Ja PLAYERS
Player avatar
Chad Appoo
Position: Midfielder
Birth date: 26 Oct 1990

Trinidad & Tobago

Name Shirt Name Position Birth Date
Victor Thomas THOMAS Goalkeeper 14 Oct 1985
Shallun Bobb BOBB Defender 13 Sep 1990
Makan Hislop HISLOP Forward 03 Sep 1985
Ryan Augustine AUGUSTINE Defender 23 Jan 1990
Lemuel Lyons LYONS Defender 27 May 1986
Jesse Bailey BAILEY Defender 15 Jan 1990
Rodney Nelson NELSON Forward 01 Jun 1976
David Dominic McDougall MCDOUGALL Forward 16 Jun 1987
Chad Appoo APPOO Midfielder 26 Oct 1990
Zane Coker COKER Goalkeeper 12 Sep 1989
Elijah Roberts ROBERTS Defender 31 Jan 1991
Kelvon Charles CHARLES Midfielder 10 Jul 1988
Hakeem King KING Midfielder 18 Sep 1990
Kevon Woodley WOODLEY Forward 06 Jul 1986
Jabari Gray GRAY Goalkeeper 09 Dec 1999
Joel Lyons LYONS Midfielder 27 May 1986
Shane Hospedales HOSPEDALES Forward 25 Aug 1991

LSA Perwez Beach Soccer

Name Shirt Name Position Birth Date
William Antonini ANTONINI Goalkeeper 24 Aug 1993
Tiago Batalha BATALHA Defender 01 Sep 1989
Anas El Hadaoui EL HADAOUI Midfielder 22 Jun 1990
Christophe Natanelic NATANELIC Midfielder 28 May 1978
Mathieu Belme BELME Midfielder 03 Oct 1979
Victor Angeletti ANGELETTI Midfielder 20 Nov 1994
Arnaud Szymanski SZYMANSKI Forward 01 Mar 1979
Mathieu Michielsens MICHIELSENS Defender 10 Mar 1988
Chad Appoo APPOO Midfielder 26 Oct 1990
Cedric Zywczyn ZYWCZYN Defender 09 Sep 1991
Lucio Carmo LUCIO Forward 09 Dec 1986
Dorian Delcour DELCOUR Goalkeeper 11 Mar 1988
Michael Corbisier CORBISIER Goalkeeper 15 Aug 1987
Aldo Gomes Azevedo Filho ALDO Defender 03 Jul 1992
Manuel Marques Tereso TERESO Midfielder 12 Feb 1994
JOSÉ MIGUEL SILVA ESTEVES ESTEVES Midfielder 28 May 1990
Nadir Sbaa NADIR Forward 22 Apr 1986
BRUNO ALEXANDRE CAETANO CEPEDA DA COSTA CEPEDA Midfielder 19 Jan 1990
Marek Siroky SIROKY Goalkeeper 24 Jan 1986
Name Tournament
CONCACAF Beach Soccer Championship Bahamas 2017 Concacaf Qualifier
Euro Winners Cup 2017 Mundialito de Clubes
RESULTS & SCHEDULE
February 12, 2020 - February 16, 2020
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Tokyo verdy emblem 2020 TKV 3 2 0 1 13 11 2 6
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 2 0 1 25 15 10 6
Levante1 LUD 3 1 0 2 19 16 3 3
2019 alanya belediyespor ABS 3 1 0 2 15 30 -15 3
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Spartak logo copia web SPK 3 2 1 0 17 7 10 8
Sporting clube braga SCB 3 2 0 1 18 13 5 6
Flamengo FLA 3 1 0 2 11 13 -2 3
Grasshopper club zurich GCZ 3 0 0 3 8 21 -13 0
Play-off for 7th Place
Grasshopper club zurich GCZ 4 - 8 ABS 2019 alanya belediyespor
Play-off for 5th Place
Levante1 LUD 7 - 2 GCZ Grasshopper club zurich
Flamengo FLA 6 - 5 ABS 2019 alanya belediyespor
Levante1 LUD 5 - 4 FLA Flamengo
Semi-finals
Tokyo verdy emblem 2020 TKV 2 - 7 SCB Sporting clube braga
Spartak logo copia web SPK 3 - 1 LOK Russia   lokomotiv moscow
Play-off for 3rd place
Tokyo verdy emblem 2020 TKV 2 - 6 LOK Russia   lokomotiv moscow
Final
Sporting clube braga SCB 8 - 3 SPK Spartak logo copia web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store puma
BEACHSOCCER MUSIC