5 - 0 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Levante1 LUD 3 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Spartak logo copia web SPK 3 - 5 BRA Sporting clube braga
Semi-finals
Sporting clube braga BRA 8 - 3 FCD Fc delta copia web
Logo kp lodz web KPL 2 - 1 LUD Levante1
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 6 - 7 LUD Levante1
Final
Sporting clube braga BRA 6 - 0 KPL Logo kp lodz web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC