Ja PLAYERS
Player avatar
Elijah Roberts
Position: Defender
Birth date: 31 Jan 1991

Trinidad & Tobago

Name Shirt Name Position Birth Date
Victor Thomas THOMAS Goalkeeper 14 Oct 1985
Shallun Bobb BOBB Defender 13 Sep 1990
Makan Hislop HISLOP Forward 03 Sep 1985
Ryan Augustine AUGUSTINE Defender 23 Jan 1990
Lemuel Lyons LYONS Defender 27 May 1986
Jesse Bailey BAILEY Defender 15 Jan 1990
Rodney Nelson NELSON Forward 01 Jun 1976
David Dominic McDougall MCDOUGALL Forward 16 Jun 1987
Chad Appoo APPOO Midfielder 26 Oct 1990
Zane Coker COKER Goalkeeper 12 Sep 1989
Elijah Roberts ROBERTS Defender 31 Jan 1991
Kelvon Charles CHARLES Midfielder 10 Jul 1988
Hakeem King KING Midfielder 18 Sep 1990
Kevon Woodley WOODLEY Forward 06 Jul 1986
Name Tournament
RESULTS & SCHEDULE
July 19, 2019 - July 27, 2019
Prev
Next
Round Robin - Group 2
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Azerbaijan AZE 0 0 0 0 0 0 0 0
Spain ESP 0 0 0 0 0 0 0 0
Swizerland SUI 0 0 0 0 0 0 0 0
Russia RUS 0 0 0 0 0 0 0 0
Round Robin - Group 1
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Italy ITA 0 0 0 0 0 0 0 0
Portugal POR 0 0 0 0 0 0 0 0
Poland POL 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia RUS 3 3 0 0 18 5 13 9
Hungary HUN 3 1 1 1 6 8 -2 5
Germany GER 3 1 0 2 9 12 -3 3
Estonia EST 3 0 0 3 6 14 -8 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Portugal POR 3 3 0 0 28 5 23 9
France FRA 3 2 0 1 12 7 5 6
Moldova MOL 3 0 1 2 7 20 -13 2
Norway NOR 3 0 0 3 4 19 -15 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Italy ITA 3 3 0 0 19 4 15 9
Poland POL 3 2 0 1 7 8 -1 6
Kazakhstan KAZ 2 0 0 2 4 8 -4 0
Czechrep CZE 2 0 0 2 3 13 -10 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Spain ESP 2 2 0 0 18 7 11 6
Azerbaijan AZE 2 1 0 1 8 11 -3 3
Latvia LVA 2 0 0 2 3 11 -8 0
Ukraine UKR 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Swizerland SUI 3 2 0 1 14 5 9 6
Belarus BLR 3 1 2 0 11 8 3 5
Lithuania LTU 3 1 0 2 6 11 -5 3
Turkey TUR 3 0 0 3 5 12 -7 0
Round of 16
Azerbaijan AZE 3 - 3 (2 - 1) (PSO) HUN Hungary
Swizerland SUI 8 - 2 TUR Turkey
Poland POL 3 - 2 (AET) GER Germany
France FRA 1 - 4 BLR Belarus
Italy ITA 12 - 4 KAZ Kazakhstan
Portugal POR 10 - 1 LTU Lithuania
Spain ESP 14 - 2 LVA Latvia
Russia RUS 8 - 0 MOL Moldova
Play-off for 7th Place
Play-off for 5th Place
Play-off for 3rd place
Final
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC