Posters medium

Friendly Games




Date K.O Time Heat Match Result
21/Jan/2010
10:00
Friendly match Chile Chile - Mexico Mexico 2 - 2 (1 - 0) (PSO)
15/Feb/2010
10:00
Friendly match Brazil Brazil - Switzerland Swizerland 7 - 5
28/Feb/2010
10:00
Friendly match Brazil Brazil - Argentina Argentina 7 - 2
18/Mar/2010
10:00
Friendly match Uae UAE - Azerbaijan Azerbaijan 3 - 3 (0 - 1) (PSO)
24/Mar/2010
10:00
Friendly match Uae UAE - Azerbaijan Azerbaijan 5 - 2
27/Mar/2010
10:00
Friendly match Bahrain Bahrain - Oman Oman 4 - 4
29/Mar/2010
11:00
Friendly match Oman Oman - Qatar Qatar 4 - 2
28/Apr/2010
11:00
Friendly match Netherlands Netherlands - Germany Germany 3 - 3
13/May/2010
10:00
Friendly match Reunion Reunion - France France 5 - 8
15/May/2010
10:00
Friendly match Germany Germany - Estonia Estonia 2 - 3
28/May/2010
10:00
Friendly match Estonia Estonia - Norway Norway 2 - 5
30/May/2010
10:00
Friendly match Estonia Estonia - Norway Norway 3 - 2
12/Jun/2010
10:00
Friendly match Swizerland Switzerland - Germany Germany 7 - 1
18/Jun/2010
10:00
Friendly match Ukraine Ukraine - Moldova Moldova 3 - 1
22/Jun/2010
10:00
Friendly match Azerbaijan Azerbaijan - Turkey Turkey 2 - 2 (1 - 0) (PSO)
23/Jun/2010
10:00
Friendly match Azerbaijan Azerbaijan - Turkey Turkey 5 - 4
27/Jun/2010
10:00
Friendly match Belgium Belgium - Netherlands Netherlands 3 - 5
03/Jul/2010
10:00
Friendly match Greece Greece - Romania Romania 3 - 6
04/Jul/2010
10:00
Friendly match Greece Greece - Romania Romania 8 - 10
17/Jul/2010
10:00
Friendly match Italy Italy - Brazil Brazil 3 - 5
25/Jul/2010
10:00
Friendly match Swizerland Switzerland - Portugal Portugal 6 - 2
01/Aug/2010
10:00
Friendly match Italy Italy - Hungary Hungary 5 - 0
06/Aug/2010
10:00
Friendly match Swizerland Switzerland - Italy Italy 9 - 4
24/Aug/2010
11:00
Friendly match Ukraine Ukraine - Poland Poland 3 - 3 (0 - 1) (PSO)
10/Sep/2010
11:00
Friendly match Brazil Brazil - Argentina Argentina 2 - 0
02/Oct/2010
11:00
Friendly match Kuwait Kuwait - UAE Uae 2 - 0
03/Oct/2010
11:00
Friendly match Chile Chile - Brazil Brazil 4 - 5 (AET)
08/Oct/2010
11:00
Friendly match Oman Oman - Qatar Qatar 7 - 3
09/Oct/2010
11:00
Friendly match Oman Oman - Qatar Qatar 7 - 2
06/Nov/2010
10:00
Friendly match Japan Japan - Iran Iran 1 - 7
07/Nov/2010
10:00
Friendly match Japan Japan - Iran Iran 0 - 0
17/Nov/2010
10:00
Friendly match Elsalvador El Salvador - Guatemala Guatemala 6 - 2
Country TV
Friendly match
Chile CHI 2 - 2 (1 - 0) (PSO) MEX Mexico
Brazil BRA 7 - 5 SUI Swizerland
Brazil BRA 7 - 2 ARG Argentina
Uae UAE 3 - 3 (0 - 1) (PSO) AZE Azerbaijan
Uae UAE 5 - 2 AZE Azerbaijan
Bahrain BHR 4 - 4 OMA Oman
Oman OMA 4 - 2 QAT Qatar
Netherlands NED 3 - 3 GER Germany
Reunion REN 5 - 8 FRA France
Germany GER 2 - 3 EST Estonia
Estonia EST 2 - 5 NOR Norway
Estonia EST 3 - 2 NOR Norway
Swizerland SUI 7 - 1 GER Germany
Ukraine UKR 3 - 1 MOL Moldova
Azerbaijan AZE 2 - 2 (1 - 0) (PSO) TUR Turkey
Azerbaijan AZE 5 - 4 TUR Turkey
Belgium BEL 3 - 5 NED Netherlands
Greece GRE 3 - 6 ROM Romania
Greece GRE 8 - 10 ROM Romania
Italy ITA 3 - 5 BRA Brazil
Swizerland SUI 6 - 2 POR Portugal
Italy ITA 5 - 0 HUN Hungary
Swizerland SUI 9 - 4 ITA Italy
Ukraine UKR 3 - 3 (0 - 1) (PSO) POL Poland
Brazil BRA 2 - 0 ARG Argentina
Kuwait KUW 2 - 0 UAE Uae
Chile CHI 4 - 5 (AET) BRA Brazil
Oman OMA 7 - 3 QAT Qatar
Oman OMA 7 - 2 QAT Qatar
Japan JPN 1 - 7 IRN Iran
Japan JPN 0 - 0 IRN Iran
Elsalvador SLV 6 - 2 GUA Guatemala


Final standings


COACH: Angelo Schirinzi
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Stephane François
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mario Narciso
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mark Ughy
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Emiliano Del Duca
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Nikos Yialesakis
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Matteo Marrucci
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Ilham Azizzade
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Yevhen Varenytsia
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Raili-Raine Ellermaa
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Emrah Aykurt
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Valeriu Ionita
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Arlet Vasilii
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Rune Aleksander Kandal
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Matteo Marrucci
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Gilberto Costa
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Hector Petrasso
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Andres Carrasco
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Joao Almeida
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Rudis Mauricio Gonzalez
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Shinji Makino
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Ramón Raya
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mohamed Abbas
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Sergio Pírez
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Nenem
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Thalib Hilal
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Jali Al Juraid
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Marco Octavio
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Marcin Stanislawski
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
September 08, 2020 - September 13, 2020
Prev
Next
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 2 2 0 0 10 1 9 6
Grasshopper club zurich GCZ 2 2 0 0 9 5 4 6
Arturmusic ARM 1 1 0 0 12 3 9 3
Marseille MAR 2 1 0 1 8 9 -1 3
Rostockerrobben RSR 2 1 0 1 8 6 2 3
Screen shot 2020 09 05 at 09.27.22 DUS 2 1 0 1 7 7 0 3
Bsc krylya sovetov KSV 1 1 0 0 5 4 1 3
Emblema nazarenos GDON 2 0 1 1 7 11 -4 1
Untitled design 12.40.36 NTB 2 0 0 2 8 13 -5 0
Shmanapoli web NPL 2 0 0 2 6 11 -5 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 4 5 -1 0
Logo MLN 1 0 0 1 3 12 -9 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logotipo sotao web SOT 2 2 0 0 11 4 7 6
Untitled design 12.40.36 NTB 2 1 0 1 9 11 -2 3
Marseille MAR 2 0 0 2 4 9 -5 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Braga SCB 3 3 0 0 33 3 30 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 30 13 17 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 5 33 -28 3
Portsmouth ladies bs PBS 3 0 0 3 3 22 -19 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 2 1 0 19 10 9 8
Shmanapoli web NPL 3 1 1 1 15 17 -2 5
Screen shot 2020 09 05 at 09.27.22 DUS 3 1 0 2 16 17 -1 3
Logotorrejon TJN 3 0 0 3 11 17 -6 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Kristall KRS 2 2 0 0 16 2 14 6
Grasshopper club zurich GCZ 2 1 0 1 13 9 4 3
Cs olimpia   stels %28mda%29 CSO 2 0 0 2 3 21 -18 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 3 3 0 0 18 6 12 9
Emblema nazarenos GDON 3 2 0 1 10 13 -3 6
Screen shot 2020 09 05 at 09.27.47 BEM 3 0 1 2 13 17 -4 2
Sigla web ACS 3 0 0 3 9 14 -5 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo MUN 3 3 0 0 24 7 17 9
Bsc krylya sovetov KSV 3 2 0 1 15 7 8 6
Logo grap copia web ADP 3 1 0 2 11 17 -6 3
Fc vybor VYB 3 0 0 3 5 24 -19 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo MLN 3 2 1 0 14 7 7 7
Rostockerrobben RSR 3 2 0 1 19 13 6 6
Cs djoker DJO 3 1 0 2 12 13 -1 3
Untitled design %281%29 SOT-B 3 0 0 3 13 25 -12 0
Round of 16
Logotipo sotao web SOT 4 - 2 GDON Emblema nazarenos
Logo MUN 9 - 3 NTB Untitled design 12.40.36
Logo MLN 6 - 4 GCZ Grasshopper club zurich
Kristall KRS 7 - 1 MAR Marseille
Sportingportugal SCP 3 - 6 KSV Bsc krylya sovetov
Braga SCB 9 - 1 DUS Screen shot 2020 09 05 at 09.27.22
Arturmusic ARM 8 - 1 RSR Rostockerrobben
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 9 - 6 NPL Shmanapoli web
Play-off for 15th Place
Shmanapoli web NPL 0 - 3 NTB Untitled design 12.40.36
Play-off for 13th Place
Marseille MAR 4 - 6 DUS Screen shot 2020 09 05 at 09.27.22
Play-off for 11th Place
Rostockerrobben RSR 6 - 8 (AET) GDON Emblema nazarenos
Play-off for 9th Place
Grasshopper club zurich GCZ 3 - 5 SCP Sportingportugal
Play-off for 7th Place
Logo MLN 5 - 7 SOT Logotipo sotao web
Play-off for 5th Place
Arturmusic ARM 11 - 5 KSV Bsc krylya sovetov
Quarter-finals
Logotipo sotao web SOT 2 - 3 MUN Logo
Kristall KRS 13 - 3 MLN Logo
Braga SCB 6 - 0 KSV Bsc krylya sovetov
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 7 - 7 (3 - 1) (PSO) ARM Arturmusic
Semi-finals
Braga SCB 6 - 3 MUN Logo
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 0 - 8 KRS Kristall
Play-off for 3rd place
Escudo futbol playa marbella 2017 final MARB 6 - 7 MUN Logo
Final
Kristall KRS 3 - 3 (1 - 0) (PSO) SCB Braga
Country TV
Banner livebroadcast
CALENDAR
BEACH SOCCER STORE
Store puma
BEACHSOCCER MUSIC