Missing

Euro Beach Soccer League - Last Chance Bracket




Date K.O Time Heat Match Result
23/Aug/2007
00:00
Round of 16 Asutria Austria - Bulgaria Bulgaria 7 - 2
23/Aug/2007
00:00
Round of 16 Hungary Hungary - Romania Romania 4 - 2
23/Aug/2007
00:00
Round of 16 Norway Norway - Turkey Turkey 7 - 6
23/Aug/2007
00:00
Round of 16 Ukraine Ukraine - Estonia Estonia 3 - 1
24/Aug/2007
00:00
Quarter-finals Germany Germany - Norway Norway 6 - 2
24/Aug/2007
00:00
Quarter-finals Italy Italy - Hungary Hungary 6 - 1
24/Aug/2007
00:00
Quarter-finals Swizerland Switzerland - Austria Asutria 13 - 5
24/Aug/2007
00:00
Quarter-finals Ukraine Ukraine - Poland Poland 5 - 4
25/Aug/2007
00:00
Semi-finals Italy Italy - Germany Germany 4 - 3
25/Aug/2007
00:00
Semi-finals Swizerland Switzerland - Ukraine Ukraine 6 - 5
26/Aug/2007
00:00
Final Italy Italy - Switzerland Swizerland 8 - 5
Country TV
Round of 16
Asutria AUT 7 - 2 BUL Bulgaria
Hungary HUN 4 - 2 ROM Romania
Norway NOR 7 - 6 TUR Turkey
Ukraine UKR 3 - 1 EST Estonia
Quarter-finals
Germany GER 6 - 2 NOR Norway
Italy ITA 6 - 1 HUN Hungary
Swizerland SUI 13 - 5 AUT Asutria
Ukraine UKR 5 - 4 POL Poland
Semi-finals
Italy ITA 4 - 3 GER Germany
Swizerland SUI 6 - 5 UKR Ukraine
Final
Italy ITA 8 - 5 SUI Swizerland


Final standings


COACH: Angelo Schirinzi
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Tamás Weisz
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Marcin Stanislawski
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Massimo Agostini
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Yevhen Varenytsia
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Rando Rand
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Emrah Aykurt
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Simeon Hristov
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Valeriu Ionita
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Rune Aleksander Kandal
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Gustav Stieglitz
Name Shirt Name Position Birth Date
COACH: Nils Boringschulte
Name Shirt Name Position Birth Date
RESULTS & SCHEDULE
January 09, 2017 - January 15, 2017
Prev
Next
Group Stage - Group A
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Vascodagama VAS 4 4 0 0 33 9 24 12
Escudoiquiquealta IQU 4 3 0 1 22 18 4 9
Malvin MAL 4 1 1 2 22 26 -4 5
Missing HAM 4 0 1 3 15 25 -10 1
Real academia RAC 4 0 0 4 11 25 -14 0
Group Stage - Group B
Team P W W+ L GF GA GD PTS
Rosariocentral1 CARC 3 2 0 1 14 12 2 6
Puntahermosa3 PHER 3 1 1 1 12 13 -1 4
Santamarta beachsoccer1 SMA 3 1 0 2 9 9 0 3
Cnpuntalagologo4 CNPL 3 1 0 2 13 14 -1 3
Play-off for 7th Place
Missing HAM 8 - 10 MAL Malvin
Play-off for 5th Place
Santamarta beachsoccer1 SMA 6 - 4 HAM Missing
Malvin MAL 6 - 8 CNPL Cnpuntalagologo4
Santamarta beachsoccer1 SMA 2 - 5 CNPL Cnpuntalagologo4
Semi-finals
Rosariocentral1 CARC 4 - 4 (3 - 2) (PSO) IQU Escudoiquiquealta
Vascodagama VAS 11 - 1 PHER Puntahermosa3
Play-off for 3rd place
Escudoiquiquealta IQU 4 - 1 PHER Puntahermosa3
Final
Rosariocentral1 CARC 1 - 8 VAS Vascodagama
Country TV
Banner livebroadcast
BEACH SOCCER BALLS
Banner pilotes
BEACH BABES
Banner beachbabes
BEACHSOCCER MUSIC