Posters medium

2015 Friendly Games




Date K.O Time Heat Match Result
12/Jan/2015
16:00
Friendly match Thailand Thailand - Switzerland Swizerland 4 - 6
13/Jan/2015
16:00
Friendly match Thailand Thailand - Switzerland Swizerland 5 - 8
13/Jan/2015
16:00
Friendly match Uae UAE - Hungary Hungary 6 - 1
16/Jan/2015
16:00
Friendly match Uae UAE - Hungary Hungary 6 - 3
19/Jan/2015
16:00
Friendly match Uae UAE - Azerbaijan Azerbaijan 2 - 3
23/Jan/2015
16:00
Friendly match Argentina Argentina - Japan Japan 3 - 2
24/Jan/2015
16:00
Friendly match Argentina Argentina - Japan Japan 2 - 1
14/Feb/2015
10:00
Friendly match Mexico Mexico - Costa Rica Costarica 2 - 1
15/Feb/2015
10:00
Friendly match Mexico Mexico - Costa Rica Costarica 5 - 4 (AET)
15/Feb/2015
16:00
Friendly match Iran Iran - Belarus Belarus 1 - 0
16/Feb/2015
16:00
Friendly match Iran Iran - Belarus Belarus 5 - 2
25/Feb/2015
16:30
Friendly match Morocco Morocco - France France 6 - 2
26/Feb/2015
16:30
Friendly match Morocco Morocco - France France 11 - 5
01/Apr/2015
12:00
Friendly match England England - Estonia Estonia 3 - 3
01/Apr/2015
16:00
Friendly match England England - Estonia Estonia 6 - 1
02/Apr/2015
12:00
Friendly match England England - Estonia Estonia 4 - 1
02/Apr/2015
16:00
Friendly match England England - Switzerland Swizerland 1 - 4
02/Apr/2015
20:00
Friendly match Swizerland Switzerland - Estonia Estonia 13 - 3
03/Apr/2015
11:00
Friendly match England England - Estonia Estonia 2 - 2 (2 - 3) (PSO)
04/Apr/2015
17:00
Friendly match Swizerland Switzerland - England England 8 - 5
05/May/2015
13:00
Friendly match Portugal Portugal - Hungary Hungary 4 - 2
06/May/2015
13:00
Friendly match Portugal Portugal - Hungary Hungary 5 - 3
24/Jun/2015
17:00
Friendly match Japan Japan - USA Usa 5 - 3 (AET)
25/Jun/2015
17:00
Friendly match Japan Japan - USA Usa 4 - 1
03/Jul/2015
14:00
Friendly match Hungary Hungary - Brazil Brazil 4 - 9
09/Oct/2015
19:40
Group Stage Bahamas Bahamas - Mexico Mexico 3 - 8
10/Oct/2015
17:40
Group Stage Trinidada   tobago Trinidad & Tobago - Mexico Mexico 0 - 4
11/Oct/2015
17:00
Group Stage Bahamas Bahamas - Trinidad & Tobago Trinidada   tobago 3 - 5
25/Dec/2015
15:00
Friendly match Thailand Thailand - Qatar Qatar 5 - 3
27/Dec/2015
15:00
Friendly match Thailand Thailand - Qatar Qatar 5 - 1
Country TV
Friendly match
Thailand THA 4 - 6 SUI Swizerland
Thailand THA 5 - 8 SUI Swizerland
Uae UAE 6 - 1 HUN Hungary
Uae UAE 6 - 3 HUN Hungary
Uae UAE 2 - 3 AZE Azerbaijan
Argentina ARG 3 - 2 JPN Japan
Argentina ARG 2 - 1 JPN Japan
Mexico MEX 2 - 1 CRC Costarica
Mexico MEX 5 - 4 (AET) CRC Costarica
Morocco MAR 6 - 2 FRA France
Morocco MAR 11 - 5 FRA France
Swizerland SUI 8 - 5 ENG England
England ENG 3 - 3 EST Estonia
England ENG 6 - 1 EST Estonia
England ENG 4 - 1 EST Estonia
England ENG 1 - 4 SUI Swizerland
Swizerland SUI 13 - 3 EST Estonia
England ENG 2 - 2 (2 - 3) (PSO) EST Estonia
Iran IRN 1 - 0 BLR Belarus
Iran IRN 5 - 2 BLR Belarus
Portugal POR 4 - 2 HUN Hungary
Portugal POR 5 - 3 HUN Hungary
Japan JPN 5 - 3 (AET) USA Usa
Japan JPN 4 - 1 USA Usa
Hungary HUN 4 - 9 BRA Brazil
Thailand THA 5 - 3 QAT Qatar
Thailand THA 5 - 1 QAT Qatar
Group Stage
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Mexico Mexico 2 2 0 0 12 3 9 6
Trinidada   tobago Trinidad & Tobago 2 1 0 1 5 7 -2 3
Bahamas Bahamas 2 0 0 2 6 13 -7 0


Final standings


COACH: Angelo Schirinzi
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mark Ughy
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Ilham Azizzade
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mohamed Abbas
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Pongsak Khongkaew
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH:
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Hector Petrasso
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Shinji Makino
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Christian Ovares
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Ramón Raya
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Stephane François
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mohamed Zaiti
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mark Mitchell
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Raili-Raine Ellermaa
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Nicolas Alejandro Alvarado Caporale
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Marco Octavio
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Mario Narciso
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Francis Farberoff
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Gilberto Costa
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Alexandre Soares
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Alexandre Soares
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Nenem
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
June 01, 2019 - June 09, 2019
Prev
Next
Group Stage - Group I
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc vybor VYB 3 2 1 0 14 12 2 7
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 3 1 0 2 13 12 1 3
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 3 1 0 2 13 14 -1 3
Cs djoker DJO 3 1 0 2 15 17 -2 3
Group Stage - Group J
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Russia   lokomotiv moscow LOK 3 3 0 0 25 3 22 9
Cf chelas %28por%29 CHE 3 1 1 1 12 15 -3 4
Gd alfarim GDA 3 1 0 2 14 21 -7 3
Gdp costa de caparica %28por%29 GDC 3 0 0 3 4 16 -12 0
Group Stage - Group K
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Cska copia web CSK 3 3 0 0 19 5 14 9
Gd sesimbra %28por%29 SES 3 2 0 1 9 7 2 6
Ad buarcos 2017 %28por%29 BUA 3 1 0 2 16 13 3 3
Flags thumb AOK 3 0 0 3 7 26 -19 0
Playoffs
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 1 1 0 0 14 0 14 3
Bsc kristall KRS 1 1 0 0 11 2 9 3
Sportingportugal SCP 1 1 0 0 10 4 6 3
Domusbet catania bs CAT 1 1 0 0 9 2 7 3
Fc vybor VYB 1 1 0 0 7 6 1 3
2019 alanya belediyespor ABS 1 1 0 0 6 5 1 3
Spartak logo copia web SPK 1 1 0 0 6 2 4 3
Arturmusic ARM 1 1 0 0 5 4 1 3
Gwp logo01 web GWP 1 1 0 0 4 1 3 3
Fc delta copia web FCD 1 1 0 0 3 1 2 3
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 1 1 0 0 2 0 2 3
Levante1 LUD 1 0 1 0 5 5 0 1
Spartak varna MFC 1 0 0 1 6 7 -1 0
Bsc chargers baselland1 CHB 1 0 0 1 5 6 -1 0
C.d.bala azul BAZ 1 0 0 1 5 5 0 0
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 1 0 0 1 4 4 0 0
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 1 0 0 1 4 10 -6 0
Logo kp lodz web KPL 1 0 0 1 4 4 0 0
Untitled design %282%29 14.16.59 YEB 1 0 0 1 4 5 -1 0
2019 fc baggio logo BAG 1 0 0 1 2 9 -7 0
Logotipo sotao web SOT 1 0 0 1 2 6 -4 0
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 1 0 0 1 2 11 -9 0
Logo bsc bg %281%29 BOC 1 0 0 1 1 3 -2 0
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 1 0 0 1 1 4 -3 0
Cs djoker DJO 1 0 0 1 0 14 -14 0
La grande motte GMP 0 0 0 0 0 0 0 0
Untitled design %281%29 14.16.59 NUC 1 0 0 1 0 2 -2 0
Logo cbl copia web LOU 0 0 0 0 0 0 0 0
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Gwp logo01 web GWP 3 3 0 0 16 11 5 9
Logotipo sotao web SOT 3 1 0 2 19 14 5 3
2019 fc baggio logo BAG 3 1 0 2 10 16 -6 3
Netherlands   bs egmond EGM 3 0 1 2 13 17 -4 1
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sporting clube braga BRA 3 3 0 0 13 1 12 9
Spartak logo copia web SPK 3 2 0 1 14 9 5 6
Bsc chargers baselland1 CHB 3 1 0 2 12 15 -3 3
Linden city bsc %28lva%29 LIN 3 0 0 3 7 21 -14 0
Group Stage - Group C
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Sportingportugal SCP 3 3 0 0 21 7 14 9
Fc delta copia web FCD 3 2 0 1 19 12 7 6
Spartak varna MFC 3 1 0 2 12 19 -7 3
Augur AUG 3 0 0 3 10 24 -14 0
Group Stage - Group D
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Bsc kristall KRS 3 3 0 0 23 6 17 9
Untitled design %283%29 14.16.59 GRO 3 2 0 1 9 12 -3 6
Cdnacional logo vetorial %281%29 01 copia web NCL 3 1 0 2 11 18 -7 3
Dinamo batumi BAT 3 0 0 3 4 11 -7 0
Group Stage - Group E
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Domusbet catania bs CAT 3 3 0 0 24 5 19 9
Arturmusic ARM 3 2 0 1 22 11 11 6
Sk bosnia online eu logo 2017 web SKB 3 1 0 2 7 26 -19 3
Copenhagen COP 3 0 0 3 5 16 -11 0
Group Stage - Group F
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 3 2 0 1 16 8 8 6
Logo kp lodz web KPL 3 2 0 1 18 9 9 6
La grande motte GMP 3 1 1 1 12 8 4 4
Eastleigh spitfires %28eng%29 ESP 3 0 0 3 5 26 -21 0
Group Stage - Group G
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Logo cbl copia web LOU 3 1 2 0 22 16 6 6
Logo bsc bg %281%29 BOC 3 1 1 1 15 17 -2 4
C.d.bala azul BAZ 3 1 0 2 14 13 1 3
Logo atlas beach soccer v2 web copia AAO 3 0 0 3 17 22 -5 0
Group Stage - Group H
Team P W W+ L GF GA GD PTS
2019 alanya belediyespor ABS 3 3 0 0 21 9 12 9
Levante1 LUD 3 2 0 1 12 5 7 6
Cartel waterloo %28bel%29 WAT 3 1 0 2 9 19 -10 3
Rostockerrobben RSR 3 0 0 3 5 14 -9 0
Round of 16
Fc vybor VYB 1 - 5 KPL Logo kp lodz web
Gwp logo01 web GWP 1 - 9 FCD Fc delta copia web
2019 alanya belediyespor ABS 1 - 6 SPK Spartak logo copia web
Bsc kristall KRS 2 - 2 (8 - 9) (PSO) FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Domusbet catania bs CAT 4 - 3 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 3 - 5 (AET) LUD Levante1
Sporting clube braga BRA 7 - 3 GMP La grande motte
Play-off for 15th Place
Gwp logo01 web GWP 4 - 3 VYB Fc vybor
Play-off for 13th Place
La grande motte GMP 7 - 3 GWP Gwp logo01 web
Fc vybor VYB 1 - 1 (1 - 2) (PSO) CSK Cska copia web
La grande motte GMP 5 - 7 CSK Cska copia web
Play-off for 11th Place
2019 alanya belediyespor ABS 4 - 8 SCP Sportingportugal
Play-off for 9th Place
Gwp logo01 web GWP 7 - 16 ARM Arturmusic
Sportingportugal SCP 7 - 2 CSK Cska copia web
Fc vybor VYB 2 - 10 KRS Bsc kristall
2019 alanya belediyespor ABS 9 - 5 GMP La grande motte
2019 alanya belediyespor ABS 6 - 7 ARM Arturmusic
Bsc kristall KRS 5 - 1 SCP Sportingportugal
Fc euroformat bodon %28ukr%29 FCE 0 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Arturmusic ARM 4 - 15 KRS Bsc kristall
Play-off for 7th Place
Domusbet catania bs CAT 3 - 5 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Play-off for 5th Place
Spartak logo copia web SPK 5 - 3 CAT Domusbet catania bs
Spartak logo copia web SPK 2 - 4 LOK Russia   lokomotiv moscow
Quarter-finals
Fc delta copia web FCD 8 - 6 CAT Domusbet catania bs
Logo kp lodz web KPL 5 - 0 FCE Fc euroformat bodon %28ukr%29
Levante1 LUD 3 - 2 LOK Russia   lokomotiv moscow
Spartak logo copia web SPK 3 - 5 BRA Sporting clube braga
Semi-finals
Sporting clube braga BRA 8 - 3 FCD Fc delta copia web
Logo kp lodz web KPL 2 - 1 LUD Levante1
Play-off for 3rd place
Fc delta copia web FCD 6 - 7 LUD Levante1
Final
Sporting clube braga BRA 6 - 0 KPL Logo kp lodz web
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER STORE
Store
BEACH SOCCER DANCERS
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC