Posters medium

Friendly Games 2019




Date K.O Time Heat Match Result
25/Jan/2019
11:09
Friendly match Peru Peru - Argentina Argentina 6 - 5
26/Jan/2019
11:11
Friendly match Peru Peru - Argentina Argentina 1 - 3
26/Jan/2019
11:37
Friendly match Brazil Brazil - Japan Japan 5 - 1
27/Jan/2019
11:11
Friendly match Peru Peru - Argentina Argentina 3 - 5
27/Jan/2019
11:36
Friendly match Brazil Brazil - Japan Japan 11 - 4
18/Feb/2019
11:00
Friendly match Lebanon Lebanon - Iraq Iraq 5 - 4
19/Feb/2019
11:00
Friendly match Lebanon Lebanon - Iraq Iraq 3 - 4
20/Feb/2019
11:00
Friendly match Lebanon Lebanon - Iraq Iraq 0 - 5
16/Mar/2019
21:00
Friendly match Poland Poland - Czech Republic Czechrep 5 - 3
17/Mar/2019
21:00
Friendly match Poland Poland - Czech Republic Czechrep 4 - 2
09/Apr/2019
12:00
Friendly match Portugal Portugal - Poland Poland 7 - 2
10/Apr/2019
12:00
Friendly match Portugal Portugal - Poland Poland 5 - 2
10/Apr/2019
16:30
Friendly match Paraguay Paraguay - El Salvador Elsalvador 4 - 1
11/Apr/2019
10:00
Friendly match Paraguay Paraguay - El Salvador Elsalvador 5 - 4
20/Apr/2019
16:15
Friendly match Germany Germany - Czech Republic Czechrep 11 - 3
20/Apr/2019
18:00
Friendly match Netherlands Netherlands - Czech Republic Czechrep 9 - 5
21/Apr/2019
11:00
Friendly match Germany Germany - Czech Republic Czechrep 8 - 1
21/Apr/2019
18:00
Friendly match Germany Germany - Netherlands Netherlands 11 - 5
Country TV
COACH: Nicolas Alejandro Alvarado Caporale
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mohamed Abbas
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Alex Domingos Braga
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Fallah Zaboon
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Marcin Stanislawski
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Martin Dlouhy
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Hector Petrasso
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Gilberto Costa
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Shinji Makino
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mario Narciso
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Rudis Mauricio Gonzalez
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Gustavo 'Guga' Zloccowick
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Matteo Marrucci
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Matteo Marrucci
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
February 12, 2020 - February 16, 2020
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Tokyo verdy emblem 2020 TKV 3 2 0 1 13 11 2 6
Lokomotiv LOK 3 2 0 1 25 15 10 6
Levante1 LUD 3 1 0 2 19 16 3 3
2019 alanya belediyespor ABS 3 1 0 2 15 30 -15 3
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Spartak logo copia web SPK 3 2 1 0 17 7 10 8
Braga SCB 3 2 0 1 18 13 5 6
Flamengo FLA 3 1 0 2 11 13 -2 3
Grasshopper club zurich GCZ 3 0 0 3 8 21 -13 0
Play-off for 7th Place
Grasshopper club zurich GCZ 4 - 8 ABS 2019 alanya belediyespor
Play-off for 5th Place
Levante1 LUD 7 - 2 GCZ Grasshopper club zurich
Flamengo FLA 6 - 5 ABS 2019 alanya belediyespor
Levante1 LUD 5 - 4 FLA Flamengo
Semi-finals
Tokyo verdy emblem 2020 TKV 2 - 7 SCB Braga
Spartak logo copia web SPK 3 - 1 LOK Lokomotiv
Play-off for 3rd place
Tokyo verdy emblem 2020 TKV 2 - 6 LOK Lokomotiv
Final
Braga SCB 8 - 3 SPK Spartak logo copia web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store puma
BEACHSOCCER MUSIC